Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

Konu: Saç önünün açılması

Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çok teşekkür ederim, Ketoral şampuan ve edindiğim masaj bilgileri sayesinde saç derimdeki kabuklar, kaşınmalar yok oldu. Tek tük kepek var o da saçımı 3-4 gün yıkamayınca ortaya çıkıyor. Dökülme de sıfıra indi neredeyse. Tek sorun Ketoral saçımı cansızlaştırıyor, saç derim lise zamanlarındaki gibi sağlıklı değil ama eskisine nazaran mükemmel. Gerçekten çok teşekkür ederim 5 senedir bu hastalık var ama saç derim hiçbir zaman böyle sağlıklı değildi...
    Masaj bu kadar kısa sürede mi etki ettii size?

Gerçekten şaka gibi. Bu hastalığın baş gösterdiği zamanlar saçımı 6 ay boyunca 1-2 numaraya vurdururdum. Saç uzayana dek, saçımda kabuk ve kepek olmazdı ama yağlanma olurdu. Demek ki benim saç derimin nefes almaya ihtiyacı varmış. Masaj sayesinde saç derim hava aldı ve ölü deriden arındı. Ben ortalıkta dönen beslenme, stresten gibi etkenlerden dolayı olduğunu hiçbir zaman düşünmedim. Yıllardır çok sağlıklı beslenirim ve spor yaparım. Stres de hiç yapmam. Bu yüzden bunlara ihtimal vermedim hiçbir zaman.

Keşke sizinle birkaç sene önce kadar tanışma şerefine nail olsaydım. Bu denli eziyet ve kahır çekmezdim. Annemden her gün saçını yıka uyarısı almazdım. Saçındaki kepek niye geçmiyor diye sorduğunda açıklama yapmaktan yorulmazdım. Sevgilimle buluşmadan önce saçımı yıkamazdım. Siyah kıyafet giyince o kepekleri görmezdim. Lanet günler... umarım geçmiştir.

Ben bu yöntemi hayatım boyunca uygulayacağım, saçımı 4 gündür yıkamadım. Ne kepek, ne dökülme, ne kabuk var. Ketoral'i daha önce de kullandım kabuklanmaya ve kepeğe engel olamazdı, Vichy Dercos falan onlar da. Sanırım çözümü buldum, ana nokta kesinlikle masaj, ben buna ikna oldum. Hocam bu yöntemi bence insanlarla paylaşmalıyız. Tonlarca muzdarip insan var. Allah rızası, sevap vesaire bir kenara, gerçekten bence hayatımızda yapabileceğimiz en saygın işlerden biri bu olur, insanlara bir faydamız dokunur.

Yeni Üye
    masajla ilgili deneyip gözlem yapan arkadaşlar bir konuda toplansa iyi olurdu.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12