5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: TSH Yüksekliği Hk.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TSH Yüksekliği Hk.

TSH değerim 3.70 çıktı. Normal aralık 0.22 ile 4 arası olması gerekiyor. Doktor "Levotiron" ilaç yazdı. Saç tedavilerimden önce böyle bir rahatsızlığım yoktu, ben saç tedavim için kullandığım ilaçlarından dolayı böyle bir sorun yaşadığımı düşünüyorum. Durumu 1 ay boyunca analiz edeceğim düzelmezse maalesef bütün saç tedavimi bırakmak zorunda kalacağım.

TSH yükselmesi sorunu yaşayan oldu mu?
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    tiroit degerlerinize bagli olarak yasadiginiz belirtiler nelerdir? beslenmeniz nasi? t4 ve t3 degerleriniz nedir?

Yeni Üye Muse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir
    Tek testteki değere aldanmayın. Benim de 3.8 çıkmıştı, doktor ertesi gün bir daha kan alımı yaptı, onda 2.70 çıkmıştı. Arada sadece 1 gün fark olduğu halde. Doktora bunun nasıl mümkün olabileceğini sorduğumda gün içindeki aktiviteleriniz, uyku durumunuz, yorulmanız bile etkiler, test sonuçlarını yanıltabilir cevabını vermişti. Ve nitekim doğruydu. Aynı şeyi 2 arkadaşım daha yaşadı. Tiroid tedavinize başlamadan muhakkak 1 test daha yaptırmanızı öneririm, tatmin etmezse nodüllerinize bakılmasını isteyin.

Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tiroit degerlerinize bagli olarak yasadiginiz belirtiler nelerdir? beslenmeniz nasi? t4 ve t3 degerleriniz nedir?
    Kan değerlerime baktırmak için gitmiştim TSH süpriz oldu. Halsizlik ve yorgunluk şikayetlerim var. T4 değeri 1.14 ,T3 değerini sonuçlar arasında göremedim.

Alıntı Muse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek testteki değere aldanmayın. Benim de 3.8 çıkmıştı, doktor ertesi gün bir daha kan alımı yaptı, onda 2.70 çıkmıştı. Arada sadece 1 gün fark olduğu halde. Doktora bunun nasıl mümkün olabileceğini sorduğumda gün içindeki aktiviteleriniz, uyku durumunuz, yorulmanız bile etkiler, test sonuçlarını yanıltabilir cevabını vermişti. Ve nitekim doğruydu. Aynı şeyi 2 arkadaşım daha yaşadı. Tiroid tedavinize başlamadan muhakkak 1 test daha yaptırmanızı öneririm, tatmin etmezse nodüllerinize bakılmasını isteyin.
    2 ay önce gittiğimde TSH yine yükse çıkmıştı (3.66). Bu haftaki sonuç 2 ay öncesini onaylar gibi çıktı.