Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tedavinizin yanına supplement önerisi (arginine-zma)

SaçımınDoktoru Üyesi

Tedavinizin yanına supplement önerisi (arginine-zma)

Tedavilerinizin yanına önerebileceğim, kendimde kullandığım bir supplement grubunu önermek istiyorum. arginine-b6-zma kompleks olarak yapılan bu supplement saç dökülmesi için gerekli olan bir çok etkiyi gösteriyor. Ben ilk etapta saçta hızlı uzama ve bağırsak fonksiyonlarında canlılık gibi etkileri gördüm. Saç dökülmesi için yapılan topikal tedavilere içerden çok güzel bir destek olacağından şüphem yoktur. Servis başı en fazla 3-4 liraya mâl oluyor.

İçerik;

Saf formda arginine, ZMA (çinko ve magnezyum) ve b6 vitaminidir.

Etkiler;

damar genişletme (arginine)
    nitrik oksit üretiminde artış (arginine)
    kan dolaşımında artış (arginine)
    Hücre yenilenmesinde artış (arginine ve zma)
    deri, tırnak, kas ve kemik dokusunda iyileşme (arginine ve zma)
    yaraların hızlıca iyileşmesi (arginine ve zma)
    bağırsak fonksiyonlarında düzelme (arginine ve zma)
    uyku kalitesinde artış (zma)
    protein emiliminde artış (b6)

Yan etkiler;
    uyku esnasında rüya görmede artış (magnezyum sayesinde tam derin uykuya dalarsınız ve rüya görmede artış olur)

Kullanım takvimi;
    Her gün yatmadan önce veya sabah kalkınca 1 servis alınabilir.

Türkiye'de bu supplement grubundan 2 adet ürün bulabildim. Özellikle nutrade kaliteli ve güvenilirdir.

Nutrade Arginine HCl; https://www.nutrade.com.tr/tr/urunle...aroma,portakal
    SSN Arginine Refuel ZMA; https://www.ssnsports.com.tr/urun/ss...uel-zma-350-gr

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bu tarz takviyelerin işe yaradıgını düşünüyorum gingseng , L-Arjinin L-Lizin L-Sistein ,Üzüm Çekirdeği Ekstraktı ben denedim çünkü böyle bir gıda takviyesi almıştım , saçları daha canlandırdıgını düşünüyorum tek topikal tedaviye ek olarak bence cok yararı oluyor..
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Cinkoyu kafanıza gore almayin, metaldir, vucuttan şelatlanması zordur, cinko birikmesi nedeniyle bazi kabilelerin katarakta meyilli oldugu rapor edilmiştir, sahsem supplement kullanimina artik karşıyım, vucudun dengesini bir sekilde bozuyorlar, cinko bakir emilimini azaltıyor, fazla d3 kalsiyum birikmesi yapıyor gibi, bunun yerine proteini etten ve jelatinden, b vitaminini bira mayasindan, a vitamini ve mineralleri karacigerden, fiberi havuc ve bazi kök bitkilerden almak daha mantıklıdır, supplementler bagirsak ve bobreklere ayni zamanda karaciğere fazla mesai yaptırır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende çinko ek gıda düşündüm , fakat magnezyumla birlikte , magnezyumum nerdeyse üst sınıra yakın o yüzden magnezyumu topikal , çinkoyu 2 günde bir oral almayı düşündüm fazlası oluşmasın diye , bu supplementi günlük kullansam acaba üst sınırları geçermi magnezyum değeri bundan korkutuğum için ancak topikal
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cinkoyu kafanıza gore almayin, metaldir, vucuttan şelatlanması zordur, cinko birikmesi nedeniyle bazi kabilelerin katarakta meyilli oldugu rapor edilmiştir, sahsem supplement kullanimina artik karşıyım, vucudun dengesini bir sekilde bozuyorlar, cinko bakir emilimini azaltıyor, fazla d3 kalsiyum birikmesi yapıyor gibi, bunun yerine proteini etten ve jelatinden, b vitaminini bira mayasindan, a vitamini ve mineralleri karacigerden, fiberi havuc ve bazi kök bitkilerden almak daha mantıklıdır, supplementler bagirsak ve bobreklere ayni zamanda karaciğere fazla mesai yaptırır.
    Erişkinlerin günlük çinko ihtiyacı 10-15 mg kadardır eğer günlük 50-60 mg alırsan zararı vardır şayet l.arjinin gingseng vs cok yüksek mg olmamak şartıyla vucut için önemli oldugunu düşünüyorum ben
    TEDAVİM

Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Biotin hergun 2.500mg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ayrıca şöyle bir yan etkisi de var. Sürekli erekte oluyorsunuz. Sabaha ereksiyonu çok şiddetli oluyor. Bu arjininden dolayı oluyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu takviye, disiplinli bir tedaviye gerçekten çok yardımcı olur.

Her gün kullanmaktan sakınan arkadaşlar 3 gün kullan 1 gün ara ver yapabilir yada 1 gün al 1 gün alma şeklinde yapabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı raprap1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu tarz takviyelerin işe yaradıgını düşünüyorum gingseng , L-Arjinin L-Lizin L-Sistein ,Üzüm Çekirdeği Ekstraktı ben denedim çünkü böyle bir gıda takviyesi almıştım , saçları daha canlandırdıgını düşünüyorum tek topikal tedaviye ek olarak bence cok yararı oluyor..
    L-sistein baktım ama çok karmaşık hocam , çinko içeren doppelhersin 5 mg l sistein 300 mch biotinli hapını alacaktım hergün 2-3 hap ayrı ayrı yutmayayım diye tekli alayım dedimde l-sistein ne olduğunu anlamadım kötüleyenler olmuş insan saçı , ördek saçı diye açıkcası bu çok önemli değilde günlük alımda zararı olabilir mi bilemediğim için almadım , sizin günlük biotin kaç mcg ? birde her gün aldığınız ek gıdalar nedir saç için
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    L-sistein baktım ama çok karmaşık hocam , çinko içeren doppelhersin 5 mg l sistein 300 mch biotinli hapını alacaktım hergün 2-3 hap ayrı ayrı yutmayayım diye tekli alayım dedimde l-sistein ne olduğunu anlamadım kötüleyenler olmuş insan saçı , ördek saçı diye açıkcası bu çok önemli değilde günlük alımda zararı olabilir mi bilemediğim için almadım , sizin günlük biotin kaç mcg ? birde her gün aldığınız ek gıdalar nedir saç için
    L-Sistein, saç telinin saç köküne bağlanmasında ve bağın güçlendirilmesinde kilit görevi olan bir aminoasittir. Günlük olarak yeterli miktarda alındığında, saçların güçlü ve sağlıklı gözükmesini sağlar. Cilt, saç ve tırnak dokularını destekler. Ayrıca, güneşin zararlı ışınlarından cildi korur. Saçların ve tırnakların ihtiyacı olan Keratin üretimini sağlar.

biotin su aralar 2.500mg alıyorum , ek gıda olarak darı ekstresi , Üzüm Çekirdeği Ekstresi , L-Arjinin, Panax Ekstraktı kullanıyorum , bunları kullandıgımda saç ve vücüt için faydalıgı oldugunu düşünüyorum , tabi kimseye kullan diyemem bu benim kullandıklarım herkesin vücudu farkı ben olumlu gördüğüm için kullanıyorum..
    TEDAVİM

Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Biotin hergun 2.500mg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı raprap1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    L-Sistein, saç telinin saç köküne bağlanmasında ve bağın güçlendirilmesinde kilit görevi olan bir aminoasittir. Günlük olarak yeterli miktarda alındığında, saçların güçlü ve sağlıklı gözükmesini sağlar. Cilt, saç ve tırnak dokularını destekler. Ayrıca, güneşin zararlı ışınlarından cildi korur. Saçların ve tırnakların ihtiyacı olan Keratin üretimini sağlar.

biotin su aralar 2.500mg alıyorum , ek gıda olarak darı ekstresi , Üzüm Çekirdeği Ekstresi , L-Arjinin, Panax Ekstraktı kullanıyorum , bunları kullandıgımda saç ve vücüt için faydalıgı oldugunu düşünüyorum , tabi kimseye kullan diyemem bu benim kullandıklarım herkesin vücudu farkı ben olumlu gördüğüm için kullanıyorum..
    Hocam yorumunuz için sağolun çok faydalı oldu bu bilgi , ben doppelhersin çinko amaçlı bu içerikli 50 mg L-Sistein, 160 mg L-Metionin, 1,4 mg B2 Vitamini, 1,4 mg B6 Vitamini, 2,5 mcg B12 Vitamini, 9 mg , ürününü almayı düşündüm fakat biotini 300mcg az gibi , çinnko 10 mg , ama çok fazla karıştırmak istemiyorum günlük kullanımda , sizce bu l sistein ve diğer değerler açısından iyi midir ? B12 vitaminim üst sınırda birde , buna ek 2500 mcg vonka biotin düşündüm ama uzun vadeli bunların bir zararı olabilir mi ? Biotinde hangi marka ?

Birde sizin şu ısırgan yakı nane yeşil çay losyonu çok merak ediyorum , losyon günlük mü hazırladınız ?yapılışı nasıl , hergün mü kullanım bunun bir konusu açsanız etkisi iyi mi ? dökülmeyi başlangıç seviyelerde durdurmaya yeterli oldu mu ? Günlük kullanım için saçı yağlı göstermeyecek %5 esansiyel nane yağı losyon hazırlamayı düşündüğümden soruyorum.
    ür
    Günlük rutin

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi

Sayfa 1/2 12 SonSon