6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: 30 lu yaşlardan sonra kel kalmak

Yeni Üye

30 lu yaşlardan sonra kel kalmak

Merhaba arkadaşlar benim en çok merak ettiğim bir konu saçlarımda bariz dökülmem var yaşım 32 bu yaşlarda 32,33 yasından sonra genetik sac dökülmesiyle bir anda kel kalan varmidir benim bildiğim daha az dökülüp bir miktar kafada sac kaldığı genelde genetik dökülme 16-27 yas arasında çok agresif olduğu sizlerinde düşüncelerinizi bekliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben en agresif kaybı 1 sene kadar önce yani 31 yaşımdayken yaşadım. Öyle devam etseydi bugün pek birşey kalmazdı sanırım. 19-20 yaşımdan beri yavaş ilerleyen bir dökülmem vardı.

Ben her saç dökülmesinin farklı bir hikayr olduğunu düşünyorum. 32-33 yaşındayım bu yaştan sonra pek gitmez dememek lazım. Proaktif olup, dökülmeniz var ise, hemen düzenli, düzgün etkenler içeren bir tedaviye başlamanızı tavsiye ederim.

Yeni Üye
    Merhaba aynısını ben de merak ediyorum 32 yaşına kadar hiç saçım dökülmedi üstelik aşırı derece sık idi şimdi 7-8 aydır bir anda başladı bariz dökülüyor ve seyreldi eğer eskiden bukadar sık olmasaydı saçım şimdi ne olurdu düşünmek bile istemiyorum üstelik genetikte de neredeyse yok babam 53 dayılar 60 yaş üzeri saçlarına tarak geçmiyor hiçbir kuzenimde yok sadece sülalede tek bir dayım onun harici yok oda erken yaşta dökülmüş saçımda kıl kökü iltihabı var onun etkisi diyeceğim ama doktorlar o saçı dökmez diyor dökse bile geri çıkar ama bu dökülme genetikmiş bu konudaki tecrübeli arkadaşların yorumlarını merak ediyorum tahmini olarak bu dökülme nereye kadar gidebilir bu yaşlardan sonra buarada saç dökülmem azaldı 6. aydan sonra ama seyreklikler malesef kalıcı günlükte 15-20 max çoğu zaman bundan daha az tel dökülüyor yeni saç çıkması az veya cılız olduğu için; 32 yaşından sonra (bir ay sonra 33) bunların başıma geleceğini tahmin etmezdim bugüne kadar hiç yaşamayınca tedavi olarak alpecin losyon ve şampuan, ketoral şampuan ve medobiocomlex günde 1 tane harici bir şey kullanmıyorum minoxsil köpük olanı yazdılar ama cesaret edemedim bende tecrübeli arkadaşların değerli düşüncelerini merak ediyorum.

Yeni Üye
    Bu saç dökülme işini hiç anlamadım 20 li yaşların başında dökülenleri anlıyorum saç kökleri anjrojenlere karşı dayanıksız olabilir ama 30 lu yaşlarda dökülenler neden dökülüyor bu kadar yıl androjenlere dayanmışta neden bundan sonra dökülüyor? Foliküller mi zayıflıyo acaba dht uzun yıllardır neden etki etmedi de saç köklerine bundan sonra etmeye başlıyor 🤔

Sadece zamana dayalı bir süreç bunu çevresel ve genetik şartlar yönetiminde olarak kiminde 20 kiminde 30 lar hatta 40 lı 50 li yaşları iyi geçirip sonra dramatik kayıp yaşayanlar da var.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece zamana dayalı bir süreç bunu çevresel ve genetik şartlar yönetiminde olarak kiminde 20 kiminde 30 lar hatta 40 lı 50 li yaşları iyi geçirip sonra dramatik kayıp yaşayanlar da var.
    hocam bazı bireylerde apoptosisin erken veya geç başlama sebebi ırsi mi oluyor? ayrıca olgunluk çizgisi de yavaş aga yani sadece büyük kayıp görebilecek kadar yaşamıyoruz diyebilir miyiz o bireyler için?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.