Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Berberden sonra saç dökülmesinin artması?

Hybrid View

Yeni Üye

Berberden sonra saç dökülmesinin artması?

Pazar günü berbere gittim ve saçlarımı kestirdim. Nedense dün saçımın dökülmesi aşırı derece de arttı. Alakası olabilir mi

aslında tam tersi olması lazımdı

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya kesilen saçları fark ediyorsunuzdur ya da kurularken vb. sert davranıyorsa telogen evresindeki kıllar dökülüyordur ki bunun 6 gün civarı sürmesi tuhaf geldi açıkçası. travma ile dökülme olacağını da düşünmüyorum, bence ilk dediğim en mantıklı olanı.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    6 gün sonra oldu deedim ama pazar,çarşamba ve cuma günü banyo yaptım. Cuma gününü sabah kalkınca yaptım ve aşırı dökülme oldu.

Valla berberlerden Kim bilir ne hastalıklar kapıyoruzdur. Ama gel gör ki gözümüzle gördüğümüz bişey yok ortalıklarda
    Sadece cell ve seti kullaniyorum ... Kısa süreliğine sadece seti kullanacağım..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Nick ve post uyumu muhteşem olmuş
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

bende hep şüphelenirim acaba bulaşan bişey varmı diye çözüm kendi envarterinle gidecen ilk başta şaşıracaklar. sende mikrobiyoloji uzmanıyım takıntım var dersin ben çyle yapıyorum

Bu doğrudur ve bir çok kişi tarafından gözlemlenmektedir. Sebebi saç uzunluğunu ağırlık verisi ile anlayan sinir kökleridir ve uzun saçın anagem fazı uzatıcı etkisi olmaktadır bu durum kişiye göre değişebilir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu doğrudur ve bir çok kişi tarafından gözlemlenmektedir. Sebebi saç uzunluğunu ağırlık verisi ile anlayan sinir kökleridir ve uzun saçın anagem fazı uzatıcı etkisi olmaktadır bu durum kişiye göre değişebilir.
    Merhaba,forumda çok fazla konu var ve aralarından seçip almak benim için çok zor oluyor. 20 yaşındaki birisine saç dökülmesi için kullanması gereken karışımları ve ürünleri yazar mısınız?

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 günde bir saç traşı oluyorum. Günlük dökülmelere takılmamayı öğrendim ancak böyle birşey varsa saç traşımı daha uzun periyotlarla mı yaptırmalıyım acaba?

Kısa saç, olanı gür gösteriyor, aksi halde seyreklikler belli oluyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon