5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bir teori/soru (Female to Male ) Saç çizgisi gerilemesi, sakal oluşumu, kıllanma

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir teori/soru (Female to Male ) Saç çizgisi gerilemesi, sakal oluşumu, kıllanma

Youtube'da dolanırken karşıma şu video çıktı.

Cinsiyet değiştirmek isteyen kadın testesteron kullanıyor ve saç çizgisi geriliyor, sakal elde ediyor.

Videonun ilerleyen dakikalarında görüldüğü üzre bacak, göğüs ve göbek bölgeleri komple kıllanmış.

Bu kılları testesteron mu oluşturuyor yoksa hali hazırda kadın vücudunda da bunlar bulunuyor ancak yeterli testesteron/dht var olmadığı için çıkamıyor mu?

SaçımınDoktoru Üyesi
    folikül var da androjenler boostluyor bu folikülleri, nedense kafada işler tersine gittiği için tension theory gibi birçok teori ortaya çıktı bu androjen dht paradoksunu çözmeye çalışan ama hala nedeni bilinmiyor bildiğim kadarıyla
    ru+cell

belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Benim buradan anladığım tek şey folikül hiçbir zaman ölmüyor. Folikül bir şekilde beslenip androjenden kurtulursa saç çıkışı her daim olur. Haksız mıyım?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu zaten bilinen bir şey, teori değil
    ru+cell

belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Ben bilmiyordum. Kusura bakmayın. Doktorlar falan dökülenler geri gelmez, saç folikülleri ölüyor diyorlardı. Demek ki ölmüyormuş umudumuzu taze tutabiliriz.