Sayfa 3/43 İlkİlk 1234513 ... SonSon
430 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Zix/Aszix Losyon Nedir, Nasıl Yapılır

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SALVADOR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asprinin pge evresine verdiği tahribatı az miktarda mınoxıl kullanarak ortadan kaldırabılır mıyız
    Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asprinin minoxidillin etkisini azaltıyor diye bir yazı okudum hatta linkte atayım

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30226287
    aspirin de çinko da minoxidille çakışır, minox uygulayacağınız zaman saçta aszix veya zix olmamasına özen gösterin yıkayın öyle kullanın arada geniş bir pencere bırakın ki iki etken de çakışmadan işlerini düzgün yapabilsin.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Üye
    @kami Bugün aldım ilaçları hocam. bugün başlıcam hayırlısıyla yalnız aklıma takılan 1 kapsül derken mesela Zincodan 10 adetmi atıyoruz?

İlaçlar
    https://i.imgyukle.com/2019/10/23/EpJjZ1.jpg

Alıntı Perfect Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @kami Bugün aldım ilaçları hocam. bugün başlıcam hayırlısıyla yalnız aklıma takılan 1 kapsül derken mesela Zincodan 10 adetmi atıyoruz?

İlaçlar
    https://i.imgyukle.com/2019/10/23/EpJjZ1.jpg
    ben p5p kullanıyorum ama benexol isterseniz biraz deneyin. şimdi 60 ml bir losyon yaptığınızı düşünün, 45 ml distile suyu şırıngayla çekin dökün boş şişeye. sonra içine 3 adet zinco (3 kapsül) ve 1 adet benexol atın. benexol zor çözünüyor, belki biraz ezip atabilirsiniz daha erken çözünür. sonra bir adet sallama çay alın, ipini düzgünce çıkarıp içindeki çayı çıkartın, bize kağıdı lazım. sonra bir adet aspirini poşet çayın kağıdının içine koyun ve şişe ağzından sığmıyorsa hafif ezip küçültün poşet çay kağıdının enini. sonra şişeye çay demler gibi sokun bir 5-10-20 dk beklesin. ondan sonra poşet çay ve içinde kalan tortuyu çıkarın. geriye zinco/benexol ve aspirinin çözündüğü 45 ml distile su çözeltisi kalacak. bu çözeltiyi iyice çalkalayın, sonra 15 ml etil alkolü ekleyin tekrardan çalkalayın. en son olarak da koku vermesi için biraz nane veya lavanta yağı ekleyin, benexolün kokusu ağır olabiliypr lavanta daha iyi bastırır. günde 2 sefer kullanın, geçmiş olsun.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

hocam yanlis olmus 60 ml losyona 3 tane zinco, 1 tane benexol ve 3 aspirin olacak ama oranlar size kalmis tabi kendi yaptigimi soyluyorum sadece

Yeni Üye
    Sizdeki etkisi ne oldu bu losyonun

Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben p5p kullanıyorum ama benexol isterseniz biraz deneyin. şimdi 60 ml bir losyon yaptığınızı düşünün, 45 ml distile suyu şırıngayla çekin dökün boş şişeye. sonra içine 3 adet zinco (3 kapsül) ve 1 adet benexol atın. benexol zor çözünüyor, belki biraz ezip atabilirsiniz daha erken çözünür. sonra bir adet sallama çay alın, ipini düzgünce çıkarıp içindeki çayı çıkartın, bize kağıdı lazım. sonra bir adet aspirini poşet çayın kağıdının içine koyun ve şişe ağzından sığmıyorsa hafif ezip küçültün poşet çay kağıdının enini. sonra şişeye çay demler gibi sokun bir 5-10-20 dk beklesin. ondan sonra poşet çay ve içinde kalan tortuyu çıkarın. geriye zinco/benexol ve aspirinin çözündüğü 45 ml distile su çözeltisi kalacak. bu çözeltiyi iyice çalkalayın, sonra 15 ml etil alkolü ekleyin tekrardan çalkalayın. en son olarak da koku vermesi için biraz nane veya lavanta yağı ekleyin, benexolün kokusu ağır olabiliypr lavanta daha iyi bastırır. günde 2 sefer kullanın, geçmiş olsun.
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yanlis olmus 60 ml losyona 3 tane zinco, 1 tane benexol ve 3 aspirin olacak ama oranlar size kalmis tabi kendi yaptigimi soyluyorum sadece

Saolun hocam hemen başlıcam yapmaya. p5p bulamamıstım 4 tane eczane sordum

Alıntı Kazan59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizdeki etkisi ne oldu bu losyonun
    dökülme durdu ama doğal olarak istediğim çıkış olmadı, arada dalgalanma yaşıyorum duygusal olarak onun dışında memnunum uzun vadede güzel korur umarım, genelde öyle oluyor çünkü

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 3 gün oldu henüz cok erken ama minox ve azeldern kullanmıyoorum su an fena degil deniyecez bakalım ama saçlar dik dik oldu demekki tellerde kalınlaşma var.
    - Azelaik Asitli Minox
    - Miracle Losyon
    - Pazartesi ve Perşembe Konazol Şampuan

Yeni Üye
    Tam nasıl yapılıyor acaba ve nerden temin edebilirim biran önce başlamak istiyorum da

Detaylı bir anlatım olmuş çok teşekkürler. Araştırdığım kadarıyla zix çoğu kişide dökülmeyi durduruyor fakat saç çıkışı sağlamada çok etkili değil. Fakat zixin tek başına dökülmeyi durdurması tabiki de onu çok başarılı bir etken yapıyor. Zix ve bir büyüme uyarıcıyla iyi sonuçlar alınabilir.
    Çoğu kişi ketokonazolla zixin birlikte çalışmadığını söylüyor. Siz bu konuyla ilgili ne diyebilirsiniz, ikisi çakışıyor mu yoksa çalışıyor mu?

Sayfa 3/43 İlkİlk 1234513 ... SonSon