8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Tedaviye devam...

Yeni Üye Zuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Red face Tedaviye devam...

Merhaba forumdaşlar önceden de konu açmıştım. Bunu da açma gereği duydum.Saç dökülmesi gerçekten sinir bozucu ve uğraş verici bir durum ancak gerekli özveriyi ve sabrı gösterdiğinizde mutlaka sonuç alabileceğiniz bir hastalık. 2 yıl öncesine kadar cell- seti-kafein yoğun bir tedavi uygulamıştım yaklaşık 7-8 aylık çok büyük bir kazanç elde edemesemde kafadaki saçları korudum diyebilirim 2 yıl öncesine göre karşılaştırırsak. Sonra ru kullandım 2-3 aylık pek bir fark yok cell setiye göre. Buda beni arayışa itti zira bunları uygulamak hazırlamak yoğun iş temposunda zorlanabiliyorsunuz. Bu kadar emeğe az fayda görmek umut verici değildi. Bir süre tedaviye ara verdim kendimce birşeyler yapmaya karar verdim.(doğal beslenme kemik suyu, kefir, zerdaçal , ekmeği bıraktım kuruyemiş tüketmek, sığır iliği kürü) Bunlarıda 3-4 ay kadar yaptım. Yanlız cell seti ru-kafein kullandğım zamanlardan pek bir farkı yoktu saçım ne geriye gidiyordu ne de ileriye gidiyordu. Sonra minox kullanmaya karar verdim hemde sülfatlı. İlk etki bir ayın sonuna doğru geldi. Saçımda bir canlılaşma tüylenme ve dökülmede azalma gerçekleşti. İleriki aylarda git gide daha iyi oluyordu saçımda dolgunluk ve canlılık gözle görülür bir şekilde kendini göstermişti. Ta ki 5.ayın sonuna doğru dökülmeler tekrar başladı ve bende bırakmak zorunda kaldım. Biraz düşünüp tekrar bir şeyler denemeliydim dedim bide peptid deniyeyim dedim. Yaklaşık olarak minoxtan 15-20 gün sonra ve iyikide deniyeyim dedim. Peptid geldiğinde cell ru seti ve minoxa hiç benzemiyordu değişikte bir kokusu var zaten. Neyse 1gün 2gün sürdük kafaya saçımda tuhaf bir farklılık fark ettim inanılmaz derecede canlı ve temiz yumuşak ve dolgun görünüyordu. Saçım normalde cell seti minox ru kullandığım zamanlarda saç derim yağlanırdı saçımı yıkadıktan 3-5 saat sonra yada geceden sabaha yıksamda kendini gösterirdi. Tabi ben bunu farkedemiyordum peptidten önce yada yağlanmanın normal olduğunu düşünüyordum. Peptit ile yağlanma çok ciddi oranda azaldı. Saç dökülmemde çok bir farklılık yok gibi ama saçlarıma inanılmaz bir hacim kazandırdı bu net söylüyebilirim. Bugüne kadarki kullandığım hiçbirşey bu kadar etki vermemişti ve işin iyi tarafı askere gittim geldim (bedelli yaptım) peptidi yanımda götürdüm orada kullanmak zor olsada devam etmeye çalıştım 8gün kullanamadım bu dönemde ancak verdiği etki gitmiyor kullanmasamda bunu farkettim. Peptit kullandıktan sonra elimi saçlarımın arasına attığım hissiyatla cell seti ru kafein kullandığım dönemlerdeki hissiyatla arasında uçurum var diyebilirim. Peptid farkını ortaya çıkardı.

bu foto benden 4 yaş küçük kardeş,m saçlarının hali hiçbir tedavi kullanmadı kendisi
    https://eksiup.com/p/mw169488othg?de...Tmg6LTsn169489
    buda benim saçlarımın hali uzunken çok daha iyi görünüyorlar.
    Son olarak şunları söylüyeyim asla umutsuzluğa düşmeyin derdi veren Allah dermanınıda verir. Arayışa devam edin bir tedaviden fayda görmezseniz farklı bir tedaviye yönelin bu şekilde size en uygununu bulana kadar devam edin ben şu 2-3 yılda bunları anladım forumda.Bende en iyi etkiyi peptidten aldım diyebilirim tabi bu kişiden kişiyede değişebilir. Miracle üstada buradan teşşekürlerimi iletiyorum bizlere yardımcı olduğu için.
    Not: Hiçbir şekilde kimyasal topikal oral ilaç kullanmadım.

