4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Minoxidilsiz topikal Finasteride

Yeni Üye Muse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir

Minoxidilsiz topikal Finasteride

Bu mümkün müdür? Topikal finasteride üzerinde duruyorum bu sıralar fakat yapılışı hakkında bilgi edinemedim. Daha doğrusu çoğu insan minoxidil etkeniyle karıştırarak yapıyor, ben minoxil olayını pek istemiyorum. Bizlerden topikal finasteride kullanan var mıdır acaba? Varsa bilgilerini bilgilerini paylaşmaları halinde minnet duyarım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selam, miracle losyon hazırlanışı gibi benzer bir losyon, etil alkol veya kolonya ile gliserin,ppg veya dmso dam birini de ekleyerek hazırlayabilirsiniz. Proscar ilacı küçük tabletler olduğu için losyonda pek tortu miktarı olmuyor. Ben süzmeden kullanıyorum.

Ama losyonda tablet çözmeye çalıştığımzda ne kadarının çözünüp çözünmediğini bilemiyoruz, en büyük sorunu bu. Bir de topikal finasterid in etkinliği konusunda biraz şüphelerim var. Çok etki sağlayıp sağlamadığı konusundan emin değilim. Belki de dozajı arttırmam gereklidir bilmiyorum.

Ayrıca forumda bunun hazırlanışıyla ilgili bir konu başlığı vardı biraz detaylıca araştırırsanız erişebilirsiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben başlamayı düşünüyorum hala düşünüyorum tabi , reddite birisnin pg/ etanol / su kullandığını gördüm idda ettiğine göre eline gelen tel sayısı azalmış aynı zamanda ,birde jimmy23 dü sanırsam yazmıştı bir postunda ona bakabilirsin tabiki kullanabilirsin orala göre daha az kana karışıyor tabi haliyle sistematik yan etki ihtimali baya bir az ama yine yan etki olabilir , fin oral alımı saç için onaylıyken tabi topikali onaylanmamaış ama reddite günlük 0.1mg ile dökülme azaldığını idda eden var bakabilirsin , ben direkt alkol bazlı bir toniğe dökmeyi sevmediğimden ampül tarzı tüp alıp günlük 2-3 ml ye 0.200 mg koyup hazırlamayı düşünüyorum çözüldüğünü bakarak anlayabilir misin bilmiyorum , 1 ml pg , 2 ml etil alkol tüp başına denenebilir gibi , ben böyle başlamayı düşündüm ama farklı solusyonlarada bakıyorum lipid solusyon dedi birisi kana karışmadan scalpda etkili olduğundan , birde oralde etkisi direkt vuıcuttaki dht yi bitiriyor topikalde bölgesel uğraşıyoruz etki olayı bundan farklılık gösterebilir , oral alımı zaten tek başına %80 başarı oranı var yani %20 sende işe yaramayabilir , olay sadece dht ye bağlı değilse işe yaramayabilir , finasteride bu arada saçı koruma amaçlı dökülme azaltma amaçlı alınıyor sadece fin ile saç çıkışı zor olay ama %30 saçını geri kazananda var.
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye Muse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir
    Çok teşekkür ederim bilgi paylaşımınız için, çok yardımcı oldunuz. Halihazırda kullanıyorsunuz sanırım siz de topikal finasteride i. Etki konusunda öven çok fakat ben de biraz daha araştırma yaparak karar vereceğim.