Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
50 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: 07,11,2014 Başlangıç

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok önceden bu beslenme planına dair yazma sözü vermiştim ancak işe yararlığını desteklemeden yazmaktan vazgeçtim. Şu an sanırım bir şeyler karalamak uygundur. Şu an yaptığım tek şey tüm unlu mamüller hatta içine un bulaşmış tüm ürünleri, işlenmiş tüm gıdaları ve meyve hariç tüm şekerli gıdaları yaşamımdan çıkardım. Şeker yoksunluğum iyice azaldı ve yakın zamanda meyveler ve nişasta içeren patates vs gibi gıdalar da sofradan kalkacak ama bunun belli bir süresi var amaç böyle yaşamak değil sindirimi tedavi etmek. Bu süreçte yıkılmamak için de bazı takviyelere ihtiyaç var bu konuda yetkin olmadığımdan bunları pek yazmak istemiyorum ama bilindik şeyler vitamin mineral ve özellikle yağ asitleri. Ayçiçeği vs gibi yağlar tamamen diyet dışı yerine sadece zeytinyağı ki sızma olacak ve tereyağ. Bunların dışında hindistan cevizi yağı en iyisi ancak ekonomik değil. Şimdilik tek yaptığım bunlar. Asıl tedavim henüz başlamadı ki buna rağmen iyi sonuç aldım. Bağışıklık sistemini tedavi aşamasını kapsamlı bir şekilde paylaşacağım ilerde. Öyle tahmin ediyorum ki bağışıklık sistemi ve özellikle timus bezi aktivitesini onarırsak androjen dengesizlikleri de ortadan kalkacaktır ama kalkmasa da tedaviye antiandrojen ilaveler ekleyip çok iyi neticeler alabileceğiz gibi görünüyor. Daha kaspazlar, apoptik süreçler, enflamatuar sorunlarının programlanmış hücre ölümleriyle ilgili araştırmalarım devam ediyor ancak ne bulursam bulayım tedavi yine bağışıklık sistemi ve sindirimde yaşanan sıkıntıların iyileştirilmesine dayanıyor. Belki lokal olarak uygulanacak ekstra şeylere ulaşmaya çalışıyorum tedaviye ek olarak. Her bilgi kırıntısı lazım şu ara desteklerinizi esirgemeyin.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu bağışıklık sistemi ve timüs bezi aktivitesi,bunlarin tıbbi tedavileri mumkun degilmi.sırf bunlardan mı androjenlerde dengesizlik meydana geliyor.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Bağırsak florasını düzeltmek için tavsiyeniz olurmu.Ben kefire başladım.

forumcu cok doğru bir şeyden bahsediyorsun.Bendede bağırsak emilim bozukluğu var fakat bu çölayaktan değil.Gıda intoleransı yaptırmıştım ve glutenle ilgili bir şey çıkmadı.Şimdi bende yıllardan beri demir düşük çıkar fakat ben çok et yediğim halde.Bağırsaklarda demir emilemiyor bunun nedeni kesinlikle bağırsak flora bozukluğu.Şimdi probiyotik alıyorum takviye olarak ayrıca multivitamin ve ester c.Bazen kusma gelirdi hepsi gitti.Saçlarım şu an daha sağlıklı.Ama ben hacamat yaptırmayada karar verdim çünkü dolaşım sistemimdede sorun olduğunu düşünüyorum.Sanki kılcal damarlara yeterli besin ve kan gitmiyor.Tıkanıklık var.Bide bende kilo hiç yok o halde.Hayvansal gıdalar çok tükettim yıllarca ve yeni olarak şunu farkettim hayvansal gıda tükettiğimde özellikle kızartma türü etlerde saçlarım hemen yağlanıp güçsüzleşiyor.Şimdi yeni keşfimde kendim için 1 su bardağına en az yarım limon sıkıp sabah aç karnına içiyorum.Gün içindede tekrarlıyorum.Kan akışı daha rahatladı.saçlar daha canlı gibi.Bağırsak florası ve sindirim sistemi her hastalığın sebebi çünnkü bu çöktüğünde bağışıklık sistemi çöküyor ve sistem bozulup düzelmesi kolay olmuyor ondan sonra sıkıntılar başlıyor.

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu bağışıklık sistemi ve timüs bezi aktivitesi,bunlarin tıbbi tedavileri mumkun degilmi.sırf bunlardan mı androjenlerde dengesizlik meydana geliyor.
    Bunu bilemem sayın Uzman sadece timus bezinin en büyük ve aktif olduğu zamanın ergenlik dönemi olduğunu biliyoruz ve ayrıca bağışıklık sistemi haricinde de cinsiyet hormonlarını düzenleyici bir etkisinin olduğunu öğrendim. Tıbbi olarak bağışıklık sistemi tedavi edilemez onu bozan şeyi hayatımızdan çıkarmadıkça. Ki bağışıklık sisteminiz kuvvetli de olabilir ama eğer kendi dokusuna saldırıyorsa tedavi edilmesi gereken bağışıklık sistemi değil başka şeylerdir. Otoimmün rahatsızlıklar bağışıklık sisteminin zayıflığından değil, vücudun kendisine karşı saldırmasından meydana geliyor ve tedavi olarak da bağışıklığı baskılayıcı ilaçlar kullanılıyor. Yani güçlü bir ordumuz olsun ve bize karşı değil düşmana karşı savaşsın istiyoruz. Bu da bağırsakları iyileştirmekten geçiyor. Androjenlere etkisini bilemem nitekim benim uyguladığım diyetin benzerlerini uygulayıp dazlak gezenler de var. Ben sadece önemli bir ayağı elemeye çalışıyorum.

Alıntı RanceyY1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağırsak florasını düzeltmek için tavsiyeniz olurmu.Ben kefire başladım.
    Lahana turşusu hem probiyotik hem de sindirim enzimleri açısından fadalı, kefir, yoğurt. Hepsi ev yapımı olmalı. Ama sadece bu şekilde flora iyileşmeyecektir daha bir sürü mücadele edecek nokta var. Tabi bu gerçekten bağırsak emilimi veya florasında sıkıntı olması durumda. Yoksa probiyotik yoğun beslenme mutlaka olumlu etkiler oluşturacaktır.

Alıntı alpser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forumcu cok doğru bir şeyden bahsediyorsun.Bendede bağırsak emilim bozukluğu var fakat bu çölayaktan değil.Gıda intoleransı yaptırmıştım ve glutenle ilgili bir şey çıkmadı.Şimdi bende yıllardan beri demir düşük çıkar fakat ben çok et yediğim halde.Bağırsaklarda demir emilemiyor bunun nedeni kesinlikle bağırsak flora bozukluğu.Şimdi probiyotik alıyorum takviye olarak ayrıca multivitamin ve ester c.Bazen kusma gelirdi hepsi gitti.Saçlarım şu an daha sağlıklı.Ama ben hacamat yaptırmayada karar verdim çünkü dolaşım sistemimdede sorun olduğunu düşünüyorum.Sanki kılcal damarlara yeterli besin ve kan gitmiyor.Tıkanıklık var.Bide bende kilo hiç yok o halde.Hayvansal gıdalar çok tükettim yıllarca ve yeni olarak şunu farkettim hayvansal gıda tükettiğimde özellikle kızartma türü etlerde saçlarım hemen yağlanıp güçsüzleşiyor.Şimdi yeni keşfimde kendim için 1 su bardağına en az yarım limon sıkıp sabah aç karnına içiyorum.Gün içindede tekrarlıyorum.Kan akışı daha rahatladı.saçlar daha canlı gibi.Bağırsak florası ve sindirim sistemi her hastalığın sebebi çünnkü bu çöktüğünde bağışıklık sistemi çöküyor ve sistem bozulup düzelmesi kolay olmuyor ondan sonra sıkıntılar başlıyor.
    Etin kızartılması yağın yapısını bozar öncelikle kızartma nispeten de mangal çeşitlerinin tedavide yeri yok. Ayrıca kalsiyum demir emilimini engellediği için etin yanında süt ürünleri olmamalı. Yine etin yanında pilav, ekmek yemek sindirimi olumsuz etkiler. Protein ve karbonhidrat aynı öğünde pek anlaşamıyor enzimler açısından. Bazı püf noktaları bunlar. Suyu alkali yapmakla ilgili bir çok şey okudum, fayda gören çok ancak etki mekanizması bir türlü kafama yatmadı. Vücudun asit baz dengesini değiştirerek fayda sağladığı söyleniyor ancak bana kalırsa karbondioksit metabolizması ve doku oksijenlenmesiyle daha ilgili duruyor. Velhasıl alkali su faydalı görünüyor ancak yemek öncesinde kullanılmamalı. Besinlerin sindirimi için hafif asidik ortama ihtiyaç var. Son olarak damarlarda tıkanma kalsiyum biriknesi yani kireçlenme belirtisi olabilir ki saç dökülmesinde ilgimi çeken bir teoridir saçlara yeterli besin ulaşmaması gibi.

Sirkeli turşularda pek flora açısından bir bakteri yoktur yani saprofit bakteri. Bildiğiniz gibi mayalar vs hepsi bakteridirler sadece zararlı değiller bu arada doğadaki bakterilerin %99 u zararsız ve dolaylı olarak yararlıdır. Sirke asidi fermantasyon sonucu bakterilerin yan ürünü olarak ortaya çıkar ve sonunda bakterilerin kendilerininde ölümüne yol açar. Hepsi ölü olduğundan prebiyotik açıdan faydalı olamaz ancak sirkesiz kendi kendine fermente olmuş her üründe vardır. Bu nedenle hiç yorulmayın direk yoğurt ve peynir yiyin yoğurtta bol miktarda saprofit bulunur. Ben yoğurdun uzun yaşam ve gençlik iksiri olduğunu düşünüyorum.
    Konu Miracle tarafından (30.12.2014 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sirkeli turşularda pek flora açısından bir bakteri yoktur yani saprofit bakteri. Bildiğiniz gibi mayalar vs hepsi bakteridirler sadece zararlı değiller bu arada doğadaki bakterilerin %99 u zararsız ve dolaylı olarak yararlıdır. Sirke asidi fermantasyon sonucu bakterilerin yan ürünü olarak ortaya çıkar ve sonunda bakterilerin kendilerininde ölümüne yol açar. Hepsi ölü olduğundan prebiyotik açıdan faydalı olamaz ancak sirkesiz kendi kendine fermente olmuş her üründe vardır. Bu nedenle hiç yorulmayın direk yoğurt ve peynir yiyin yoğurtta bol miktarda saprofit bulunur. Ben yoğurdun uzun yaşam ve gençlik iksiri olduğunu düşünüyorum.
    Bu konuda uzmanların söylemlerini referans alıyorum nitekim yoğurt ve peynir de fermentasyon yoluyla probiyotik oluyor diye biliyorum. Ama eksik ve yanlış olabilir bilgim. Sadece kişisel görüşüm hem enzimler açısından hem de kazein ve mayalara fazla maruz kalmamak için süt ürünlerini turşulardan sonraya alıyorum.

Söz verdiğim bir kaç şeyi zamanında yerine getirememiştim bekleyen arkadaşlar varsa özür dilerim. Bilgisayarla ilgili aksaklıklar nedeniyle telkin çalışmamı bir türlü hazırlayamamıştım ancak sonunda bitirdim.

Telkinle ilgili kısaca bilgi vermem gerekirse önceki sayfalardan birinde yayınladığım afirmasyonlar yahut olumlamalar başka bir sesin arkasına gizlenmiş vaziyette kayda alınmıştır. Saç ile ilgili bilinçaltı kayıtların olumluya çevrilmesine yarayan bir kayıttır. Herhangi bir frekans vs ayarlaması olmayıp en ilkel telkin kaydından olup ister kulaklıkla ister kulaklıksız dinlenebilir. Sesin duyulabilir düzeyde olması yeterli. Herhangi bir format değişimi vs yapmamaya gayret edin etkinliği düşebilir, maskelenen ses ortadan kalkabilir. Dinleme süresi çok önemli değil canınız istediği kadar ve uyurken de rahatsız etmeyecek volümde dinlenebilir. Genelde etkinin ortaya çıkması için 100 saat ve üzeri tavsiye edilir. Günlük ortalama 8 saatlik uyku, uyanık karışık şekilde dinlemeyle 2 haftada etkinin gözlenmesi beklenir.
    Konu forumcu tarafından (02.04.2015 Saat 16:24 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345