Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Seboreik dermatit-egzemasi olanlar buraya

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlerleyen haftalarda daha net sonuçlar için paylaşım yaparım,,,
    Direkt yüzüne sürmek için yaptıgın losyonu garnier tarzı bi cilt toniğiyle yapsaydın bari, sonuçta elseve saça yönelik bi ürün hani ondan dedim , ama belli de olmaz tabi
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlerleyen haftalarda daha net sonuçlar için paylaşım yaparım,,,
    Direkt yüzüne sürmek için yaptıgın losyonu garnier tarzı bi cilt toniğiyle yapsaydın bari, sonuçta elseve saça yönelik bi ürün hani ondan dedim , ama belli de olmaz tabi
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı snatcher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba dostum ben yillardan beri clear man kullaniyorum sifir kepek ve benim sorunum felaket derecede kotuydu resmen deri 1 cm seklinde dokuluyordu ve eser kalmadi dene istersen olmadi dermivat sac losyonu haftada 3gun sadece kepeklenen bolgeye uygula 5 dakika beklet ve yika kesin sonuc alirsin.
    Tesekkürler önerdigin sampuanlar icin . Öncelikle sende bu hastaligin azaldigi veya gectigi icin sevindim. Bir umut isigi

Simdi sen "Clear Men" kullanmayi devam ediyormusun? Ve sacinda dökülme oldumu kullandigin sürece yoksa iyilesmemi oldu?

Simdi baktim icerigine. Icinde Pyrithione Zinc var. head&shouldersdede "Pyrithione Zinc" var.

Çinko Pirition (almanca Zinc Pyrition) nedir?
    Çinkonun bir tür formülize edilmiş halidir, yoğun kepek tedavisinde en yaygın kullanılan maddedir,tek başına yeterli olabilmektedir ancak aşırı kepek, yağlı egzama ve sedef hastalığı gibi kepeğin çok abartılı olduğu durumlarda climbazol ile etkinliğinin çok arttığı bilinmektedir.

Zink pyrition kepeğin sebebi olan hızlı cilt yenilenmesine bağlı olarak gelişen ölü cilt tabakasını eriterek sorunu çözer bu etkisine keratolitik etki denir.Gerek seboreik dermatit te gerekse aşırı kepeklenmede asıl sorun mantar olduğu için ek olarak climbazole kullanılması tedavide başarıyı artıracaktır.

Zink pyritionun tek kullanım şekli şampuanlardır, değişik yapıda şampuanların içinde bulunur haftada 2 den fazla kullanılamayan şampuanlarda kullanılabildiği gibi günlük kullanıma uygun kaliteli şampuanlarda da kullanılmaktadır.Hafif kötü kokuludur ancak kaliteli şampuanlarda bu kötü koku büyük oranda azaltılmıştır.

Zink pyrition + climbazol ile yapılmış çok sayıda bilimsel çalışma vardır ve tek başına zink pyritiondan daha iyi sonuçlar alınmıştır.Yağlı egzama veya aşırı kepeğiniz varsa tercihiniz zink pyrition ve climbazol içeren bir şampuan olmalıdır.
    (Alintidir)

Zararlari??
    Zink-Pyrithion ist besonders kritisch, da es ein Zellteilungsgift ist und die Entstehung von Hefepilzen auf der Kopfhaut vermeidet. Diese sind wiederum an der Schuppenbildung beteiligt. Da dieser Inhaltsstoff recht aggressiv wirken kann, sollte man möglichst auf Produkte mit Zink-Pyrithion verzichten.
    (ALMAN SITESINDEN ALINTIDIR)))

Türkce: Zink-Pyrithion kritik bir maddedir, cünkü bir hücrebölmezehridir ve maya mantari olusumunu önlüyor. Ve bunlar kepek olusumunda etki gösterenler. Ve bu maddeler cok agresiv olduklari icin, zink-pyrihion ürünlerineden vazcegilmelidir uzak durulmalidir. (Özür dilerim türkceye bire bir ceviremedim kb)

