Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İnflamasyon belası

Yeni Üye

İnflamasyon belası

Herkese merhabalar. Yaklaşık 1 aydır düzenli bir şekilde şu tedaviyi uygulamaktayım:
    Finasterid (1/5)
    Minoxil (2 kere)
    Dermaroller (haftada 2)
    Ketoral şampuan ve krem
    Medobyocomplex (1 tablet)
    Yeşilçay
    10 dk masaj

Her ne kadar düzenli bir şekilde tedaviye devam etsem de gün içinde kafa derimde kaşıntı, acı hissi, ısı artışı gibi durumlarla karşılaşıyorum ve bu hayat kalitemi altüst ediyor. Bu sorunların bi çözümü yok mudur ? Nasıl daha sağlıklı bir scalpa sahip olabilirim?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dht androjen uyuşukluğu ilk kez miracle üstad tarafından burada gündeme getirilmişti okuyabilirsiniz. benim scalpım masaj ketoral şampuan ve krem ayrıca zix ile güzel toparlamıştı. zix losyona aspirin ekleyip aszix yaptım şu an çekince hissiyat gerçekten iyileşti bu da sanırım tedavilerin çalıştığını göstermekte.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam , dermarollerı haftada 1 e hatta indirebilirsin oda tahriş edebilir ve dermayı duş sonrası temiz saça yapmanda fayda var ayrıyetten ketoral yerine konazol deniyebilirsin benim yardımcı maddeden mi bilmiyorum , konazol saçıma çok iyi geliyo ikisindede aynı etken madde var biliyorum fakat ketoraldaki bri yardımcı madde vs de yapmıs olabilir belki kaşıntı için diyorum , birde yağlayabilrisin badem hindistan cevizi vs bunlar bende işe yarıyor , yağlara gelicne araştır senin için hangileri iyiyse deneyimle
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Alıntı Xeon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. Yaklaşık 1 aydır düzenli bir şekilde şu tedaviyi uygulamaktayım:
    Finasterid (1/5)
    Minoxil (2 kere)
    Dermaroller (haftada 2)
    Ketoral şampuan ve krem
    Medobyocomplex (1 tablet)
    Yeşilçay
    10 dk masaj

Her ne kadar düzenli bir şekilde tedaviye devam etsem de gün içinde kafa derimde kaşıntı, acı hissi, ısı artışı gibi durumlarla karşılaşıyorum ve bu hayat kalitemi altüst ediyor. Bu sorunların bi çözümü yok mudur ? Nasıl daha sağlıklı bir scalpa sahip olabilirim?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    Minoxil ve tablet dışında tedavimiz aynı.İnan ki ne yapsanda geçmiyor.İnflamasyonu yüksekte tutmamak için bira tüketme ve süt içme.Ben bunları tükettiğim zaman deliye dönüyorum acıdan intihar etmeyi bile düşünüyorum sen düşün yani.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullandığınız etkenler doğrudan inflamasyona etki etmiyor güçlü bir inflamasyon savaşçısı eklemelisiniz scalptaki sitokinler mediatötler size rahatsızlık verip sağlıklı dokuyu bozuyor setipiprant bu konuda çok güçlü deneyebilirsiniz cell yine aynı şekilde güçlüdür forumda bircok bilgiye ulasabilirsiniz ve kesinlikle inflamasyona sebeb olacak bir beslenme uygulamayın bağırsak florasını destekleyen lif ve antioksidan bakımından zengin beslenin süt ve basit şekerden kaçının zeytinyağı kullanın florayı destekleyen kök bitkiler zencefil zerdeçal tavsiye ederim.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Kimi doktorlara göre sigara bir numaralı enflamasyona neden olan etken. Şeker, karbonhidrat, alkol tüketimini minimize etmelisiniz. Ayrıca özellikle seti bence de çok iyi bir antienflamatuar kendi tecrübelerime göre.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı necroshine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimi doktorlara göre sigara bir numaralı enflamasyona neden olan etken. Şeker, karbonhidrat, alkol tüketimini minimize etmelisiniz. Ayrıca özellikle seti bence de çok iyi bir antienflamatuar kendi tecrübelerime göre.
    sigara içerisindeki yardımcı maddeler mi yoksa doğrudan nikotin mi enflamasyona sebep oluyor ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Sigaranın içindeki çeşitli kimyasallar ve sigaranın oksitlenmeye neden olması gibi faktörler anladığım kadarıyla.
    https://www.journalagent.com/tkd/pdf..._6_368_375.pdf
    Böyle bir çalışma var konuyla alakalı olarak ilginizi çekebilir.

Yeni Üye
    Ketorala başlamadan önce böyle bi sorunum yoktu. Ketoraldan dolayı olabilir mi acaba ya da minoxil mi bu duruma getirdi ? Kaşıntı kulaklarıma kaşlarıma kadar ulaştı bu arada.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kaşıntınızın sebebi, ketoral değil, minoxil içindeki ppg dir. Saç derisi üzerindeki tahriş ve kaşıntıya, hatta seboreik dermatite sebep olabilmektedir. Minoxil muadili kullanmak istiyorsanız, minoxidil in köpük versiyonlarına, rogaine, kirkland markaları vs gibi, veya toz halini temin edip, alkol ve gliserin ile kendi losyonunuzu hazırlamanızı önerebilirim.

Sayfa 1/2 12 SonSon