10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şakaklarla ilgili tespitim alın kemiği

Yeni Üye

Şakaklarla ilgili tespitim alın kemiği

Merhabalar. Hiç farkettiniz mi saç çizgisi dümdüz olanların alnı dar ve alın kemikleri(frontal) kaşın hemen üstündeki değil bir üstündeki kemikleri belirgin değil yani alınlarıda dümdüz oluyor. Birde açılanlara bakalım geniş alın ve belirmiş şişkin kemikler. Şimdi saçların döküldüğü için geniş alınlı ya da kemiklerin ortaya çıktığını düşünebilirsiniz ama bence tam tersi. Eski fotoğraflarıma bakarak kendimden örnek vereyim. 15 yaşıma kadar alnım ideal uzunlukta ancak 1 sene sonra sağ ve soldaki kemikler şişiyor belirgin hale geliyor ve
    alnım genişliyor bununla beraber şakaklarımda dökülüyor. Evet saç çizgim geriye çekildi ama döküldüğü için değil büyüyen kemikler derimi esnetti. Çocukluğumdan kalma bir tırnak izi var saç çizgisinin olduğu yerde ve bu iz hala aynı yerde zaten alnıma yandan baktığımda derinin arkaya eğilmesinden de bu durum anlaşılıyor. Büyüyen kemiklerin deriyi esneterek incelttiğini ve buradan şakaklara ilerleyen kılcal damarları engellediğini, zayıflattığını bir nevi kan akışını yavaşlatıp kestiğini düşünüyorum. Ve gözlemlediğim kadarıyla bu şakaklardan başarılı sonuç almak diğer bölgelere göre daha düşük. Alnı açılmış kişilere dikkat edip gözlemleyin anlayacaksınız.

katılıyorum. bende eskiye baktığım zaman kaşlarımın üstünde bir çıkıntı var. eskiden böyle birşeyim yoktu

şuan 19 yaşına giricem diğer konuya da yazmıştım lise 1 ve 2 fotoğraflarıma baktığımda alnımın daha dar olduğunu görüyorum bu dediğin bende de var saçlarımın tepesinde herhangi bir açılma yok diğer konuna da yazmıştım

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o çıkıntı bende de yeni yeni çıktı
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O çıkıntı bende 14-15 yaşından beri var. Ortodontik problemlerim de var, diş teli kullanıyorum çene ameliyatı olacağım. Cerrahıma bu olayı sorduğumda onuda törpüleyelim aradan çıksın dedi. Tetkikler yapıldı, törpülemeye uygun.
    Ameliyata 3 ay daha var, sonrasında saç dökülmesin de farklılık olur, saç çıkışı falan olursa buraya yazarım.

Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O çıkıntı bende 14-15 yaşından beri var. Ortodontik problemlerim de var, diş teli kullanıyorum çene ameliyatı olacağım. Cerrahıma bu olayı sorduğumda onuda törpüleyelim aradan çıksın dedi. Tetkikler yapıldı, törpülemeye uygun.
    Ameliyata 3 ay daha var, sonrasında saç dökülmesin de farklılık olur, saç çıkışı falan olursa buraya yazarım.
    Törpüleme nasıl oluyor ya ?
    Benim de şakaklarda ki kemikler belirginleşmeye başladığı zaman şakaklar döküldü ve hatta alnımda tam saçın şakakta bittiği yerde benim vardı 16 yaşımdayken saçın şakak kısmında olan ben şu an 20 yaşındayım kaşlarımın az üstüne gelmiş durumda deri bayağı gergin oldu.Şakaklarda ki kemikler aşırı belirgin durumda

ilk önce geçmiş olsun hocam, kafanın tepe kısmını da törpüleyebiliyorlar mı?
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Benim durumum biraz daha farklı hocam, çıkıntı büyük.

Şu operasyon olacak. Sizin ihtiyacınız olmayabilir.

https://www.alaedin.travel/Files/med...f89601ac03.jpg

Benim durumum biraz daha farklı hocam, çıkıntı büyük.

Şu operasyon olacak. Sizin ihtiyacınız olmayabilir.

https://www.alaedin.travel/Files/med...f89601ac03.jpg
    yok hocam, medikal prosedür gerektirecek bir durum değil de kafanın tepesindeki kemikte kubbeleşme olduğu da söyleniyor hatta bende de var acaba törpüleme ile iyileşme olur mu onu merak etmiştim. şimdiden geçmiş olsun, acil şifalar dilerim hocam gelişmelerinizi bekliyorum

Teşekkür ederim dost, sağol.