Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
35 sonuçtan 31 ile 35 arası

Konu: Seboreik dermatit-egzemasi olanlar buraya

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı shadow1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de kendi tecrübemi aktarayım sebo için:sigarayı bırakın,alkol kesinlikle tüketmeyin.ekmek tüketmeyin,şeker kesinlikle tüketmeyin.(meyve belki haftada 1.yoğun fruktoz içeriyor çünkü)gluten ve laktoza intoleransınız varsa süt ürünleri,bulgur,pirinç,makarna,şehriyeyi de hayatınızdan çıkartın.bol bol antifungal yiyecek,içecekler tüketin.bol bol su için.egzersiz yapın ve disiplinli,sabırlı bir hayat sürmeye çalışın. bol bol köy yumurtası yiyin,bol bol köy tereyağı yiyin,has zeytinyağı tüketin.bol bol kavrulmamış fındık,fıstık,badem,ceviz tüketin.turp,tere,roka,marul sofranızdan eksik olmasın.abur cubur asla tüketmeyin.meyve,sebzeleri mevsiminde yiyin ve bilhassa alışverişinizi pazardan yapmaya özen gösterin.sabahları aç karnına kemik suyu,et suyu yahut paça tüketin.herkese sağlıklı günler
    ufak bir ekleme : yoğurt , turşu . bilgilendirici olmuş teşekkürler
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

Canan karatay forumu basti şaka bir yana bu dediklerini türkiye şartlarında uygulamak maddi olarakta zor
    Uyguladigim bütün tedaviler geçici bir süre işe yaradı. Saçlar etkene alıştıktan sonra gerileme devam ediyor.

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaklaşık 10 gündür uyguluyorun hocam.öyle çok zor bi tarafı yok,alışık olmadığımız için bize öyle geliyor.inflamasyondan şikayetçiysek bütün yolakları tıpamak lazım diye düşünüyorum.bu şekilde tedaviye oldukça ivme kazandırırız. örnek öğün;sabah yumurta,zeytin,yeşillik,kuruyemiş öğlen;kemik suyuna çorba ,yeşillik,zeytin,soğan,sarımsak vs duruma göre, akşam tavuk,balık yanına yine kuruyemiş,yeşillik. mis gibi yaşam fakat yediklerimizin doğal olmasına özen göstermeliyiz.benim gibi bağırsak sorunları,egzama sorunu olan kardeşlerime,abilerime naçizane tavsiyelerimdir. cildim pürüzsüz oldu diyebilirim. saç için daha çok erken ama yüzümüzi canlandıran şeyin saç derisine de iyi geldiği aşikâ.en azından bi cila yapıyor,ailem gelişme olduğunu söylüyor. d3k2 vitamininizi de eksik etmeyin bu arada. iyi forumlar

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi de benim bazı besinlere karşı hassasiyetim olduğu için tükettiğim şeyleri bi tık daha sınırlandırıyorum. dileyen ev yapımı yoğurt,turşu da tüketebilir. eğer glutene karşı hassasiyetiniz yoksa ki ben yine de çok tüketilmesi taraftarı değilim. ayda 2-3 sefer bulgur,pirinç tüketilebilir. canan karatay ve ümit aktaş hocama da buradan selamlar olsun���� araştırmalarını ve videolarını izledikten sonra ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız

Yeni Üye
    Abi egzama yüzünden saçlarım döküldü nasıl cıkarırım lütfen yardım edin

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234