Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
56 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Saç oluşumu,beslenme ,tropikal solüsyonlar ,bitkisel ve DHT engelleyiciler v.s...

Yeni Üye
    Hocam bir şey sormak istiyorum.
    "fazla" yemek yemek daha fazla dht hormonu salgılatır mı? Yada yemek ile alakası yok, tamamen genetik mi?

Yeni Üye
    Alıntı jimmy23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer kullandığın şey bu karışım olacaksa sabah akşam ve en az 30 dk saçında kalmalı.
    Karışımı yaptım. Bir kısma dermoroller kullandım o bölümler çok yandı ve kızardı 10 dk dayandım.
    Bu normal mi ?

Yeni Üye
    Bu karışımı sabah akşam uygulacaksan dermarollerı önce yapmayacaksız.Ben günde bir kere kullanıyorum,sabah bitkisel karışım öncesi dermaroller sonrasında solüsyonu uygulayarak güne devam ediyorum.Akşam yatarken ise direk Mg-nane-biberiye karışımını sıkıyorum ve sabah uyguladığım dermarollerin etkisinin devam ettiği net bir şekilde belli oluyor (çok az sızlama).Eğer günde iki kere uygulacaksan sana önerim şöyle olacaktır;sabah uygulayıp saçını yıkadıktan sonra çok abartmadan dermaroller uygula ki akşam kafan çok sızlamasın.Yada benim yaptığım gibi Sabah alternatif bir solüsyon akşam yatarken de Mg-nane-biberiye karışımını uygula.

SaçımınDoktoru Üyesi jackal__1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba yazdıklarınızın bir çoğunu okudum-lifler-kan akışı minoxil benzetmesi nane yağı...Öncelikle bir cümleniz gerçekten çok değerli...Bilgi paylaştıkça güzeldir...Evet hepsi mükemmel şeyler içli ve direk scalp üzerinden etki de tamam.Fakat tüm bunların öncesinde elektrik süpürgesiyle bir pislikleri ortamdan çekmeyelim mi ? Damarları bir açmak pisliklerden arındırmak lazım bunların saça iyice ve etkili nüfusu için.Hacamat yaptırmak lazım hocam.Akapunktur-sülük-hacamat. adını boşverelim bizdeki pisliği kendine vakumlayıp çeken ve dışarı attıran yöntem neyse onu uygulayalım başta kısaca..
    TEDAVİM
    *Cellagance Losyon (Ekim 2016)
    *Saf minoksidil (Günde 1 defa) (Ağustos 2016)
    *Dermarollar 540 iğne 0.75 mm(Düzensiz)
    *Biotin 5 mg (Günde 1 ) (Agustos 2016 haftada 2)
    * Konazol şampuan (haftada 2)
    * Ketoral krem (sakaklar) (Hemen hemen her gün)

BIRAKTIKLARIM
    --Bioxinin Forte Sprey (%5 Minoksidil)(2 dk masaj) Baslangıc (Temmuz 2015)
    --(%3 Procapil) Sabah-Akşam (2 Dk masaj) Baslangic (Mayıs 2016) (Eylül 2016)

Yeni Üye
    Jackal kardeş çok farklı sulardasın hiç bu konuyu araştırmamıştım.Saç ekimi yaptırdığım için kafada artık iğne v.s. görmek istemiyorum! Ama senin için okudum ve paylaşayım...
    Saç dökülmesi alternatif tedavilerden biride akupunkturdur.
    Akupunktur tedavisi alırken saç dökülmesi olanların görecekleri iki ana fayda vardır.
    1-Birincisi, akupunktur folikül iltihabını azaltabilir ve saçların uzayabileceği sağlıklı bir ortam yaratılmasına yardımcı olabilir.
    2-Akupunktur, saç köklerini uyaracak, gerekli besinleri sağlayacak ve saç büyümesini artıracak kafa derisine kan dolaşımını artırabilir.

İlginç olan araştırmalardan birinde Akupunktur ve Tuina

Alopesi Areata'lı 78 hasta çalışmasında. 43 hasta akupunktur ile tedavi edilirken, kalan 35 hasta bir sistin, B1 vitamini ve minoksidil çözeltisi kombinasyonu ile tedavi edildi.Tedaviye dört ay devam edildi.Sonuç, 4 ay sonunda akupunktur başarı oranı %97,7 ,B1 vitamini ve minoksidil çözeltisi %77,1 (Journal of Acupuncture and Tuina Science - Akupunktur ve Tuina Bilim Dergisi)
    Journal of Chinese Medicine (Çin Tıbbı Dergisi) bu da ikinci okuduğum çalışma sonuçlar gayet mantıklı.Şahsen iğnelere karşı bir antipati beslemesem denerdim açıkcası !!!

Yeni Üye
    Alıntı jimmy23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu karışımı sabah akşam uygulacaksan dermarollerı önce yapmayacaksız.Ben günde bir kere kullanıyorum,sabah bitkisel karışım öncesi dermaroller sonrasında solüsyonu uygulayarak güne devam ediyorum.Akşam yatarken ise direk Mg-nane-biberiye karışımını sıkıyorum ve sabah uyguladığım dermarollerin etkisinin devam ettiği net bir şekilde belli oluyor (çok az sızlama).Eğer günde iki kere uygulacaksan sana önerim şöyle olacaktır;sabah uygulayıp saçını yıkadıktan sonra çok abartmadan dermaroller uygula ki akşam kafan çok sızlamasın.Yada benim yaptığım gibi Sabah alternatif bir solüsyon akşam yatarken de Mg-nane-biberiye karışımını uygula.
    sabah uyguladığınız karışım nedir?

Gerçek ekşi mayalı ekmek ile gluten sorunlarını önce bir garantiye alın daha sonra insulin direnci gibi oluşan aminoasit gf ve bir çok besin elementi dirençleri için kilo kontrolü ile spor ve kaliteli gıda tüketin çok büyük bir kısımda dökülmenin normale geleceğini göreceksiniz sonra tedavilerle her türlü seviye hayal değil.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

çok teşekkür ederim hocam
    TEDAVİM

BIRAKTIKLARIM

Abi şimdi yaradılışa dönersek anlamadıgım bir nokta şurada.Saç neden var ? kafadaki zararlı şeyleri dışarı atmak için diyelim ? Yaş 25+oldumu saç dökülmesi maximum olurken vucuttaki kıl olusumu da maximum oluyor yani bir hayli kıllanma oluyor vucutta.Hadi testo artışı-bağışıklık artışı diyelim.Buradaki tek sıkıntı yanlış hücre bölünmesi ile çoğalma mı ? cevabı antioksidan mı ? nw6-7 hücreleri ölü hücreler tekrar saç nasıl çıkartacaz abi.
    TEDAVİM

BIRAKTIKLARIM

Yeni Üye
    Gözlemci kardeş,

Ben sabahları haftada iki kere proscar+minox kullanıyorum.iki gün PGD2 doğal inhibütörü olan hint yağına,nane+biberiye+ısırgan otu karışımı uyguluyorum.Saçlar biraz briyantinli gibi görünüyor ama benim için sıkıntı değil.kalan 3 günde evin bepanten ve bemiks karışımını badem yağı içerisinde (eczanelerde ucuz diye tahmin ediyorum.Ben iş yeri hekimime yazdırıyorum) uyguluyorum.

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon