Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç önünün açılması

Saç önünün açılması

Arkadaşlar 5 senedir lanet kafamda Seboreik Dermatit denen illet var. 5 senedir saçımın önleri yavaş yavaş açılmaya başladı. Son zamanlarda bu durum beni çok üzmeye başladı. Boyum, tipim her şey yerli yerinde ama saçım yavaş yavaş gidiyor. Babam ve ailemdekiler gayet gür saçlı ama gel gör ki saçımın önleri gidiyor.

Iki gündür önlerin kapanması için saç ekimi düşünüyordum, 200 tel yetecek yer için 3 ila 5 bin bandında fiyat biçen firmalar mevcut. Millet resmen dolandırıcı olmuş, forumda baktım, Misafir Losyon ile saç çıkartan insanlar da mevcut ama ben ne yapacağıma karar verebilmiş değilim.
    Sizler yardımcı olursanız sevinirim.

https://i.hizliresim.com/qAa1p3.jpg
    https://hizliresim.com/AOvQN7

Yeni Üye
    sebo ile bende uğraşıyorum. Sizinki ne düzeyde?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum fotolardan herhangi bir açılma vs varmış gibi gözükmüyor. Seboreyi hafifletsek senin başka bir sorunun yokmuş gibi gözüküyor.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim tedavim seboyu bayağı azalttı ketoral şampuan krem kombosu ile masaj deneyin isterseniz
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Kafam sürekli kepekli, Vichy Dercos kullanıyorum ama her 3.günde saçım iyice kepekleniyor. Saç derim hep kabuklu. Tuhaf bir şekilde, erkeksi saç dökülmesi diye tabir edilen noktalar kabuklu.

Ketoral şampuan ve Ketoral krem doğru mudur? Kremi saçlı deriye nasıl uyguluyorsunuz?

Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ketoral şampuan ve Ketoral krem doğru mudur? Kremi saçlı deriye nasıl uyguluyorsunuz?
    benim seboyu masaj söktü attı, ilk başta neredeyse 25 krş kadar kepeklenmeler oluyor ve saçımdaki yağlanma bariz artmıştı ama zamanla derim sert ve kabuk kabuk olmak yerine düzgünce soyuldu yumuşadı ve kepekler kaşıntı kızarıklık gitti, köklerde biriken yağlar da atılınca yağlanması da bariz azaldı. sırf denemek için saçımı bir hafta yıkamadığım olmuştu ve yağ oranı çok azdı. yani masaj biriken yağı temizleyip ölü deriden arındırdı hem de kan akışı ile inflamasyonu hafifletti. buna ek şakaklara günde iki ketoral krem ve ketoral şampuan ekleyince komple iyileşme oldu. ve zix de inflamasyonu daha da azalttı ve dht bloke ettiği için yağlanma da iyice azaldı. sonuç olarak neredeyse kurtuldum denilebilir. lakin bende konazol ters etki yaptı, ketorak kalmadığı için almıştım ama kepeklenmede artış var. gerçi masajı da aksattım işten güçten dolayı. ama zix kaşıntıyı kızarıklığı ve iğne batma hissini konuştuğum herkeste azalttı.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Hocam çok teşekkür ederim, bugün eczaneden Ketoral kombinasyonunu temin edeceğim, 5 sene önce hastalığın ilk seyrini oluşturduğu dönemde bir eczaneye girip, saçımda fena kepeklenme var ve geçmiyor dediğimde, bana Ketoral vermişti ama ben 2 defa kullanıp atmıştım. Aslında yanlış bir şey, biraz daha zaman tanımalıydım, internet ortamında birçok insan Ketoral'in işe yaradığından bahsediyor. Kullanacaktım, yorumunuz da bunun balı, şerbeti oldu. Benim saçlar, annemin ve babamın saçlar genetik olarak çok sık zaten babamın saçının önlerinde çok hafif bir açıklık var ama 52 yaşında olmasına rağmen saç sıklığı 2 insana yetecek şekilde. Ben de o açıklık olmasın diye kremi sadece şakaklara sürsem ve 2 cm uzunluğundaki o bölgeyi korusam yeterli çünkü şakak bölgeleri ilginç bir şekilde kabuklanıyor, diğer bölgeler sapasağlam zaten...

Hocam çok teşekkür ederim, Ketoral şampuan ve edindiğim masaj bilgileri sayesinde saç derimdeki kabuklar, kaşınmalar yok oldu. Tek tük kepek var o da saçımı 3-4 gün yıkamayınca ortaya çıkıyor. Dökülme de sıfıra indi neredeyse. Tek sorun Ketoral saçımı cansızlaştırıyor, saç derim lise zamanlarındaki gibi sağlıklı değil ama eskisine nazaran mükemmel. Gerçekten çok teşekkür ederim 5 senedir bu hastalık var ama saç derim hiçbir zaman böyle sağlıklı değildi...

Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çok teşekkür ederim, Ketoral şampuan ve edindiğim masaj bilgileri sayesinde saç derimdeki kabuklar, kaşınmalar yok oldu. Tek tük kepek var o da saçımı 3-4 gün yıkamayınca ortaya çıkıyor. Dökülme de sıfıra indi neredeyse. Tek sorun Ketoral saçımı cansızlaştırıyor, saç derim lise zamanlarındaki gibi sağlıklı değil ama eskisine nazaran mükemmel. Gerçekten çok teşekkür ederim 5 senedir bu hastalık var ama saç derim hiçbir zaman böyle sağlıklı değildi...
    ben teşekkür ederim hocam ne demek çok sevindim geçmiş olsun

Sayfa 1/2 12 SonSon