4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: dökülen saça bitkisel yağlarla tedavi mümkün mü?

dökülen saça bitkisel yağlarla tedavi mümkün mü?

merhaba ilaç kullanmak istemiyorum ancak saçlarım dökülüyor acaba bitkisel yağlarla tedavi mümkün mü birkaç araştırmayla bulduğum yağlar,
    Tatlı Badem Yağı
    Lavanta Yağı
    Sarı Kantaron Yağı
    Sarımsak Yağı
    Biberiye Yağı
    Isırğan Tohumu Yağı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minoxidil alternatifi , naneyağı ve finas alternatifi saw palmetto ve biberiye vs araştırabilirsin saw palmetto kanda yarılanma ömrüde finasa göre az ve daha az dht inhibe ediyor sistematik bir yan etki hitmali daha düşük , Bu ikisini deneyebilirsin ama tabi bunlar minox ve finas kadar etkili değil , bu ikisni topikal olarak günlük losyon şeklinde hazırlayıp deneyebilirsin fakat dökülme aşırı fazlaysa doğalla çok zor böyle bile zor bu ikisi doğal alternatifler sadece , bu postaki yağlarıda duş sonrası karıştırıp kafana sürebilirsin.Yinede kullanmadan önce iyice araştırmak lazım.
    Rutin Günlük

Günlük rutin

-Zix losyon günlük 2 ml - %3 civarı naneyağı ile birlikte
    Haftada -1 dermastamp 1,5mm

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Ben çörek otu yağı kullanıyorum, kısaltılmış saç diplere sürüyorum her gün en 2-3 saat bekletiyorum bazen yatmadan sürüyorum sabah minox öncesi yıkıyorum

Sabah/Akşam Min-Dut losyon + Dermaroller 1.5

Yeni Üye
    Tatlı badem yağı sürdüm, sarımsağın kendisini sürdüm, biberiye yağı zeytinyağı mix sürdüm,ısırgan yağı çayı sürdüm, bemix bepanthen evigen mix sürdüm çoğunuda akşamdan sabah beklettim her gece bişey sürüyorum ama hiç birinin faydasını görmedim.. Çok çok az faydaları olmuştur belki ama erkek tipi dökülmede zaman kaybı başka hiç bişey değil.. Çörek otu yağı sanki diplerden yeni tüyler çıkarmıştı gibi tekrar dökülüyodu onlar .. Yani yağ işi boş iş bence.. Zamn və para kaybı