Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sadece Masaj ile Harika Başarı?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sadece Masaj ile Harika Başarı?

https://images-ext-2.discordapp.net/...le-After-3.png

bu fotoğrafı bir arkadaş gönderdi, Perfect Hair Health'in sitesinden. bildiğiniz gibi masaj ile tedavi etmeye çalışıyorlar androgenik alopesiyi. bu arkadaş da sadece masaj ile 1 yıldan az vakitte muhteşem bir çıkış yakalamış. masajın sadece stimüle edici etkisi olsa böyle sonuç alınamazdı diye düşünüyorum. hangi mekanizma ile etki göstermiş tartışmaya açık ilginç bir konu bence.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    hocam mükemmel bi başarı sadece masaj yaptığından emin miyiz ?Her hangi bi topikal kullanım söz konusu değil yani

Yeni Üye
    masaj kesinlikle işe yarıyor. daha etkili sonuç için elle masajın yanında kafa derisini kaslar yardımıyla oynatmaya çalışmak da çok etkili ( kulağı oynatmaya çalışır gibi ). yoğun şekilde yaptıktan sonra kasların yorulduğunu ve şakaktaki damarın şiştiğini hissedebiliyorsunuz.

Alıntı srknozdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam mükemmel bi başarı sadece masaj yaptığından emin miyiz ?Her hangi bi topikal kullanım söz konusu değil yani
    evet, bunlar yapılan bilimsel çalışmadan. arkadaşa sordurttum sadece masaj ile elde edilmiş sonuç
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

yüksek oksijenli dokularda testosteron ,dht yerine estradiol (östrojen)'e dönüşüyor. scalp dokusunda da çalışmalar var bu doğruysa bence güzel bir tedavi potansiyeli var, ayrıca hipoksiyi önlüyor, daha fazla besinlenme oluyor ve fibrosis ve kalsifikasyon ortadan kalkıyor, miracle hocam ne düşünür çok merak ediyorum, denilenler doğruysa ki çalışması yapılmış sanırım ama open access değil. dht ve genetik faktörler scalp perimeter (scalp'ı çevreleyen) kasların fazla gelişmesi ve kafatası büyümesi ki kemik ve kas büyümesi dht'nin en önemli görevidir, scalp'ı çevreleyen kasların aşıırı gelişmesi ve kafatası büyümesi sonucu scalp geriliyor, kan dolayısıyla oksijen azalıyor, saça daha az besin ve oksijen gidiyor ve bence en önemlisi azalan oksijenden dolayı scalp'ta aromataz enzimi azalıyor böylece daha az östrojen (estradiol) ve daha fazla dht oluşuyor, dht'nin zararlarını zaten biliyoruz, estradiol ise miracle losyondaki diane35, daha doğrusu diane'deki estradiol'ün bir varyantı. dht hem saça zarar veriyor hem de sebum artışı sağlıyor, bu da yağlanma artırıyor. estradiol azalması da saça bir darbe zaten. kalsiyum kafatası gelişmesinde rol oynuyor ve kalsifikasyona yok açıyor, böylece oksijen azlığı ayrıca hipoksiye yol açıyor bu da fibrosise yani yara skar dokusuna yol açıyor. skar doku zaten saç düyümesi için uygun değil ayrıca saç bu durum yüzünden kaç darbe yiyor. bunlar bana şu an en mantıklı gelenler, bilgili hocalarımız ile bu konuda bilgi alış verişinde bulunmayı çok isterim lütfen herkes yorumlarını paylaşsın. iyi akşamlar dilerim.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüksek oksijenli dokularda testosteron ,dht yerine estradiol (östrojen)'e dönüşüyor. scalp dokusunda da çalışmalar var bu doğruysa bence güzel bir tedavi potansiyeli var, ayrıca hipoksiyi önlüyor, daha fazla besinlenme oluyor ve fibrosis ve kalsifikasyon ortadan kalkıyor, miracle hocam ne düşünür çok merak ediyorum, denilenler doğruysa ki çalışması yapılmış sanırım ama open access değil. dht ve genetik faktörler scalp perimeter (scalp'ı çevreleyen) kasların fazla gelişmesi ve kafatası büyümesi ki kemik ve kas büyümesi dht'nin en önemli görevidir, scalp'ı çevreleyen kasların aşıırı gelişmesi ve kafatası büyümesi sonucu scalp geriliyor, kan dolayısıyla oksijen azalıyor, saça daha az besin ve oksijen gidiyor ve bence en önemlisi azalan oksijenden dolayı scalp'ta aromataz enzimi azalıyor böylece daha az östrojen (estradiol) ve daha fazla dht oluşuyor, dht'nin zararlarını zaten biliyoruz, estradiol ise miracle losyondaki diane35, daha doğrusu diane'deki estradiol'ün bir varyantı. dht hem saça zarar veriyor hem de sebum artışı sağlıyor, bu da yağlanma artırıyor. estradiol azalması da saça bir darbe zaten. kalsiyum kafatası gelişmesinde rol oynuyor ve kalsifikasyona yok açıyor, böylece oksijen azlığı ayrıca hipoksiye yol açıyor bu da fibrosise yani yara skar dokusuna yol açıyor. skar doku zaten saç düyümesi için uygun değil ayrıca saç bu durum yüzünden kaç darbe yiyor. bunlar bana şu an en mantıklı gelenler, bilgili hocalarımız ile bu konuda bilgi alış verişinde bulunmayı çok isterim lütfen herkes yorumlarını paylaşsın. iyi akşamlar dilerim.
    Kimine göre “bu ne zırvalıyor be”dedirtebilir yazdıklarım ama kendi düşüncemi aktarmak istiyorum.Kesinlikle ama kesinlikle kafa ön kısım kafatası genişlemesi yaşıyor ve şakakların sol ve sağ kısmında belirgin uzun bir kafatası kemiği vardır.Deri git gide çekiliyor geriliyor.Kendim en az 2 senedir bu gözlemi yapıyorum ve şakaklarım o kadar gergin durumda ki anlatamam ve git gide ileriye gidiyor bu durum.Kemiklerin deriyi zorladığını hissediyorum.Bu durumu yaşayan kişiler kesinlikle ama kesinlikle kan tahlillerinde kalsiyum değerlerine baksın.100 kişiden 99’unun kalsiyum değeri ya normal referans değerin üstündedir yada sınırdadır.Yorumu gören herkesin bu konuda kendi üzerlerinden örnek vermesini istiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı 19Yearso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimine göre “bu ne zırvalıyor be”dedirtebilir yazdıklarım ama kendi düşüncemi aktarmak istiyorum.Kesinlikle ama kesinlikle kafa ön kısım kafatası genişlemesi yaşıyor ve şakakların sol ve sağ kısmında belirgin uzun bir kafatası kemiği vardır.Deri git gide çekiliyor geriliyor.Kendim en az 2 senedir bu gözlemi yapıyorum ve şakaklarım o kadar gergin durumda ki anlatamam ve git gide ileriye gidiyor bu durum.Kemiklerin deriyi zorladığını hissediyorum.Bu durumu yaşayan kişiler kesinlikle ama kesinlikle kan tahlillerinde kalsiyum değerlerine baksın.100 kişiden 99’unun kalsiyum değeri ya normal referans değerin üstündedir yada sınırdadır.Yorumu gören herkesin bu konuda kendi üzerlerinden örnek vermesini istiyorum.
    Benim kalsiyumda hep üst sınırda yada 1, üstü çıkıyor aga erken başladı , bu oksijen scalp olayı growband sitesindede yazıyordu bu tansiyon aleti gibi olan bantda bende tansiyon aleti yapayım kafama belki aynı etkiyi görürüm : , growband sitesindeki mantık şuydu scalpa oksijen gittikce scalpdaki testesteronun dht değil estradiole dönüştüğüydü ve bu sürecle dht oluşmuyor scaplta ama tabi ne akdar doğru bilmiyorum bir androjen uzmanınada sormak lazım bu konuları
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

kafatası büyümesi olayının kalsiyum değerleri ile ilgili değil ama kalsiyumun mobilizasyonu ile alakalı olduğunu düşünüyorum, istersen kalsiyumun alt sınırda olsun vücut yine gider kemikten çeker o kalsiyumu.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafatası büyümesi olayının kalsiyum değerleri ile ilgili değil ama kalsiyumun mobilizasyonu ile alakalı olduğunu düşünüyorum, istersen kalsiyumun alt sınırda olsun vücut yine gider kemikten çeker o kalsiyumu.
    Pek fazla bilgim olmadığı konularda kesin konuşmak istemiyorum ama kendi saç dökülmem için konuşursam bendeki saç dökülmesi derinin gerilmesiyle alakalı.
    http://hizliresimyukle.com/image/RXL0P
    http://hizliresimyukle.com/image/RXAW5
    http://hizliresimyukle.com/image/RXtXo
    Bahsettiğim bölgeler kendi üzerimde işaretlediğim yerler.

hocam pek anlayamadım ama kafatası büyümesi dediğiniz olay sadece şakakları mı etkiliyor sizce? tepe bölgenizde açılma var mı? benim şakaklarım da 1 1,5 cm gerileme var ve tepe bölgesinde sorun yok annemin saçlarım geriledi dediğimde kafan büyüdü kafatasın büyüdü sana öyle geliyor diyordu sürekli ve eski fotoğraflarıma baktığımda cidden bende değişiklik farkettim ..

Sayfa 1/3 123 SonSon