5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Trikoloji saç sorunlarına çözüm olabilir mi?

Trikoloji saç sorunlarına çözüm olabilir mi?

Merhaba, forumla yeni tanıştım. İnanılmaz faydalı ve seviyeli paylaşımlar var. Herkese teşekkürler. Bayanların burada çok fazla olmaması bu sorunu nadir yaşadıkları anlamına geliyor sanırım. ) Ve ben o nadir şanssızlardanım . İki ay önce başlayan hızlı saç dökülmesi doğal olarak çok korkuttu ve önce dr. sonra da alternatifler arayışına girdim. Doktorların klasik tedavileri yerine sadece saç uzmanlığına odaklandığını iddia eden Trikoloji alanıyla karşılaştım. Bu forumda Trikologlar ile saç sorununa çözüm arayan oldu mu? Türkiye'de bu işi 12 yıldır yapan tek bir yer varmış. Ve iki şubeleri var. Biri Bağdat Caddesinde, diğeri ise Nişantaşında. Web'de arama yaparsanız"Trikoloji, trikolog, saç bakım vs. " diye kolayca ulaşabilirsiniz. Maddi anlamda ulaşılması kolay olmayan bakım paketleri mevcut.
    Buna rağmen biz kadınlar için saç o kadar hassas bir konu ki bunu bile göze almaya hazırım diyebilirim. Ancak bu forumla tanıştıktan ve 5 gündür gece gündüz yazılanları hatmettikten sonra Trikologların bu alanda yaptıkları uygulamaların burada yapılan uygulamalardan daha ayrıcalıklı olmadığını düşünmeye başladım. İngiltere menşeili ürünlerle bakım veriliyor.Ve bu ürünleri başka hiçbir yerde bulamıyorsunuz. Tabiki ön yargılı da olmak istemiyorum. Ancak en az 1 yıllık bir tedavi süreci ve yaşam boyu da süreklilik içeren bir destek olması gerektiği bilgisi verildi bana. Süreklilik önemliymiş. Evet, bunu buradaki paylaşımlarınız sayesinde zaten ben de fark etmiş durumdayım. Bu, biten değil sürekli devam eden bir süreç. Peki o zaman Trikolojinin bize kattığı artı, (maddi anlamda yoğun eksi) burada uygulananlardan ne kadar farklı olabilir diye düşünmeye başladım.
    Özetle Trikoloji konusunda deneyimi olan var mı? Varsa paylaşabilir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saç konusunda gitmedigimiz Dr, prof, uzman trikolog kalmadı, o dediğiniz Nişantaşı şubesine bundan 4 yıl önce gittim, faydasız ve ticari, bu forum gibi bir yer bulamazsınız yabancı forumlar var ama bu sayfa gibisi trde yoktur, burdan ayrılmayın, Nişantaşı şubesinde swenson ürünleri kullanıyor çünkü onlarla anlaşmaları var saç hakkında en ufak bilgileri yok ve inanılmaz paralar istiyorlar ve başarı oranları yok denecek kadar,asla gidilecek yer değil, önemli olan kan degerleriniz altta yatan herhangi bir sorun varmı onu arastirmaniz, gerisi miracle losyonla tamamlanıyor zaten.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı çiçek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç konusunda gitmedigimiz Dr, prof, uzman trikolog kalmadı, o dediğiniz Nişantaşı şubesine bundan 4 yıl önce gittim, faydasız ve ticari, bu forum gibi bir yer bulamazsınız yabancı forumlar var ama bu sayfa gibisi trde yoktur, burdan ayrılmayın, Nişantaşı şubesinde swenson ürünleri kullanıyor çünkü onlarla anlaşmaları var saç hakkında en ufak bilgileri yok ve inanılmaz paralar istiyorlar ve başarı oranları yok denecek kadar,asla gidilecek yer değil, önemli olan kan degerleriniz altta yatan herhangi bir sorun varmı onu arastirmaniz, gerisi miracle losyonla tamamlanıyor zaten.
    SiZin saçlarınız ne durumda?keşke bayanlarda öncesi sonrası fotoğraf atsa bizede umut olurdu çünkü benim hiç bi umudum kalmadı yaşamak bile istemiyorum artık

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yaşamak istemiyorum ne demek asla kabul etmem, peruk takar yine yaşarım o kadar da değil, ne erkekler ne de kadınlar saçtan ibaret değil bu dusuncenizi değiştirin film izleyin hobiler edinin kendinizi mutlu edin, benim saçlarım karanfil ve aspirin ile harikalar yaratırken birden bire avuç avuç döküldü, 2/3 ay sebebini bulamadım en sonunda tahlil yaptım meğer uzun süre aspirin yada kan sulandırıcı kullanırsanız demir ve B12 düşermiş, hemen demir hapları aldım saç tellerim telefon kablosu kadar kalınlasti )
    ustune elseve içine topikal demir kullanınca sacda ne dökülme var ne kaşıntı var hem siyahlasti hem saç cikislari var ve çok kısa sürede

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı çiçek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşamak istemiyorum ne demek asla kabul etmem, peruk takar yine yaşarım o kadar da değil, ne erkekler ne de kadınlar saçtan ibaret değil bu dusuncenizi değiştirin film izleyin hobiler edinin kendinizi mutlu edin, benim saçlarım karanfil ve aspirin ile harikalar yaratırken birden bire avuç avuç döküldü, 2/3 ay sebebini bulamadım en sonunda tahlil yaptım meğer uzun süre aspirin yada kan sulandırıcı kullanırsanız demir ve B12 düşermiş, hemen demir hapları aldım saç tellerim telefon kablosu kadar kalınlasti )
    ustune elseve içine topikal demir kullanınca sacda ne dökülme var ne kaşıntı var hem siyahlasti hem saç cikislari var ve çok kısa sürede
    Ne güzel keşke benimde saçlarım iyi olsa,peki sizde seyrelme varmıydı,düzeldimi

Bu Konudaki Etiketler