Sayfa 21/43 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
430 sonuçtan 201 ile 210 arası

Konu: Zix/Aszix Losyon Nedir, Nasıl Yapılır

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yoğunluktan uzun süredir ketorali aksattım, eczaneden alamadım. dökülmemde hiçbir değişiklik yok. sanırım bütün işi zix çekiyordu benim tedavimde.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı Döküntü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ]

Bende losyonu denemeye karar verenlerdenim. Dökülme geçmişim 10 yıl vardır. Kafadaki saç durumum şuan şimdilik yeterli , ektirmeye gerek görülmeyen , şekil vere bildiğim türde saç miktarım var. Amaç kafadaki saç ı koruyup dökülmeyi azaltmak.

Herkese pipet damlalık öneririm. Üzerinde ml miktarları yazıyor. Max 4 milim kadar alıyor. Uygulaması kolay, eczaneden isteye bilirsiniz bedava verirler. Alkol olarak bebek göbeği temizleme sıvısı aldım. Yüzde 70 etil alkol ve gliserin var içinde. D3 vitamini , dişiyle su, öyle gidiyor.

Bugün 2 ci kullanılışım, ilk izlenimim, saçlarımda rahatsız edici bir sertlik var, hani jöleyle uyursun, sabah uyandığında saçların keçe gibi sert olur, matlaşır, cansızlaşır, birbirine dolanır ya işte aynı bunlar var şuan. Dökülme için yorum yapamıycam , sonuçta ikinci günüm. Uyguluma şeklim sabah ve gece yatarken , günde 2 defa 2,5 nl kullanıyorum.

Losyonu tanıtan arkadaşıma teşekkürler.
    B6 vitamini ne kadara aldınız hocam buralarda eczanelerde bulamadım netten araştırıyorum ama fiyatlar yüksek gibi.

Valla hocam 140 dan fazlaydı galiba, benim eczacımdada yoktu, başka ilden sipariş getirtti.

Yeni Üye
    Kami hocam bende biraz dökülme oldu gibi kullandığım süre zarfında minoxil de kullanıyorum ama birini kullandığımda saçımı yıkamadan diğerini sürmüyorum beraber kullanımdan dolayı olabilir mi yani yıkamama rağmen birbirine etki ediyor olabilirler mi ayrıca insülin iğnesiyle iğneleme ve ketoral de kullanıyorum(birkaç kere iğneledikten hemen sonra zix sürmüştüm bir zararı olur mu minoxili öyle yaptığımda faydasını görmüştüm)

"vitroda yapılan çalışmalarda yüksek oranda çinkonun 5-alfa-redüktaz enzimini tamamen kapattığı, düşük oranlarda çinko ve b6 vitamininin ise %90 inhibe yaptığı görülmüştür."

demişsiniz. tam olarak açıklar mısınız asıl görevini? saç dökülmesini durdurmak mı, yeni saç çıkışı sağlar mı, mevcut saçları güçlendirir mi, yani tam olarak ne yapar?

çok soru sordum kusura bakmayın.

Alıntı juake134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "vitroda yapılan çalışmalarda yüksek oranda çinkonun 5-alfa-redüktaz enzimini tamamen kapattığı, düşük oranlarda çinko ve b6 vitamininin ise %90 inhibe yaptığı görülmüştür."

demişsiniz. tam olarak açıklar mısınız asıl görevini? saç dökülmesini durdurmak mı, yeni saç çıkışı sağlar mı, mevcut saçları güçlendirir mi, yani tam olarak ne yapar?

çok soru sordum kusura bakmayın.
    antiandrojen
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Arkadaşlar distile suyu nerden aldınız benimki inci plus saf su başımı ağrıtan o mu zararlı mı acaba

Yeni Üye
    Alıntı sadhuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kami hocam bende biraz dökülme oldu gibi kullandığım süre zarfında minoxil de kullanıyorum ama birini kullandığımda saçımı yıkamadan diğerini sürmüyorum beraber kullanımdan dolayı olabilir mi yani yıkamama rağmen birbirine etki ediyor olabilirler mi ayrıca insülin iğnesiyle iğneleme ve ketoral de kullanıyorum(birkaç kere iğneledikten hemen sonra zix sürmüştüm bir zararı olur mu minoxili öyle yaptığımda faydasını görmüştüm)
    kami hocam rica etsem cevaplayabilir misiniz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ougras07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B6 vitamini ne kadara aldınız hocam buralarda eczanelerde bulamadım netten araştırıyorum ama fiyatlar yüksek gibi.
    Bu dediğinizi bitkisel gliserinde yapar , bitkisel gliserin jölemsi bir kıvamda , bebek sıvısı içerisnde % kaç var
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Alıntı sadhuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kami hocam rica etsem cevaplayabilir misiniz
    hocam böyle yapıp sıkıntı görmeden kullanan var, bir süre daha deneyimleyin derim belki zixi eklediğiniz için ilk başta dökülme oluyordur

Sayfa 21/43 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon