Uzun zaman sonra hepinize merhabalar arkadaşlar.. geçen yıl bir güzellik merkezinde saç çoğaltma işlemi adında bir tedavi yapıldığını duydum ve biraz araştırmadan sonra ben de bu tedaviyi yaptırdım burada da konusu açılmış gerçi ama uygulama ile ilgili özet geçeyim dermapen isimli cihazla scalpa mikro kanallar açılıyor ve Kore'den ithal ettiklerini söyledikleri kendilerinin bitkisel dediği ama içeriğine hakim olamadığımız bir karışımı masajla deriye yediriyorlar işlem iki haftada bir yapılıyor toplam 12 seans sürüyor. Fayda gördüm mü 18 yaşına dönmedim ama ön çizgiyi 0.5 cm kadar aşağı çekti var olan saçları güleştirdi rengi farkedilir derecede koyulaştı ama tedavi bitince eskiye döndüm bir müddet sonra. Gerçi kendileri mevsim geçişlerinde birkaç seans daha yaptırın demişti ama işlem benim için pahalı olduğu için devam etmedim . Şimdi girizgahtan sonra gelelim asıl meseleye ellerindeki ithal ettiklerini söyledikleri losyona ulaşma şansımız yok ki zaten içeriğini de bilmiyoruz. Ben kendim evde dermapen ile bu uygulamayı yapmayı düşünüyorum nette dermapen uygulamaları için arama yaptığımda güzellik merkezleri genellikle cilt sıkılaştırıcı amaçlı kullanmışlar ve gözenekler açıldıktan sonra kolajen veya hyaluronic acid içerikli solüsyonlar kullanmışlar ki bunların internette satışları var. cilt ile ilgili sonuçlar gayet göz alıcı. Sizce bu yüze yapılan uygulamayı kendimiz saç derisine yapsak benzer sonuçlar alır mıyız , dermapenden sonra antiandrojen olmayan ne gibi solüsyonlar kullanılabilir bununla ilgili görüşlerinize başvurmak istiyorum fikrinizi esirgemezseniz sevinirim