8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Küçük saçların dökülmesi?

Yeni Üye

Küçük saçların dökülmesi?

Merhaba 22 yaşındayım yaklaşık 3 senedir sac dökülmem var ama bir açılma filan yaşamıyorum şuan büyük Saclarim hic dokulmezken küçük küçük Saclarim dökülüyor 2 ay önce filan sıfıra vurmuştum ondan beri fark ettim uzunlar dökülmüyor bu Neden olabilir ailemde kel yok babamın saci v şekilde amcamın saci gür 3 dayımın saci sağlam 1 tanesinin seyrelmiş ama şekil veriyor uzatıyor saci var yani

Alıntı shinoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 22 yaşındayım yaklaşık 3 senedir sac dökülmem var ama bir açılma filan yaşamıyorum şuan büyük Saclarim hic dokulmezken küçük küçük Saclarim dökülüyor 2 ay önce filan sıfıra vurmuştum ondan beri fark ettim uzunlar dökülmüyor bu Neden olabilir ailemde kel yok babamın saci v şekilde amcamın saci gür 3 dayımın saci sağlam 1 tanesinin seyrelmiş ama şekil veriyor uzatıyor saci var yani
    Bende de (AGA) var.7 aylık proscar kullanımım var.Saçlarım orta derecede uzun.Son 1 aydır uzun olan saçlarımdan kol kılı kadar uzun bir sürü saç dökülmeye başladı.Uzun saçlar pek dökülmüyör dökülenlerde kısa kısa saçlar.

Yeni Üye
    Bende hiç birşey kullanmadim görünen birşeyde yok acaba diyorum dinlenme evresine giren saç şuan mi dökülüyor çünkü sadece 2 ay önce 0 vurdumdum uzaması durup dökülecek olanlar mi acaba

Yeni Üye
    Bide saçımı sıfıra vurdurmadan önce bu küçük saçlar yoktu ne kadar sirkelersem sirkeliyim bu sıfıra vurdurmadan sonra basima geldi

saçınızda minyatürleşme var mı diye bi bakın derim ya da fotoğrafınızı atabilirsiniz yorumlarız eğer minyatürleşmeden kaynaklı dökülme varsa kötü olabilir şahsi fikrim

dökülen saçı beyaz kağıdın üzerine koy ve telefonun flasını aç eğer kökü siyah ve kalınsa tatile çıkanlar geri geliyor. tam tersi varsa uçları kalın kök ince o zaman minyatürleşme başlıyor demek bu da vitaminleri işaret ediyor e vitamini senin işi görür

SaçımınDoktoru Üyesi
    valla benimde bu 1 aydır küçük saçlar dökülmesi çoğaldı çoğu küçük neden bunun mantıklı bi açıklaması yokmu ya ?
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minyatürleşme tek başına vitaminleri işaret edemez. Ki muhtemelen dht etkisi altında olması, vitamin eksikliğiniz olmasından daah yüksek olasılıktır bence. Tabi yine de vitamin değerlerinizi kontrol ettirin.