8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Bir teori/soru (Female to Male ) Saç çizgisi gerilemesi, sakal oluşumu, kıllanma

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir teori/soru (Female to Male ) Saç çizgisi gerilemesi, sakal oluşumu, kıllanma

Youtube'da dolanırken karşıma şu video çıktı.

Cinsiyet değiştirmek isteyen kadın testesteron kullanıyor ve saç çizgisi geriliyor, sakal elde ediyor.

Videonun ilerleyen dakikalarında görüldüğü üzre bacak, göğüs ve göbek bölgeleri komple kıllanmış.

Bu kılları testesteron mu oluşturuyor yoksa hali hazırda kadın vücudunda da bunlar bulunuyor ancak yeterli testesteron/dht var olmadığı için çıkamıyor mu?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    folikül var da androjenler boostluyor bu folikülleri, nedense kafada işler tersine gittiği için tension theory gibi birçok teori ortaya çıktı bu androjen dht paradoksunu çözmeye çalışan ama hala nedeni bilinmiyor bildiğim kadarıyla
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Benim buradan anladığım tek şey folikül hiçbir zaman ölmüyor. Folikül bir şekilde beslenip androjenden kurtulursa saç çıkışı her daim olur. Haksız mıyım?

Bu zaten bilinen bir şey, teori değil
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Ben bilmiyordum. Kusura bakmayın. Doktorlar falan dökülenler geri gelmez, saç folikülleri ölüyor diyorlardı. Demek ki ölmüyormuş umudumuzu taze tutabiliriz.

Yeni Üye
    Ölmesi yok. Yok olmasi var. Saç kökleri uygun ortam buldugunda yeniden olusur. Bu dökülmesi geçmişine bağlı değişkenlik gosterir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bilmiyordum. Kusura bakmayın. Doktorlar falan dökülenler geri gelmez, saç folikülleri ölüyor diyorlardı. Demek ki ölmüyormuş umudumuzu taze tutabiliriz.
    3-4 yıl önce boşalan şakalarımda, tüy olmayan yerlerde ancak 1,5 senede tüylenme sağlayabildim. 3,5-4 aydır oral finasterid kullanıyorum anca çok hafif uzadılar. Bu hızla 5 yıl sonra falan biraz saça benzer kalınlığa ulaşabilir.

Off şunlar var ya, saça dönse ne biçim olur dediğin şeylerin çoğu olmaz gibi. Kafaya vajinal kremler süren bi eleman vardı, bir yandan jinekolasti ameliyatı için para biriktiriyorum diyordu. Ancak o kırık gibi aşşırı agresif tedavi falan uygulamak lazım

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-4 yıl önce boşalan şakalarımda, tüy olmayan yerlerde ancak 1,5 senede tüylenme sağlayabildim. 3,5-4 aydır oral finasterid kullanıyorum anca çok hafif uzadılar. Bu hızla 5 yıl sonra falan biraz saça benzer kalınlığa ulaşabilir.

Off şunlar var ya, saça dönse ne biçim olur dediğin şeylerin çoğu olmaz gibi. Kafaya vajinal kremler süren bi eleman vardı, bir yandan jinekolasti ameliyatı için para biriktiriyorum diyordu. Ancak o kırık gibi aşşırı agresif tedavi falan uygulamak lazım
    Antiandrojenler sadece hasarı önler, minoxidil deneyebilirsiniz