Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
64 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Saç dökülmesine nokta.

Yeni Üye
    Hocam kendi fotoğraflarını ekleyebilirsiniz, o kadar eminsiniz ki sizin fotoğraflarla ilerlemenizi görmek isteriz.

Yeni Üye
    Alıntı AnonymousEnvoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 5 seneden beri grubu takipteyim bu kadar saçma bir yazı, böyle saçma bir yazı, böyle saçma bir yazı başlığı görmedim
    5 yıldır bilim sana birşey verememiş ki hala buradasın

SaçımınDoktoru Üyesi kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    değerli üyeler, burada birçok farklı bakış açısına erişmemiz bizim için olumlu sonuç verecektir. isteyen aklına yatanı dener, sonuç görürse paylaşır. ha bu demek değil ki birinde işe yaramayan şey direkt çöpe atılmalıdır, potansiyel faydaları bir köşeye yazılıp mekanizmada eksik kalan diğer çarklara odaklanılmalı ve üstadlarımızın dediği üzere eksik puanların üzerine düşülmelidir. birbirimize saygılı, açık görüşlü ve tabii ki bilimi rehber edinerek birbirimizden öğreneceğimiz çok şey mevcuttur. iyi forumlar dilerim.
    https://bit.ly/2Xzy24b (masaj videoları, arşivleyen bahtsiz'a teşekkürler.)

https://bit.ly/2MKy3L4 (zix)

TEDAVİM:
    1) Günlük 10-15 dk detumescence therapy (bükme)
    2) Ketoral şampuan
    3) Ketoral krem (Günde 2 kez şakaklara)
    4) Zix losyon (15 ml distile su, 5 ml etil alkol, 1 Zinco kapsül ve 1 Medicago P5P kapsül, esans için nane yağı) ve 500 mg aspirin (pgd2n için) ekledim, karışmasın diye bu versiyona Aszix adını verdim. (Günde 2 kez yaklaşık 2-3 ml)
    5) Yeşil çay-nane çayı karışımı

SaçımınDoktoru Üyesi jackal__1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meseleleri bilim falan değil hocam.Şayet bilim olsaydı en basit şekilde bilim bütün hazır gıdaları kanserojen olarak değerlendiriyor.Hazır gıdaların tümünü bırakan ve doğal şeylerle beslenmeye çalışan biride saçına minimum da fayda sağlasa yinede sağlardı.Mesele kıl falan da değil aslında.Meseleleri sadece hacamat bunların dinle bağdaştırılması vs.

En üzücü nokta şurası abicim denemesi bedava-kıllarını bir kere kes dene vücüdunu iyi gözlemle ya faydası olursa ? hacamata gelince iki üç tane ufacık iz kalması dışında hacamattan ölen duymadım.bunu da dene belki faydası olacak.özellikle paylasırken olumsuz etkisi olmaması noktasına dikkat ediyorum.yoksa dut u oral yoldan iç ama sonra kısırlaş ..
    TEDAVİM
    *Cellagance Losyon (Ekim 2016)
    *Saf minoksidil (Günde 1 defa) (Ağustos 2016)
    *Dermarollar 540 iğne 0.75 mm(Düzensiz)
    *Biotin 5 mg (Günde 1 ) (Agustos 2016 haftada 2)
    * Konazol şampuan (haftada 2)
    * Ketoral krem (sakaklar) (Hemen hemen her gün)

BIRAKTIKLARIM
    --Bioxinin Forte Sprey (%5 Minoksidil)(2 dk masaj) Baslangıc (Temmuz 2015)
    --(%3 Procapil) Sabah-Akşam (2 Dk masaj) Baslangic (Mayıs 2016) (Eylül 2016)

Bu yazım da dalga konusu olacak ama yinede vazgeçmeyeceğim Televizyonlarda yada bizzat kendi çevrenizden mesela örnek vermek gerekirse dişi ağrıyan birine yumruk atılması senaryosunda yumruğu yiyen kişi teşekkür ederim diş ağrım geçti der ) Traji komik bir olayda.gerçekten daha büyük hasara yol açmadan deriye sert bir şekilde yapılan masaj yada baskı diyeyim..Anti-enflamutar etki yaratır.Scalpa yapılan masajın yoğunlugunu biraz arttırıp gözlemleyebilirsiniz..
    TEDAVİM

