5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Androjen Belası

Androjen Belası

Forum sakinlerine merhabalar.
    Oral antiandrojen kullanıp pişman olanlardanım.(Finasterid).Tedavi boyunca saç durumum daha kötüye gitti.Reflex HiperAndrojenizm yüzünden testosteron artışı oldu.(Dikkatinizi çekerim bu Testosteron testinde hep normal seviyede çıkıyor.)Ama gelin görün ki vücut kıllarında çoğalma siyahlaşma ve saçlardaki aşırı dökülme bunun sebepleri.Şimdi size fikir danışmak istediğim şey şu.Androjeni engellemeye çalışırken testoyu arttırıp daha fazla saç döktüm.Yeni bir tedavi bulup bu saçları kurtarmam lazım.Yeni başlamayı düşündüğüm tedaviler şu şekilde
    Miracle losyon
    Dermaroller (0.75)
    Ketoral-Avodart karışımı krem
    Taze Nane(Testo düşürmek için)
    Nane Çayı(“. “)
    Yeşil Çay
    Isırgan-Yakı Otu-Lavanta Losyonu
    Zeytinyağı Bal Limon maskesi.(Saç kuruluğundan dolayı çatlaklarımı ve gerginliği önlemek için.
    Şimdi cevabınızı merak ettiğim şey bende zaten antiandrojen tepkisinden dolayı saç dökülmem daha kötü oldu ve bu uygulamak istediğim tedavilerde antiandrojen bloklayıcı. sizce bu tedavilere başlamalıyım yoksa zaten önceden antiandrojen bloklamaya çalışıp reflex hiperandrojenizm e yakalndığımdan dolayı aynı sonuç çıkacağı için başlamamın bir anlamı yok mudur?Bu losyonlar işe yramaz mı ?

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, seninle konuştuğumuzda 3 güne 1 dutasterid kullanmaya da başlamıştın sanırım?

Bu tedavilere ek biotin kullanıyor muydun? Biotin vücuttaki tüyleri kalınlaştırıp arttırabiliyor.

Finasteride 5 alfa redüktaz'ı blokladığı için testesteron ister istemez artacaktır, hatta doping ilaçlarından biri olarak da geçiyor, yasaklı.

Finasteride minimum 2 yıl şans vermek gerek. Dökülme olması iyi bir işaret olabilir derler, dökülenler 4 ay sonra tekrar daha kalın çıkıyor mu takip etmek gerek.

kardeşim bırak saçın dökülsün hiç buralarda çare arama testosteronu düşürecen saçın çıkacak kuş kanatlanamayacak bu sefer kuşa kanat takmaya çalışacan ben kaç aydır millete yalvarıyorum içmeyin diye ama millet leblebi yer gibi yiyor finas dutas.

Alıntı West Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bırak saçın dökülsün hiç buralarda çare arama testosteronu düşürecen saçın çıkacak kuş kanatlanamayacak bu sefer kuşa kanat takmaya çalışacan ben kaç aydır millete yalvarıyorum içmeyin diye ama millet leblebi yer gibi yiyor finas dutas.
    Söylediklerinizde haklısınız peki vereceğiniz düşük yan etkili bir öneri var mı ?Kendi deneyimlediğiniz bir tedavide olabilir?Ve sizin fikiriniz ne sorduğum soruya karşı?Antiandrojen losyon ve tedavisiyle ilgili.

Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, seninle konuştuğumuzda 3 güne 1 dutasterid kullanmaya da başlamıştın sanırım?

Bu tedavilere ek biotin kullanıyor muydun? Biotin vücuttaki tüyleri kalınlaştırıp arttırabiliyor.

Finasteride 5 alfa redüktaz'ı blokladığı için testesteron ister istemez artacaktır, hatta doping ilaçlarından biri olarak da geçiyor, yasaklı.

Finasteride minimum 2 yıl şans vermek gerek. Dökülme olması iyi bir işaret olabilir derler, dökülenler 4 ay sonra tekrar daha kalın çıkıyor mu takip etmek gerek.
    Biotin kullanmadım ek bir takviye vericide kullanmadım.Kafadada tüylenme yaptı.Hatta döktükleri yerine çıkan küçük olan tüyleri saç olarak hayal edersek onları gerçek saçmış gibi görmüş olursam şakaklar falan kapanmış sıfır saç sorunu olan birisi olmuş olurdum.

Bu Konudaki Etiketler