kardeşimin saçlarının durumu fotosu https://eksiup.com/p/xw170494qd8a

ilk attılan resim benim saçlarımın durumuydu yanlış anlaşılmasın

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam Ru kullanmışsın bu kimyasal topikal değil mi ? Ru kullandığın zaman hiç yan etki gördün mü ? Günlük mg yi hatırlıyor musun , belki minoxa düşük doz fin ekleseydin döngüye girmeyebilirdi , seninle aynı durumdayım şuan zix kullanıyorum etki etmesse , fin-min geçeceğim , fini düşük dosajda topikal düşünüyorum en son sistematik etki etmeyeceği bir yüzdeye kadar düşürmeyi düşünüyorum.
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Ru kullanmışsın bu kimyasal topikal değil mi ? Ru kullandığın zaman hiç yan etki gördün mü ? Günlük mg yi hatırlıyor musun , belki minoxa düşük doz fin ekleseydin döngüye girmeyebilirdi , seninle aynı durumdayım şuan zix kullanıyorum etki etmesse , fin-min geçeceğim , fini düşük dosajda topikal düşünüyorum en son sistematik etki etmeyeceği bir yüzdeye kadar düşürmeyi düşünüyorum.
    ru seti cell kafein gibi etkenler avodart proscar benzeri androjenler gibi dht yi engellemiyor dhtnin bağlandığı yolağı kapatarak etki ediyor buda yanetki görmeyi engelliyor. Ben hiçbir yanetki görmedim cinsel yada başka bir durum olarak.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Zuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ru seti cell kafein gibi etkenler avodart proscar benzeri androjenler gibi dht yi engellemiyor dhtnin bağlandığı yolağı kapatarak etki ediyor buda yanetki görmeyi engelliyor. Ben hiçbir yanetki görmedim cinsel yada başka bir durum olarak.
    Hocam biliyorum çalışma mekanizmaları farklı fakat ikisininde kimyasal olduğu geçreğini değiştirmez , RU yarılanma ömrü az , vucuttaki hormonalrı azaltmıyor haklısın fakat bu çalışma şekli saç haricinde bir yerde oluşsa uzun vadede ne gibi zararı olur bilemiyorum , fin en azından fda onaylı ve düşük doz ve dahada düşürülerek topikal doz kullanımı , vucuttaki dht yi dengesini bozmadan uzun vadede daha sağlıklı olabilir diye düşünüyorum , bu işe yarmaazsa ben son çareyi Ru5888 olarak bıraktım , ama mantıken Ru nasıl işe yaramaaz onu anlamıyorum madem androjenlerin köke yapışmasını engelliyor o zaman büyük bir başarı oranı olması gerekmez mi ? Sende nasıl etki etmedi anlamış değilim
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam biliyorum çalışma mekanizmaları farklı fakat ikisininde kimyasal olduğu geçreğini değiştirmez , RU yarılanma ömrü az , vucuttaki hormonalrı azaltmıyor haklısın fakat bu çalışma şekli saç haricinde bir yerde oluşsa uzun vadede ne gibi zararı olur bilemiyorum , fin en azından fda onaylı ve düşük doz ve dahada düşürülerek topikal doz kullanımı , vucuttaki dht yi dengesini bozmadan uzun vadede daha sağlıklı olabilir diye düşünüyorum , bu işe yarmaazsa ben son çareyi Ru5888 olarak bıraktım , ama mantıken Ru nasıl işe yaramaaz onu anlamıyorum madem androjenlerin köke yapışmasını engelliyor o zaman büyük bir başarı oranı olması gerekmez mi ? Sende nasıl etki etmedi anlamış değilim
    Ru fayda gördüm sadece saç dökülmemi azalttı herhangi bir saç çıkışı ekstra başkada birşey olmadı. Minox yada peptit gibi etki etmedi. Anti androjen hiç denemedim ama minoxun 5.ayındayken (artık etkisini kaybetmeye başladığı döneme girmiştim) saç derim cılız ,kuru, plastik bir madde gibiydi adeta. Şimdi öyle değil çok sağlıklı bir hissiyat oluştu. Topikal fin-minox kullansam kaybettiğim herşeyi alırım diye düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Zuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ru fayda gördüm sadece saç dökülmemi azalttı herhangi bir saç çıkışı ekstra başkada birşey olmadı. Minox yada peptit gibi etki etmedi. Anti androjen hiç denemedim ama minoxun 5.ayındayken (artık etkisini kaybetmeye başladığı döneme girmiştim) saç derim cılız ,kuru, plastik bir madde gibiydi adeta. Şimdi öyle değil çok sağlıklı bir hissiyat oluştu. Topikal fin-minox kullansam kaybettiğim herşeyi alırım diye düşünüyorum.
    Evet hocam bencede alırsın , derma da kesinlikle ekle istersen alternatif olarak masaj + duş öncesi yağlamada ekle , bunlarla birlikte fakat fin oranını zamanla düşür yan etki açısından
    Günlük rutin

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi