Sayfa 1/43 12311 ... SonSon
430 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Zix/Aszix Losyon Nedir, Nasıl Yapılır

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zix/Aszix Losyon Nedir, Nasıl Yapılır

arkadaşlar bildiğiniz üzere tarif zaten imzamda mevcut ama günde en az 3-4 tane mesaj aldığım için artık ayrı konu açma zorunluluğu hissettim, burada herkesin sorularını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım. arkadaşlar her bünye farklıdır, şimdiye kadar yanetki gören kimseye rastlamadım, 10 yılın üzerinde kullanan çoğu konuştuğum. yine de hiçbir sorumluluk kabul etmiyor ve kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmanızı öneriyorum.

1- zix losyon nedir?
    zix losyon merkezinde çinko sülfat olan ve etki artırıcı olarak da piridoksin 5 fosfat'ın (b6 vitamininin aktif formu) kullanıldığı ulaşımı kolay, ucuz ve doğal sayılabilecek, uzun vadede yanetki gibi problemlerin genellikle karşımıza çıkmadığı bir losyondur.

vitroda yapılan çalışmalarda yüksek oranda çinkonun 5-alfa-redüktaz enzimini tamamen kapattığı, düşük oranlarda çinko ve b6 vitamininin ise %90 inhibe yaptığı görülmüştür.

2- aszix ve zix losyonların arasındaki farklar nelerdir?
    aszix, zix losyonun içine aspirin (asetilsalisilik asit) eklenerek elde edilir. aspirin cox inhibesi yaparak saça kötü etkisi bulunan pgd2 proteinini inhibe eder lakin aynı zamanda saç büyümesine olumlu etki sağlayan pge2'yi de inhibe eder.

burada artı eksileri hesaplamak size kalmış.

3- aszix ve zix losyonları nasıl hazırlanır?
    şimdi sevgili üyeler, burada birçok ayrı tarif var ben ilk orijinalini sonra da kendi oranlarımı paylaşacağım.

1) orijinal zix tarifi
    *45 ml distile su (eczaneden isterseniz getirtiyorlar
    *15 ml etil alkol (%60-70 civarı)
    *100-110 mg çinko sülfat içeren bir takviye (zinxx veya zinco uygundur)
    *75 mg piridoksin-5-fosfat takviyesi (p5p olarak da geçer ve b6 vitamininin aktif formudur, ben sadece medicago bulabildim. diğer markalardan temin edebilirseniz onlar da olur)

yapılış yönergesi: ilk olarak 45 ml distile suyun içine 1 kapsül zinxx veya zinco atıyoruz (zinco 137 mg çinko sülfata denk geliyor).

sonra 75 mg p5p b6 vitamini atıyoruz (türkiye'de bu kadar yüksek dozlu takviye olmadığı için ben 60 ml losyona 30 mg atabiliyorum, bu da 3 medicago kapsüle denk geliyor, 75 mg p5p için 7.5 kapsül medicago gerekiyor ki bunun çözünmesi çok zor).

iyice çalkaladıktan sonra 15 ml etil alkol döküp çalkalıyoruz ve zix losyonumuz hazır. buzdolabında tutmanız önerilir.

2) kami şefin zix tarifi
    *45 ml distile su (eczaneden isterseniz getirtiyorlar
    *15 ml etil alkol (%60-70 civarı)
    *300-350 mg çinko sülfat içeren bir takviye (zinxx veya zinco uygundur)
    *30 mg piridoksin-5-fosfat takviyesi (p5p olarak da geçer ve b6 vitamininin aktif formudur, ben sadece medicago bulabildim. diğer markalardan temin edebilirseniz onlar da olur)

yapılış yönergesi: ilk olarak 45 ml distile suyun içine 3 kapsül zinxx veya zinco atıyoruz ( tek kapsül zinco 137 mg çinko sülfata denk geliyor).

sonra 30 mg p5p b6 vitamini atıyoruz, bu 3 kapsül medicagoya denk geliyor

iyice çalkaladıktan sonra 15 ml etil alkol döküp çalkalıyoruz ve zix losyonumuz hazır. buzdolabında tutmanız önerilir, ben şahsen birkaç damla nane yağı da atıyorum ferahlık veriyor ve alkol kokusunu bastırıyor. aszix için de içine 3 kapsül bayer aspirin atıyorum (tek tablet 500 mg asetilsalisilik asit içeriyor), forte bulabilirseniz daha iyi olur kafein içerdiğinden.

umarım yardımcı olabilmişimdir, oranları ayarlamam biraz vakit aldı hesapta hata varsa söyleyin düzelteyim hemen. diğer sorularınızı da bu konu altında zix kullanan arkadaşlar ile cevaplayalım güzel arşiv olur. bu losyonu konuya taşıyan piranha üstada teşekkürlerimi sunarım.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3207614

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6200703

https://web.archive.org/web/20180801...formulas_7.htm

https://www.hairlosstalk.com/interac...y-hair.101629/

son olarak zix kullanan neredeyse herkes 10 senede maksimum 1,5 taş çatlasın 2 norwood gerilediğini söylüyor. geçenlerde bir adam 1 senedir zix'i bıraktığını ve 8 senedir zix kullanırken yaşadığı gerilemeden daha çok gerileme yaşadığını söyledi, bu da referans olur diye düşünüyorum. bu şekilde nadide el yapımı, bütçe dostu losyon konularınızı bekliyorum bu forumu eski günlerine hep beraber getiririz umarım
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Hocam etil alkolü nerden satın alabiliriz?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok faydalı olmuş hocam zixi merak edenler için gerçekten öğretici , bende aktif form b6 yı aldıktan sonra zixi aszixe çevirmeyi düşünüyorum , vitroda %90 dht inhibe etmiş bu olay doğruysa saçtatada yanetkisiz şekilde başarabilmesi lazım.Bizlerde insandaki testleri olacağız
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Böylesine detaylı bir anlatım için gerçekten çok teşekkürler. Lakin bir sorum olacaktı, acaba nasıl kullanıyoruz bunu?

Yeni Üye
    azelaik asit toz kullansak nasıl olur acaba

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kertmeyenkele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    n11 den aldım ben bakabilirsin hocam zaten bir satıcı var 1 litre aldımmı daha uyguna geliyor ömürlük sayılır
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

arkadaşlar benexol gibi aktif formda olmayan b6 türevleri hakkında soru geliyor, sadece aktif formu öneriliyor diğerleri olmaz deniyor lakin işi yürüten çinko isteyen deneyip aktarabilir
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı Kertmeyenkele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değişir hocam ben eczanede etilli olduğu söylenen bi losyonla çözüyorum, joelorti arkadaşımız netten aldığı bir dezenfektan ile çözüyor. kolonya da olur sanırım ama limon kolonyası kullanmayın miracle üstad zeytin kolonyası önermişti sanırsam zorunlu kalınırsa

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok faydalı olmuş hocam zixi merak edenler için gerçekten öğretici , bende aktif form b6 yı aldıktan sonra zixi aszixe çevirmeyi düşünüyorum , vitroda %90 dht inhibe etmiş bu olay doğruysa saçtatada yanetkisiz şekilde başarabilmesi lazım.Bizlerde insandaki testleri olacağız
    aszix iyi gidiyor, umarım senkronlu dökülme dışında döngü yapmaz çünkü bu kadar ucuz ve yan etkisiz başka etken losyon bilmiyorum kalırız ortada valla araştırmak lazım zixe alternatif ve destek için, gerekirse miracle hocama ve moderatör üstadlara sorup başka konu açalım orada ucuz yan etkisiz etken losyon olayına girelim herkes bildiğini atsın öyle tedavi yelpazemiz de genişler hem.

Teşekkürler kami aydınlatıcı bir konu olmuş, şakaklarda durum nasıl kıpraşma var mı?

Sayfa 1/43 12311 ... SonSon