7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Saç dökülmesine potansiyel tedavi

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saç dökülmesine potansiyel tedavi

Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Kafayı ısıtarak kan akışını artırıp zararsız bir minox etkisi oluşturmaya çalışıyor. İlginç bunu kendimiz bir şekilde yapabilir miyiz acaba

pratik uygulama noktasında nasıl bi tedavi metodu geliştirilebilir acaba fikirleriniz varmı arkadaşlar mevcut tedavilere bu yöntem ek olarak eklenebilir aslında

Bu tedavideki benzer etkiyi, sıcak su ile duş alarak sağlayamaz mıyız?

tarun
    Guest
    Sıcak su ile saç yıkandığında dökülmeyi hızlandırmıyor muydu

Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem fakat belki de bu olaya, ''öldürmeyen acı güçlendirir.'' şeklinde bakabiliriz. Masaj, yakıcı olmayan sıcak su, minoxil, taramak gibi bir çok saça iyi gelen şeyler başta dökülme yapıyor, çünkü güçsüz ve dökülecek saçları erkenden döküyorlar.

Kaynar su dökerek deriyi yakmadığımız sürece sorun olacağını sanmıyorum. Dün gece bir kova içine sıcak halde su doldurup bir kaç dakika ara ara kafamı soktum, masaj yaptım, deri yumuşadığı için bir kaç tel döküldü fakat kafam sıcakladı, yumuşadı, faydası olacağını umuyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=ygr69KcyLI8&t=11s

Yukarda linklediğim dayıda sıcak su ve masaj ile dökülmenin duracağını yeni saç çıkışı olacağını savunuyor uzun zamandır.Bende yaklaşık 2 ay denedim çok bir çıkış sağlayamamıştım 3 ay devam edilmesi gerektiğini söylemişti ama benim saçları sıcak su biraz yıprattığından ben bırakmıştım.