Sayfa 1/4 123 ... SonSon
35 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Seboreik dermatit-egzemasi olanlar buraya

Seborik egzemasi olanlar buraya

Hayirli aksamlar,
    senelerdir süren egzema hikayemi bir konu altinda anlatmistim. Tekrar anlatmak istemiyorum o yüzden konuya direk giriyorum.

Gecenlerde internette egzemaya karsi etkili olan bir madde arastiriken rastaldigim bir sampuan oldu. Cok övüyorlar ve egzemadan yani kepekten eser kalmiyormus.

Sampuanin ismi "Vichy dercos anti-dandruff shampoo". Icindeki etken madde "Selenyum Sülfür". Kesinlikle reklam yapmiyorum. Vichy kullanmadim daha o yüzden etkisini daha bilmiyorum. Önce elimde olan "Eucerin Urea Sampuanin" bitmesini bekliyorum. Eucerin türkiyede yok galiba almanyada yasadigim icin buradan aldim ve kullaniyorum bitene kadar. Cok ise yariyor diyebilirim. Ancak sacimin ön kisminda kepekler halen var. Diger sacimin bölgesinde hic yok cok sükür.

Simdi elimdeki sampuan bitince Vichy kullanmayi planliyorum.
    VICHY: Ancak icindeki Selendisulfid cok agresifmis. Selendisulfid (Schwefel (almanca) = kükürtün) ve Selenyumun kimyasal bileşiğimis. kükürt > 2,5% saglik acisindan uzun vadeli zararliymis. Sampuanlarda 1% selendisulfit katiyorlarmis.
    Ama o bile zararli.
    Ama vichyde ne kadar selenyum sülfür var bilmiyorum. Zaten internette okudugum yerlerde 1% haftada iki defa, 2,5% iki haftada bir defa kullanilmasi gerekiyormus. Sonra her iki veya üc haftaya bir defa. Daha fazlasi zararmis.

Aciklama: selendisulfid almanca terim, türkcesi ise "selenyum disülfür" mis

Eko Test- Kazananlar ve Kaybedenler direk karsilastirma
    Öko Test – Sieger und Verlierer im direkten Vergleich

--------------------->Öko-Test hat 24 Mittelchen gegen Kopfschuppen getestet, darunter das Anti-Schuppen Shampoo von Schauma und Head & Shoulders. Im Test zeigte sich, dass jedes zweite Shampoo auf Wirkstoffe zurückgreift, die zu Nebenwirkungen führen. So landen die bekannten Marken Head & Shoulders, Pantene Pro-V, Garnier Fructis oder Guhl mit der Note „ungenügend“ auf den hinteren Rängen.

Grund dafür ist, dass Wirkstoffe wie Zinkpyrithion, Climbazol und Selendisulfid Kopfschuppen zwar minimieren, allerdings Unerwünschtes hervorrufen können: So reizt Zinkpyrithion die ohnehin schon sensible Kopfhaut und greift in die Zellteilung ein. Climbazol gehört zu den umstrittenen halogenorganischen Verbindungen und steht auf der Liste der zum Verbot empfohlenen Stoffe in Kosmetika für die EU. Selendisulfid kann Hautreizungen und Juckreiz hervorrufen. <----------------------bu paragrafda zinkpyrithion, climbazool, seledisulfid ne kadar zararli ve ayni anda faydali oldugu yaziyor.

---------------------->Dass es auch anders geht, zeigen die Testsieger im Öko-Test. Mit dem „Logona Anti Schuppen Shampoo Wacholderöl“ und dem „Sante Shampoo Lava Power Tonerde“ schafften es wie bei manch anderem Test zwei zertifizierte Naturkosmetika an die Spitze und wurden mit dem Gesamturteil „sehr gut“ bewertet.<-------------------------bu paragrafda iki ürün "cok iyi" not almis ve cok etkiliymis.

-------------------------->Immerhin die Testnote „gut“ erhielten etwa das „Gard Pflege Shampoo Extra Control Anti Schuppen“, das „Isana Hair Anti Schuppen Shampoo“ oder das „Sebamed Antischuppen Shampoo“. Hier stimmten sowohl die Inhaltsstoffe als auch die Verpackung. Da Art und Ursache von Schuppen individuell sind, raten Experten zum Ausprobieren verschiedenster milder Shampoos und den Verzicht auf die tägliche Haarwäsche. Bei Juckreiz und Rötungen sollte der vermehrte Schuppenbefall mit dem Arzt abgeklärt werden.<--------------------------------bu paragrada iki ürün "iyi" not almis.

-------------------------------> Bedenkliche Nebenwirkungen bei Verwendung von Standardprodukten:
    Produkte mit dem (Head&Shoulders, L´Oreal, Schauma) wirken zwar oft recht gut, sind aber wegen den umstrittenen Wirkstoffen Zinc Pyrithion, Climbazol oder Selendisulfid als bedenklich bzw. ggf. gesundheitsschädlich einzustufen. Öko-Test schreibt in seinem Forum:

"Climbazol, Selendisulfid und Zinkpyrithion hemmen zwar die Schuppenbildung, aber sie haben einige bedenkliche Nebenwirkungen. Climbazol gehört zu den umstrittenen halogenorganischen Verbindungen. Allergische Reaktionen sind möglich. Auf Zinkpyrithion kann die Kopfhaut mit Jucken, Ausschlag und Entzündungen reagieren. Selen*disulfid, das im Elvital Anti-Schuppen Selenium S Aktiv Shampoo steckt, wirkt sogar so aggressiv, dass Dermatologen raten, die Substanz nur für sehr ernste Fälle zu verwenden. In frei verkäuflichen Anti-Schuppen-Shampoos ist Selendisulfid nur bis zu einer Konzentration von einem Prozent erlaubt<-----------------------------Climbazole, çinko pyrithione ve selenyum disülfür kepek olusumu engellemesine rağmen, ancak bazı şüpheli yan etkileri vardır. Climbazole. Alerjik reaksiyonlar mümkündür.
    Kafa derisi üzerinde çinko pirition kaşıntı, döküntü ve inflamasyon ile reaksiyona girebilir. Selenyum disülfid, Kepek Şampuanı Aktif Selenyum DS hatta bu yüzden agresif bir dermatolog sadece çok ciddi durumlarda maddeyi kullanmak öneririz davranır, Elvital olduğunu. Anti-kepek şampuanları selenyum disülfür sadece yüzde bir konsantrasyona kadar izin verilir

Konu elimden geldigince güncellenecektir. Allahim herkese sifa versin
    Konu Adanaliyiz tarafından (08.11.2014 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

vichy resmi buyrun
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi vichy-dercos-anti-dandruff-kepek-karsiti-normal-yagli-saclar-icin-sampuan-200-ml.jpg‎  

Kepek nedir?
    Kepek kafa derisindeki ölü hücrelerin anormal şekilde kuruyarak atılma durumudur. Kepek kaşındırıcı, sıkıntı verici ve dönemsel olabilir; yaz aylarında azalan, kış aylarında artan bir olgudur.
    Nasıl Oluşur Kepek oluşumunu ikiye ayırabiliriz :
    İçsel Nedenler

Hormonal düzensizlikler
    Sağlık sorunları
    Fazla terleme
    Alerjik hassasiyetler
    Fazla oranda yağ, şeker ve nişasta tüketmek
    Dengesiz ve yanlış beslenme

Dışsal Nedenler

Abartılı saç spreyi, saç jölesi kullanmak
    Soğuk ve kuru hava
    Sıkı şapka ve eşarp
    Panik ve tansiyon
    Yorgunluk ve Stres

Her iki kişiden 1’i kepek problemi ile hayatının bir döneminde karşılaşmaktadır.
    Vichy’nin çözümü: Dercos Kepeğe ve Saç Dökülmesine Karşı Bakım Şampuanı…
    Selenyum Disülfür

Saç dermatolojisi tarafından da tanınan kepek oluşumunu engellemeye yardımcı aktif madde.
    Kepeğin yerleşmesini engellemeye yardımcı olur.

Cohesyl™ + PP Vitamini Bileşimi

Cohesyl ™, epidermis ve saç derisinde doğal olarak oluşan seramide denk, aktif bir maddedir.
    Kepeğin yeniden oluşmasını engellemeye yardımcı olur.
    Saç derisini dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olur. Bariyer görevi görür.

Dercos kepeğe karşı bakım şampuanının kuru saçlar ve yağlı saçlar için olan ürünleri de mevcuttur.
    Konu Adanaliyiz tarafından (08.11.2014 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selsun isimli bir şampuan daha var. Ayrıca bir ara head and shoulders markanın da bir ürününde selenyum disülfür vardı sanırım. Alternatif olsun diye yazdım.

forumcu tesekkür ederim

Selsun Blue Medicated Kepek Şampuanı (%1 Selenium Sulfide) diyorsun galiba? Senin tecrüben varmi selenyum sülfürle ilgili? Tamamen kimyasal oldugu icin biraz tereddüteyim.

Üye snatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul - cerrahpaşa
    merhaba dostum ben yillardan beri clear man kullaniyorum sifir kepek ve benim sorunum felaket derecede kotuydu resmen deri 1 cm seklinde dokuluyordu ve eser kalmadi dene istersen olmadi dermivat sac losyonu haftada 3gun sadece kepeklenen bolgeye uygula 5 dakika beklet ve yika kesin sonuc alirsin.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hemşerim konu açmış. Ben de yazıyım dedim. Bu dertten tam 6 sene muzdariptim. 2012de iyice azaldı. Ama hafiften yanaklarda kızarmalar oluyordu hep. Eee tabi 6 yılın zararı bu. Yanaklar sürekli soyulll soyuuul, toparlayamadı bi anda. Neler kullandım. En kral işe yaradı dediğim ketokonazol bile 1 ay sonra etkisini kaybetti. Orijinal ev yapımı elma sirkesiyle yine orijinal zeytinyagını çok yogun kullandım. Baya bi dindirir gibi oldu ama nafile. 2 haftaya bi yine kızarma bozarma patlak veriyordu. Çok konuda yazım var seboreikle ilgili forumda. Çünkü en ağırını yaşadım. Tam anlamıyla ne mi kesti dersiniz.. Losyonu sürerken yüzüme bi şekilde bulaşan diane35. Yastıkta dönerken olsun, şakaktan akanlar olsun, lan baktım bi süre sonra bu ufak tefek kızarmalar da bitmeye başladı. Tam anlamıyla geçti. Ah dedim lise yıllarımda bilseydim çeker miydim o ızdırabı, direkt diane eritir sürerdim yüzüme. Ama geç oldu tabi.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hemşerim konu açmış. Ben de yazıyım dedim. Bu dertten tam 6 sene muzdariptim. 2012de iyice azaldı. Ama hafiften yanaklarda kızarmalar oluyordu hep. Eee tabi 6 yılın zararı bu. Yanaklar sürekli soyulll soyuuul, toparlayamadı bi anda. Neler kullandım. En kral işe yaradı dediğim ketokonazol bile 1 ay sonra etkisini kaybetti. Orijinal ev yapımı elma sirkesiyle yine orijinal zeytinyagını çok yogun kullandım. Baya bi dindirir gibi oldu ama nafile. 2 haftaya bi yine kızarma bozarma patlak veriyordu. Çok konuda yazım var seboreikle ilgili forumda. Çünkü en ağırını yaşadım. Tam anlamıyla ne mi kesti dersiniz.. Losyonu sürerken yüzüme bi şekilde bulaşan diane35. Yastıkta dönerken olsun, şakaktan akanlar olsun, lan baktım bi süre sonra bu ufak tefek kızarmalar da bitmeye başladı. Tam anlamıyla geçti. Ah dedim lise yıllarımda bilseydim çeker miydim o ızdırabı, direkt diane eritir sürerdim yüzüme. Ama geç oldu tabi.
    Evet dostum bende sadece Cilt için ayrı ufak losyon yaptım bunun için,,50 ml elseve 2 adet androccour + 1 kutu diane 35,,,en son bide 10 ml allerset attım inflamasyon için deneme amaçlı,,şu an kullanıyorum,,cildi daha bi gerip,,gözenekler daha bi ufalıyor,,en önemlisi yağlanma kesiliyor ve cilde hiç bir şey kullanmaya ihtiyacınız kalmıyor bugün 5. günüm etki çok iyi şükür...Hani ne sivilce,,ne akne,,ne sebore nede yağ bırakıyor,,pütürlükleride kapatır,,,cildi aşırı sorunlu olanlar için biçilmiş kaftan..konusunu açmıştım Gözenek sıkılaştırıcı diye,,sabahları uyandığımda yüzümü yalayasım geliyor o derece..

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlerleyen haftalarda daha net sonuçlar için paylaşım yaparım,,,

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Adanaliyiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forumcu tesekkür ederim

Selsun Blue Medicated Kepek Şampuanı (%1 Selenium Sulfide) diyorsun galiba? Senin tecrüben varmi selenyum sülfürle ilgili? Tamamen kimyasal oldugu icin biraz tereddüteyim.
    Adanaliyiz bir tecrübem yok. Ense ve kulak üstü bölgem çok kaşınır ve o kadar da dökülür. Seboreik mi acaba diye araştırırken denk geldim. Selsun çok methediliyor bu konuda. Bir de arkadaşlar da yazmış dianedeki siproteron bu konuda iyi akne için bile kullanımı mevcut.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon