Sayfa 2/19 İlkİlk 123412 ... SonSon
185 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: DHT önleyici YAKI OTU

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet kesin bilgi. Cok iyi bir aromataz inhibitoruymus. Yani ostrojen uretimini azaltiyor. Doktor soyluyor.

Dht inhibitoru oral alindiginda azalan DHT ile birlikte ostrojen seviyesi otomatikman artar cunki dht ostrojen uretimini engelleyici etkisi vardir. Bu yuzden finas kullananlarda meme buyumesi olusabiliyor. Ama bu yaki otu hem dht engelliyor hem de ostrojen. Bu bakimdan oral kullanimda meme buyumesi gorulmeyebilir, bu artisi.

Yukarda oral uygulayan birkac yabanci sac dokulmem durdu demisler. Bu iyi. Peki biz lokal uygularsak sac derisinde ostrojen azalmasinin onemli olumsuz bir etkisi olur mu? Sac derisindeki ostrojenin sac kalitesine etkisi bir dht kadar var midir?

Degerli nakillerinizi beklerim Ben de baslamak istiyorum bu yaki otuna..

filozof
    Guest
    evet bununla ilgili bir çalışma okudum bir ara çayını içiyordum ama çok bir değişiklik olmadı bir de çok düzensiz kullandım.
    Konu filozof tarafından (08.11.2014 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet gerçekten ümit verici bir bitki! Saçımıza da fayda vereceği aşikar. Besa Besa losyonu temin edemezsek de çok sorun değil. Aktardan iyi kalitede yakı otu alır, özütünü suya geçirir ve üstüne de %20 alkol ekledik mi uzun ömürlü losyonumuz hazır..

Yalnız beni bir şey düşündürdü. Bu yakı otu DHT'yi engellediği gibi östrojen hormonunu da engelliyormuş. Acaba saç derimizde östrojen azalması saçlarımıza olumsuz bir etki verir mi? Verirse ne kadar? Bir yandan da DHT engellenecek yalnız, bu durumda avantajımız ne kadar olur acaba?

Değerli katkılarınızı beklerim
    Üstad bu kadar faydalı bir bitkiyse dht inhibitörü olarak aktardan alırız bitkiyi tentürünü yaparız nasıl olsa ilk tentürümüzü yaptık sitede paylaştık,hazır başlamışken bunu da yaparız
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet kesin bilgi. Cok iyi bir aromataz inhibitoruymus. Yani ostrojen uretimini azaltiyor. Doktor soyluyor.

Dht inhibitoru oral alindiginda azalan DHT ile birlikte ostrojen seviyesi otomatikman artar cunki dht ostrojen uretimini engelleyici etkisi vardir. Bu yuzden finas kullananlarda meme buyumesi olusabiliyor. Ama bu yaki otu hem dht engelliyor hem de ostrojen. Bu bakimdan oral kullanimda meme buyumesi gorulmeyebilir, bu artisi.

Yukarda oral uygulayan birkac yabanci sac dokulmem durdu demisler. Bu iyi. Peki biz lokal uygularsak sac derisinde ostrojen azalmasinin onemli olumsuz bir etkisi olur mu? Sac derisindeki ostrojenin sac kalitesine etkisi bir dht kadar var midir?

Yapariz tabi Kolay is. Yalniz su ostrojen azalmasi konusunu bi arastiralim. Sac derisinde ostrojenin etkisi? Yabanci kaynaklara bakabiliriz. Azalmasi cok da iyi bir sey degil ama dht de azalacak. Bize geri donusu ne kadar olumlu olur?

Oral kullanimda sac dokulmesini durduruyormus. Lokal uygulamada ne kadar fayda goruruz?

Kaynak bilgi bulamasam da sabah yaki otu aksam isirgan yapicam buyuk ihtimalle.

Paylasim bekliyoruz.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapariz tabi Kolay is. Yalniz su ostrojen azalmasi konusunu bi arastiralim. Sac derisinde ostrojenin etkisi? Yabanci kaynaklara bakabiliriz. Azalmasi cok da iyi bir sey degil ama dht de azalacak. Bize geri donusu ne kadar olumlu olur?

Oral kullanimda sac dokulmesini durduruyormus. Lokal uygulamada ne kadar fayda goruruz?

Kaynak bilgi bulamasam da sabah yaki otu aksam isirgan yapicam buyuk ihtimalle.

Paylasim bekliyoruz.
    Şimdi önceki bilgilerime dayanarak yazıyorum; şöyle bir ürün görmüştüm PSA kapsül(propolis+saw palmetto+at kuyruğu)bu ürün de etkili bir prostat önleyici bitkisel olarak satılıyordu,şimdi de buna yakı otu ve soya eklenmiş durumda,hadi hayırlısı bakalım eninde sonunda bulacağız i.a bu derdin çaresini.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi

Yaki otuna prostat otu da deniyor ve dhtyi saw palmettoya gore cok daha iyi baskiliyormus. Bence yaki otu dht baskilamak icin bize yetecek gibi. Yalniz su ostrojen konusunu ogrenelim. Ben su an otobusteyim rahat bakamiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet beyler sac derisinde aromataz enziminin inhibesiyle ostrojenin azalmasi sac icin kotu degil aksine iyiymis. Ilk paylastigim yazilarda bu geciyormus:

Some people have asked if Aromatase can and should be inhibited with a topical lotion ? Yes - it can and it should ! A brand new study from the Tokyo Conference 2001 revealed that aromatase positive cells are localized in outer root sheath tissue. The researchers applied a topical aromatase inhibitor ( Aminoglutethimide ) and discovered that " the topical application of 1% aminoglutethimide significantly promotes the hair re-growth." And the re-grown hair was darker than before caused by the increase of melanin contents (total melanin and eu-melanin). So there is no doubt that locally inhibiting Aromatase could promote hair re-growth.*

Eee, bu losyonu yapmamak icin bir nedenim kalmadi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Grape seed extract ve yesil cayin da aromataz enzimini inhibe edici etkisi varmis

SaçımınDoktoru Üyesi
    Erkek tipi dokulmede aromataz inhibisyonunun onemi:

Herbal Aromatese Inhibition

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman diane 35 kullanımı tekrar sorgulanmalı. Ya da östrojen olmayan türevleri tedaviye dahil edilip azalan dht salınımıyla artan östrojeni de dengelemek için aromataz inhibisyonu mu kullanmalıyız?

Sayfa 2/19 İlkİlk 123412 ... SonSon