BIRAKTIKLARIM

Yeni Üye
    Alıntı jackal__1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha da açıklayıcı olmam gerekirse vücut kılları bir noktaya kadar uzar bir noktadan sonra uzamayı keser.Tamda bu noktada testereron hücreleri yani kıl hücreleri serbestleşir.Serbest radikallere bu yüzden dönüşür.Bunu azaltmanın yani kılları sürekli kesmek.testeteron hücrelerini yerlerinde tutmaktır.Kanserden bir çok mekanizmaya kadar saça zarar veren en büyük şey budur.Damar tıkanıklığına çare ise hacamattır.
    Bir konuya açıklık getireyim vücut kılları bir noktaya kadar uzayıp durmuyor sürekli uzamaya devam ediyor sadece kendi standart boyutuna ulaşınca uçlardan kırılarak dökülüp gidiyor bir örnek vermem gerekirse herhangi bir bölgeyi kesin tıraşlayın her neyse ucu küt yani düz biçimde uzar ta ki standart boyutuna ulaşıncaya kadar hatta bu yüzden insanlar kılların kalınlaştığını düşünür ve söylerler aslında tamamen göz yanılması yani o kılları gözlemleyin bir süre sonra uç kısımları sivrilecektir bu da zaten uzamaya devam ettiğini ve uçlardan kırıldığını gösterir.

Aşağılamak isteseydim farklı yaklaşırdım. Adamın yazdığı bütün yorumları okudum, sizinde okumanızı öneririm. Tahammülsüz değilim, yobaza yobazsın diyorum sadece. Saçmalığa da saçmalık diyebiliyorum. İnsanlar istediği görüşü yazar ama resmen başkalarının hayatlarına burnunu sokuyor ve bunu da Allaha bağlıyor. Benden utan sıkıntı değil zaten bu ülke safsatacılara aşık. Gerçekler kimsenin hoşuna gitmiyor.

Anonymous ya ne olur söylesene gerçekler ne imiş , bana tıbbi yada bilimsel olarak saç dökülmesi şu şu şu nedenlerden ötürü dökülür tıbbi olarak şu şu şu tedavilerle durdurulur.Abicim senin yorumun yok sana saçma da gelse farklı bir yorum üretiyorum ve sallamasyon da değil üstelik.Bu yorumları yaparken.Dayanağı yaradılış mekanizması.Bilimin ccevap veremediği o kadar çok şey var ki dilersen bunları ben sana sorayım dine bağlamadan yorum yap yapabiliyorsan.
    TEDAVİM

BIRAKTIKLARIM

Allah seni davul etsin anony ne zıkkımsa türkçe nicki de yok
    TEDAVİM

BIRAKTIKLARIM

Alıntı jackal__1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yazım da dalga konusu olacak ama yinede vazgeçmeyeceğim Televizyonlarda yada bizzat kendi çevrenizden mesela örnek vermek gerekirse dişi ağrıyan birine yumruk atılması senaryosunda yumruğu yiyen kişi teşekkür ederim diş ağrım geçti der ) Traji komik bir olayda.gerçekten daha büyük hasara yol açmadan deriye sert bir şekilde yapılan masaj yada baskı diyeyim..Anti-enflamutar etki yaratır.Scalpa yapılan masajın yoğunlugunu biraz arttırıp gözlemleyebilirsiniz..
    Bize saçma dahi gelse farklı görüşlere ve fikirlere saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum. Saç dökülmesinin arttığı zamanlarda özellikle vücut kıllarının da daha fazla uzadığına kendimden hareketle kısmen katılıyorum. Fakat masajın antienflamatuar bir etki yapacağını söylemişsiniz fakat çoğu yerde masajın akut enflmasyon yaptığı söyleniyor. Bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon