10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Memlekette(Doğada) saç dökülmenin kesilmesi.

Memlekette(Doğada) saç dökülmenin kesilmesi.

arkadaşlar 1.5 haftadır köyümde memleketimdeyim her yer yemyeşil doğa istanbulda dökülen günlük 20-30 tel burada zorlasam ancak 3-4 tel geliyor.
    ayrıca saçımın güçlendiğinide hissediyorum..

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla yanlış anlama ama öyle birşey olsaydı dedem, dayım kel olmazdı.

tabii hocam bu doğrudur doğada yaşıyan insanlarında saçı dökülüyor ancak ben geçen senede memleketime gittim yine saç dökülmem kesilmişti istanbula döndüğümde yine artış gösterdi dökülme. bu benim yapımla kaynaklı bir şey kişiden kişiye değişiyor herhalde, bende genetik dökülme olmayabilir bu nedenle. gidip tahlil mahlil yaptırıcam yakın zamanda.

Ben de tatile gidince aynısı oluyor mesela 5 gün deniz kıyısında kaldım diyelim ilk gün saçı ıslandıktan sonra geri atarken elimde saçlar kalıyor ama son gün çekiyorum çekiyorum kopmuyor. Güneşten alınan d vitamininden veya stresten uzak kalmadan dolayı olabilir.

Yeni Üye
    Ya da su farkı

Üye
    Yer
    sivas
    Stresle alakalı o zaman senin dökülme

Alıntı forza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stresle alakalı o zaman senin dökülme
    evet büyük ihtimal.

Yeni Üye
    O dediğin İstanbul'un havasından kaynaklanıyor. İstanbul'un havası çok kalitesiz ki vücudu hem içerden hem dışarıdan mahvediyor. Doğal olarak saçları da. Ben köye gidince saçlarım kazık gibi ve kalın oluyor zor dökülüyor İstanbul'a gelince 2günde yumuşak ince ve hemen kopuyor.

Stres bir çok otoimmun hastalık gibi aga tipi dökülmede de (zamanı ve yayılımı) çok büyük bir etken.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    İlk açılma büyük bir stres yaşadığım dönemde olmuştu kesinlikle çok etkili farkına bile varmıyor ama insan.