Ayrica Çinko pirition kullanıldığında nekadar toksiktir diye bir deney yapmilmis,
    üc ayri havuza sampuan konulmus. bir havuzun icinde cinko-pyrithion konulmus. Sadece o havuzdaki baliklar ölmüs.
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  clear men.jpg
Görüntüleme: 73
Büyüklüğü:  85.0 KB (Kilobyte)
ID:	981 Bunumu diyorsun?
    Konu Adanaliyiz tarafından (08.11.2014 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hemşerim konu açmış. Ben de yazıyım dedim. Bu dertten tam 6 sene muzdariptim. 2012de iyice azaldı. Ama hafiften yanaklarda kızarmalar oluyordu hep. Eee tabi 6 yılın zararı bu. Yanaklar sürekli soyulll soyuuul, toparlayamadı bi anda. Neler kullandım. En kral işe yaradı dediğim ketokonazol bile 1 ay sonra etkisini kaybetti. Orijinal ev yapımı elma sirkesiyle yine orijinal zeytinyagını çok yogun kullandım. Baya bi dindirir gibi oldu ama nafile. 2 haftaya bi yine kızarma bozarma patlak veriyordu. Çok konuda yazım var seboreikle ilgili forumda. Çünkü en ağırını yaşadım. Tam anlamıyla ne mi kesti dersiniz.. Losyonu sürerken yüzüme bi şekilde bulaşan diane35. Yastıkta dönerken olsun, şakaktan akanlar olsun, lan baktım bi süre sonra bu ufak tefek kızarmalar da bitmeye başladı. Tam anlamıyla geçti. Ah dedim lise yıllarımda bilseydim çeker miydim o ızdırabı, direkt diane eritir sürerdim yüzüme. Ama geç oldu tabi.
    Sagolasin hemserim düsünmen bile yeter Sanada cok gecmis olsun insallah tamamiyle kurtulursun bu hastalikdan Allah sifalar versin Sende yüzün haricinde sacli derinde egzema yok degilmi?
    Ben diane

Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adanaliyiz bir tecrübem yok. Ense ve kulak üstü bölgem çok kaşınır ve o kadar da dökülür. Seboreik mi acaba diye araştırırken denk geldim. Selsun çok methediliyor bu konuda. Bir de arkadaşlar da yazmış dianedeki siproteron bu konuda iyi akne için bile kullanımı mevcut.
    forumcu senin sacindami egzema var yoksa ense ve kulak üstündemi? Diane35 alma imkanim yok almanyada. Ve sacima nasil sürecem o ilaci :/

bunumu diyorsun forumcu:
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Selsun Blue.jpg
Görüntüleme: 70
Büyüklüğü:  17.1 KB (Kilobyte)
ID:	982
    Konu Adanaliyiz tarafından (08.11.2014 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsi geçen şampuan bu evet. Kulak üstleri çok olmasa da enseyi kaşıdığım zaman tırnaklarımın arasına beyaz yağlı bir birikinti geliyor. Sebum mu nedir bilmiyorum ama o bölgelerden çok saç kaybediyorum. Bulunduğun ülkede yasal mevzuat nedir bilmiyorum ama siproteran asetat etken maddeli bir ilaç alabilirsen miracle losyon hazırlayabilirsin. Miracle losyonu kullananlardan ilk geri dönüşler yağlanmanın azalması yönünde oluyor.

Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsi geçen şampuan bu evet. Kulak üstleri çok olmasa da enseyi kaşıdığım zaman tırnaklarımın arasına beyaz yağlı bir birikinti geliyor. Sebum mu nedir bilmiyorum ama o bölgelerden çok saç kaybediyorum. Bulunduğun ülkede yasal mevzuat nedir bilmiyorum ama siproteran asetat etken maddeli bir ilaç alabilirsen miracle losyon hazırlayabilirsin. Miracle losyonu kullananlardan ilk geri dönüşler yağlanmanın azalması yönünde oluyor.
    Anladim forumcu sende biraz farkli benimkisinden. Bende sacimin ön kisminda ama sonucta ayni hastalik. Sende ensede bende sacimin ön terafinda. Allah sifa versin hepimize. Burada diane35 almasi zor.
    Sende o dökülen sac kismina miracle losyon sürüyorsan ve egzemayi geciriyorsa ayni zamanda sacda cikartmiyormu?

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ilk günüm zaman gösterecek

Üye snatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul - cerrahpaşa
    benim saclarim dokulmedi ama dokulme riskinden dolayi arada finasterid kullandim saclarim fotodaki gibi uzun clear cok iyi sampuandir.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı snatcher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim saclarim dokulmedi ama dokulme riskinden dolayi arada finasterid kullandim saclarim fotodaki gibi uzun clear cok iyi sampuandir.
    Risk derken,kullanmasaydım dökülürdü diyebilir misiniz ? Etki veya yan etki edip etmeyeceğini test edecek kadar kullandınız mı finası

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon