10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: saç dökülmesinin çözümü öneriler

saç dökülmesinin çözümü öneriler

değerli arkadaşlar merhabalar bilen bilir daha önce oral minoxil kullnadım ve bayağı bir olumlu geri dönüş aldım ama burada size onu kullanın demiyeceğim bugün evde saçları sıfıra vurdum ve ne farkettim biliyormusunuz etkiden odun olan saç derisi bildiğiniz pamuk olmuş yani burada olay finas yada minoxil değil yada sürdüğümüz yağlar hiç değil temel etken saç derisinin yumuşaması bunu düşündükten sonra aklımailk gelen ayak tabanı ve dirseklerimiz dokusu sertleşen yerde saç kökü bitmiyor gelin birlik olalım şu sorunu çözelim hepimiz araştıralım bu deriyi yumuşacık yapan vucüttaki mekanizma ne ve çözümü ne olabilir. çünkü sorunun temel kaynağı bu kadınların derilerinin bizimkinden daha yumuşak olduğunu biliyoruz

SaçımınDoktoru Üyesi
    cok haklisin kafa derim tas gibi ve sac olmasina ragmen sac sanki peruk gibi cansiz kirilmis supurge gibi kafa derisine dokunuyorum tasa dokunmus gibi egilme bukulme esneklik sifir o yuzden sanirim hic bir ilactan ne oral ne topikal sonuc alamaz oldum onceden etkenlerden mutlaka olumlu sonuc alirdim simdi sifir sonuc stabil gibi.masaj felan da yapiyorum ama yumusamiyo kafa derisi sanirim kalsifikasyon kalsiyummbirikmesi olusan kireclenme gibi. saci dokulmus kisilere baktiginizda kafa yapisi sekil degiatiriyo
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Yeni Üye
    Hocam benim de çok bilgili olduğum söylenemez ama yanlış bilmiyorsam saç derisi kireçlendiği için sertleşiyor zaten bu da saçtaki kan dolaşımını azaltıyor. minoxil ise kan dolaşımını hızlandırıyor bu da kireçlendirmeyi azaltıyor

Yeni Üye
    . Bu konu hakkında kendi deneyimlerimden söylemek gerekirse öncelikle yumuşaması için ( sıcak su) ile duş alman gerekecek çünkü saç derisini yumuşatıyor. Sıcak su zararlı deniliniyor ama ben buna inanmıyorum çünkü sıcak su ile duş aldığımdan beridir saçlarım çok daha iyi. Bir de ahşap fırça ile kafaya masaj yapmak,bunu da denedim ve gerçekten saç derisini yumuşatıyor. Kış ayında saçlarımı sıfıra vurmayı düşünüyorum ve sıcak su altında ahşap fırça ile duş almayı deneyeceğim,bakalım sonuç alacak mıyım,sonuç alacağımı düşünüyorum açıkçası.

Alıntı keladayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli arkadaşlar merhabalar bilen bilir daha önce oral minoxil kullnadım ve bayağı bir olumlu geri dönüş aldım ama burada size onu kullanın demiyeceğim bugün evde saçları sıfıra vurdum ve ne farkettim biliyormusunuz etkiden odun olan saç derisi bildiğiniz pamuk olmuş yani burada olay finas yada minoxil değil yada sürdüğümüz yağlar hiç değil temel etken saç derisinin yumuşaması bunu düşündükten sonra aklımailk gelen ayak tabanı ve dirseklerimiz dokusu sertleşen yerde saç kökü bitmiyor gelin birlik olalım şu sorunu çözelim hepimiz araştıralım bu deriyi yumuşacık yapan vucüttaki mekanizma ne ve çözümü ne olabilir. çünkü sorunun temel kaynağı bu kadınların derilerinin bizimkinden daha yumuşak olduğunu biliyoruz
    Saçın döküldüğü yerler tam tersine sert ve kuru olur.Yanlış bir teori yolundasın.

Kıymetli 19Yearso arkadaşım galiba yanlış anlaşılmış şöyle söylemek istiyorum saçı yumuşatmayı becerirsek saç çıkar bunun için bugünden itibaren sıcak komprese başlayacam

Benim merak ettiğim esas konu sistemik emilim muhabeti.Bence olayın kilit noktası burası ama farmakolojik konularda pek bilgim yok.Şimdi neden kilit diyorsun diyecek olursanız ben hali hazırda erkek tipi dökülme için piyasada çok iyi anti-androjenler olduğunu düşünüyorum.Örneğin dutasterid 1 mg dozda %100 dht engelliyor.Erkek tipi kelliğe sebebiyet veren en temel hormonu sıfırlamış oluyor ancak aynı hormon cinsel fonksiyon için gerekli yani sistemik olarak dokunulmaması gerek.Sadece dht değil örneğin diane35 içerisindeki siproteron asetat çok ama çok güçlü bir anti-androjen sadece dht değil aynı zamanda testosterondan kaynaklı dökülmeleri de engelliyor ancak topikalde olsa bunu tam anlamıyla yapacak dozda kulllanıldığında sistemik emiliği gerçekleşiyor.Minoxidil gibi kıl köklerini uyaran bir etken var.Mikro iğneleme yöntemi var gerçekten işe yaradığı çalışmalarla sabit.Masaj var vs.Yani esas olay bence sistemik emilim.Eldeki anti-androjen,masaj,mikro iğneleme,5a-redüktaz inhibitörleri ve pgd2 azaltıp pge2 arttıran etkenler vs kombinlenerek geç kalmamış kimselerde inanılmaz gelişmeler sağlayabilir ama sorun bunların sistemik emilimi.

Alıntı keladayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıymetli 19Yearso arkadaşım galiba yanlış anlaşılmış şöyle söylemek istiyorum saçı yumuşatmayı becerirsek saç çıkar bunun için bugünden itibaren sıcak komprese başlayacam
    Kusura bakma.Ben saç derisi yumuşak olursa saç dökülür diye anlamışım.

adresine bir bakarmısınz aklımdaki dökülme sebebi tamda bu
    alternatif:https://i.imgyukle.com/2019/09/15/oDy1xh.png
    https://imgyukle.com/i/oDy1xh
    Ufak bir çalışma yaptım A noktası kafatasının gelişmesiyle yukarıya doğru yaptığı basınç ve bu basıncı hesaplarsak etkileneceği ana bölgeler b noktaları oluyor havası biraz indirilmiş futbol topuna yatay bir baskı yaparsak ta bunu kanıtlıyoruz dediğim gibi bizim amacımız bu süreci durdurmak olmamalı bu süreçle beraber saç derisinin yumuşamasını sağlıyacak etkeni konu edinmeliyiz. şuan deneyimlediğim sıcak su kompresi saçıma nefes aldırıyor. ama onda da doğru sıcaklığı bulmamız gerekiyor. tek başıma yetişemiyorum diğer arkadaşlarda benzer araştırmaları konu edinseler çok güzel sonuçlar alacağız birde şunu aktarmak istiyorum saçımıza iyi gelen yada iddia eden hint yağı badem yağı gibi yaplar deri ayakkabıların yumuşatılmasında da kullanılıyor. ve benim inancıma göre de finas etken maddesi kas gelişimini öteliyor bunun için varolanı koruyor.

size 3 ayda saç yoğunluğum nasıl artmış nasıl gelişmiş onu paylaşacam https://i.imgyukle.com/2019/09/17/omrLsq.jpg buyrun linke tıklayın görün benden artık bu kadar bugün aldığım kararla artık vaktimin %80'nını ayırdığım herşeyden kurtulduğum gün artık koruyacam ve bunu nasıl yapacağımıda konularımı okuyan arkadaşlar bilecektir bu forumdaki son mesajım çünkü tusa hazırlanmam gerekecek hepinize teşekkürü borç bilirim allaha emanet olunuz