7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: 25 Yaşındayım Her Yöntemi Denedim Fayda Etmedi Yardımlarınızı Bekliyorum Dostlar

Yeni Üye

25 Yaşındayım Her Yöntemi Denedim Fayda Etmedi Yardımlarınızı Bekliyorum Dostlar

Merhaba herkese.25 Yaşındayım bu saç dökülmesiyle yıllardır uğraşıyorum.Vertex bölgesinde hiç sıkıntı yok ama ön ve orta kısımlarda ciddi seyrelme ve saç tellerinde incelme güçsüzleşme mevcut.
    Geçen sene aralıksız 10 kere prp ye gittim faydalı oldumu derseniz hiç sanmıyorum.
    2 senedir xpecia tablet kullanıyorum aralıksız işe yarıyormu emin değilim.
    6 ay boyunca minoxidil kullandım faydalı olduğunu düşünmediğim için bıraktım.Bıraktığım hafta tutam tutam saç elime geldi tövbe ettim böyle şeylere başlamaya.
    Proscar 1/4 kullandım 1 ay boyunca ciddi yan etkiler gördüm bırakalı 3 gün oldu yanetkiler umarım kalıcı değildir geçmesini bekliyorum.
    Forumu uzun zamandır takip ediyorum.Şimdi ru veya set e başlamayı düşünüyorum.Çok kararsızım beni yönlendirip karma çoklu bir tedavi yöntemi önerecek varsa çok sevinirim.
    Özellikle saç kalitemi arttırıp kalınlaştıracak saç dökülmesini kesecek yan etkisiz losyon tablet vs önerilerinizi bekliyorum dostlarım.
    Şimdiden teşekkür ederim hepinize acil şifalar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Oral anti androjen kullanmanı kimse tavsiye etmez forumda, xpecia içerisinde saw palmetto var oda bir tip dht inhibe edicisi , şahsi fikrim ru ve seti denemen ya da yan etkiler aşırı korkutucu değil ise minox/topikal düşük doz fin , ne bırakırsan bırak saçların dökülecek bu her etken için geçerli sadece minox değil.Yan etkisiz yardımcı tedaviler günlük masaj ve haftalık dermastamp/dermapen.
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Setipiprant cell peptid kafein gibi etkenler le kurtarabilirsin.Benim tavsiyem seti ve celle bi giriş yap ru da bi anti androjen onu tavsiye etmem.
    Tedavim 1.gün seti cell 2.gün peptid 3.gün kafein cell şeklinde dönüşümlüdür.İlaveten hergün 10dk masaj ve haftada 1 iğneleme yapıyorum.

Yeni Üye
    Cevabınız için teşekkür ederim.Seti nereden temin edebilirim.Topikal fin ne mesela hangi losyonda var?

Alıntı mfms35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Setipiprant cell peptid kafein gibi etkenler le kurtarabilirsin.Benim tavsiyem seti ve celle bi giriş yap ru da bi anti androjen onu tavsiye etmem.
    Ru dhtyi engellemiyor.Hormonla alakası yok.Sadece inhibitörleri kapatıyor dhtde saça gelemiyor bu kadar

Yeni Üye
    Setipiprant ı temin edemiyorum.Saçlarım gidiyor özellikle şakak bölgesinde ciddi seyrelme ve güçsüzleşme var.Acil müdahele etmem lazım bu süre içinde zix losyondan fayda sağlayabilirmiyim.

Yeni Üye
    Setipiprant ı temin edemiyorum.Saçıma acil müdahele etmem gerekiyor.Zix losyondan fayda sağlayabilirmiyim.