Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: önlemini almak ve tavsiyeleriniz dinlemek istiyorum

Yeni Üye

önlemini almak ve tavsiyeleriniz dinlemek istiyorum

ben 17 yaşındayım 7 aydır saçlarım dökülüyor, şuan saçlarım gayet gür ve güzel olmasına rağmen şakaklar biraz açık ve bu ilermeden ben önlemimi almak istiyorum.
    Miracle'yi özellikle zevkle okuyorum.
    Sizce günlük hayatıma neyi katmalıyım ki benim saçlarım dökülmesin?

Dalgınlık yapan ;miracle losyon
    Yaşıma uygun olmayan ;finasteride
    Etkisi geçen ve saçımı kendine bağımlı yapacak ;minoxil

günlük hayatıma hairforte spreyi eklersem saç rezervin sağlam kalır ve dökülmez diye düşünüyorum.
    tavsiyeleriniz gerçekten çok değerli.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sekan,

Hairforte spreyin ğçeriğini bilmiyorum ama aman çok işe yarıyor diyene rastlamadım bu forumda.

İkincisi, miracle losyon içeriğinde de antiandrojen etkenler vardır. Tıpkı finas gibi bundan da uzak durmalısın. Yaş itibariyle henüz ergenliğini tamamlamana epeyce var. Ki ergenliğini tamamlamış olsan bile diğer tüm seçenekleri tüketmeden bu etkenler denenmemeli diye düşünüyorum. 32 yaşında ve antisndrojenlerden az da olsa yanetki görmüş ve bırakmış biri olarak tavsiyem bu yönde. Yanetki görmeyen de vardır ama ben kesinlikle finasterid çalışmalarında yazdıı gibi yan etki oranının yüzde 2 olduğunu düşünmüyorum. İnsanlar yanetkilerin etkisine yavaş yavaş girdikleri için çoğunlukla farkına varmadıklarını düşünüyorum.

Sana naçizane verebileceğim tavsiyeler şöyle, bu konuya saç durumunu gösteren düzgün bir iki fotoğraf yükle. Flaşlı flaşsız sağ sol ve tepe bölgeleri gösteren. Ve örneğin ayda bir kez o anki durumunu benzer ışık koşulları ve açılarda çekip karşılaştır. Saçındaki gerilemeyi gözlemleyebilirsin böylece. Eğer varsa tabi.
    Beslenmene dikkat et, spor yap.

Gerçekten saçlarında bir gerileme görüyorsan forumdaki hormonal etkileşimsiz etkenlerden kendine uygun olduğunu düşündüklerinle bir tedavi oluştur. Bununviçin ayrıca fikir verecek arkadaşlar vardır forumda.

Hairfortenin balon bir ürün olduğunu düşünüyorum. Onun yerine haftada 2 kere ketokonazol şampuan, günde 2 defa ketoral krem, yeşil çay, kabak çekirdeği falan ekle.

Yeni Üye
    Alıntı blackinb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 17 yaşındayım 7 aydır saçlarım dökülüyor, şuan saçlarım gayet gür ve güzel olmasına rağmen şakaklar biraz açık ve bu ilermeden ben önlemimi almak istiyorum.
    Miracle'yi özellikle zevkle okuyorum.
    Sizce günlük hayatıma neyi katmalıyım ki benim saçlarım dökülmesin?

Dalgınlık yapan ;miracle losyon
    Yaşıma uygun olmayan ;finasteride
    Etkisi geçen ve saçımı kendine bağımlı yapacak ;minoxil

günlük hayatıma hairforte spreyi eklersem saç rezervin sağlam kalır ve dökülmez diye düşünüyorum.
    tavsiyeleriniz gerçekten çok değerli.
    öncelikle geçmiş olsun eğer böyle bir sorun varsa öncelikle son zamanlarda son 1-2 yıldır hayatında ne gibi değişiklikler oldu onları gözlemle(sigara, alkol, uyku düzeni mastürbasyonda dahil ta da daha farklı bir şey) belli ki bünyen zayıf yani ırsi genetik, nedeni bulabilirsen onu hayatından çıkar bu arada kan tahlilleri yaptır vitamin değerlerinde eksilme var mı?
    saç ile ilgili olanları özellikle iste hekimden ondan sonra tedavi için yola çık kardeşim kafana göre tedavi yapma hem zaman hem saç kaybı diyorum ben, naçizane fikirlerim. Daha yolun başındayken en azından korursun şimdiki saçı sprey saç şekillendirici yerine de karanfil suyu yapıp sprey gibi kullanırsın jöle gibi şekil verebiliyorsun avantajı da var çok kullanışlı ve sağlıklı herşeyden önce dökülmeyi de aza indirir inşallah hiç kellik yoluna girmeden kurtulursun darısı başımıza.

Yeni Üye
    Hayatımda hiç jöle , fön çekmedim abi.
    Doktora gittim kan değerlerinde sorun çıkmayınca direkt minoksil yazdı. Aslında 4 ay önce bitlendiğimde fark ettim dökülmemi belki ondandır. Ama bitleri temizlediğimden beri de dökülmeye devam ediyor ve ne zaman elimi atsam 3 tel kesin geliyor, bunu azcık açık şakaklar da destekliyor gibi.
    Dediğim gibi şuan hepinizin başlangıcındaki yoldayım. Saç rezervimi korursam ne güzel olur

Yeni Üye
    Alıntı Benedict Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hairfortenin balon bir ürün olduğunu düşünüyorum. Onun yerine haftada 2 kere ketokonazol şampuan, günde 2 defa ketoral krem, yeşil çay, kabak çekirdeği falan ekle.
    Ketakonazonal şampuan ve ketoral krem nasıl çalışır? Reseptörleri daha duyarlı hale getirmek umarım.

Yeni Üye
    Alıntı Benedict Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla abi forumu kullanmayı tam anlayamadım cevap verdim ama gitmedi sanırım. Saçıma hiçbir şey hiçbir zaman uygulamadım. Sadece bir kez bitlenmistim 7 ay önce. İlk o zaman fark ettim dokulmemi ve sakaklarim azcik açık.
    Bitleri temizlemiş olsam da hala dokuluyor her elimi attigimda 2 tane falan. Doktora gittim değerlerine baktırdım direkt kanda sorun çıkmayınca minoksil yazdilar

Yeni Üye
    nedense geri cevap yazamıyorum. Konozal kremin çalışma mekanizması nedir

Alıntı blackinb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nedense geri cevap yazamıyorum. Konozal kremin çalışma mekanizması nedir
    Androjenleri baskılar, bir anti androjendir.

Sayfa 1/2 12 SonSon