Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
56 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Saç oluşumu,beslenme ,tropikal solüsyonlar ,bitkisel ve DHT engelleyiciler v.s...

Yeni Üye
    Bende o adamın saçlarının sıcak yada soğuk su olduğunu düşünmüyorum.Ama sen inandıysa uygula ve sonuçları bizimle paylaş.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar internette olduğunuzu unutmayın, sizin bu forumda güzel bilgilere ulaşmanızı sağlayan aynı internet bir çok anektodal bilgi ile de dolu, aklına yatan dener, işe yarıyorsa elbet bilimsel açıklaması vardır bulunur. gördüğünüz her bilgiyi teyit etmeye çalışın pubmed gibi bilgi kaynakları elinizin altında internet çağındayız, araştırma ve sorgulama ile hayal edemeyeceğiniz kadar bilgi elinizin altında. kimse doğuştan bilgili doğmuyor, kimsenin araştırma babında sizden bir avantajı da yok, ha pay per view çalışma karşınıza çıkarsa üniversite kütüphaneleri var yani her şey elinizin altında yapmayın etmeyin şu forumu eski araştırmacı ruhuna geri getirelim.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Sayın jimmy23 hocam minox ve finasteridin yan etkilerinden bahsettiniz ki gerçekten bu yan etki olayı saç dökülmesi tedavilerinin baş belası adeta neredeyse işe yarayan her etken yan etkilerinden dolayı korkulu ruyamiz olmuş ( finasterid, dutasterid) topikal kullanımda bile yan etki yapabiliyorlar. Bu açıdan özellikle nane yağı ve biberiye etkileri bakimindan bu etkenlere benziyor. Yan etki durumu oluşabilir mi doğal tedavi olması yan etki olmayacağı anlamına mı geliyor. yanılmıyorsam miracle hoca nane yağının jinekomasti yapacak kadar etkili bir yağ olduğunu söylemişti. Bir de son soru acaba bu karisiminizi hangi sıklıkta kullanmalıyız. Her gün mü yoksa haftada 1 mı? Cevaplarsaniz çok sevinirim.

Yeni Üye
    Şiyar kardeş,

Nane yağı için bira daha detay vereyim;
    Öncelikle saç için faydalarını sıralayayım,
    Anagen büyüme aşamasını uyarır;
    Kan kaynağını arttırır;
    Mantar önleyici ve bakteri önleyici özelliklere sahiptir; ve
    Antiinflamatuar özelliklere sahiptir.

Bilimsel araştırmalarda da %3'lük nane yağı çözeltisinin minoksidilden %60 daha fazla saç çıkardığı kanıtlanmıştır.
    Nane yağı topikal olarak uygulandığında kan akışını artırabilir. Bu haliyle, ayrıca oksijen ve besin iletimini arttırır.Oksijen, diğer tüm organlarda olduğu gibi, kıl folikülünde çok önemli bir rol oynar. Sadece hayatta kalmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda başa çıkması için gerekli koşulları sağlar.Testosteron prostatta üretildiğinde, orada kalmaz. Bunun yerine, vücudun çeşitli bölgelerine (kafa derisi ve saç kökleri dahil) gider. Buna Serbest Testosteron denir .Serbest Testosteron kafa derisine giderken başka bir maddeyle karşılaşır - 5AR ( 7 ). Koşullar doğruysa, çoğu zaman olduğu gibi, bu etkileşim DHT'nin üretilmesine neden olacaktır. Bu, Androgenetik Alopesi (AGA) olmayan bireyler için uygun olsa da, rahatsızlığı olanlarda iltihaplanma ve minyatürleşmeye yol açabilir.Peki oksijenle olan bağlantısı ne !?düşük oksijenli bir ortam DHT üretimine katkıda bulunacaktır. Bunun nedeni değişim için çok az oksijene ihtiyaç duyulmasıdır.İşte bu sebeple Nane yağı kullanıyorum.Nane 'nin ana bileşeni olan mentol , bilinen bir antienflamatuvardır.Nane yağını aynı aileden olan biberiye yağı ile karıştırılması max etki için vazgeçilmezdir !!! Taşıyıcı yağ içerisinde %6 nane % 4'de biberiye yağı koyup yatarken temiz kafa derisine uygulayıp sabah kalktıktan sonra durulamak yetecektir.Yan etkilere gelince alerjik bir durum yok ise saç derisine hiçbir zararı yoktur.

Yeni Üye
    Saçların desteklenmesi ve yeni saç üretimi için en etkili 4 yolu yazacağım,
    1-kan akışını doğrudan ve çok etkili bir şekilde teşvik etmek, fibroz ve kalsifikasyonu tersine çevirmek ve yeni saç büyümesini başlatmak için bir dermastamp kullanmaya başlayın (1 mm'lik iğneler olacak-Ayrıca dermaroller çok kısa saçlar için uygundur ancak orta ve uzun saçlılar için saçlarda takılarak köklere zarar veriyor).
    2-Saç derisindeki dolaşım saç büyümesi için hayati öneme sahiptir. Kan kıl köklerine ulaşmadan hızlıca solup ölürler.Tersine, kan dolaşımı iyi olduğunda, saç kökleri büyümek için ihtiyaç duydukları tüm oksijeni, besin maddelerini ve mineralleri alırlar.
    3-Saç uzatan besin ve minarelleri, smoothie yada takviye gıdalarla karşılayın.Niasin (B3 Vitamini),Biotin (B7 Vitamini),Çinko ve Selenyum,E vitamini
    4-İnversiyon Tedavisi kullanın !!! bu saç masajına üşenenler için geçerli!!! Ben bazen bunu yapıyorum Aman dikkat 1-2 dk'yı geçmesin.

Alıntı jimmy23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçların desteklenmesi ve yeni saç üretimi için en etkili 4 yolu yazacağım,
    1-kan akışını doğrudan ve çok etkili bir şekilde teşvik etmek, fibroz ve kalsifikasyonu tersine çevirmek ve yeni saç büyümesini başlatmak için bir dermastamp kullanmaya başlayın (1 mm'lik iğneler olacak-Ayrıca dermaroller çok kısa saçlar için uygundur ancak orta ve uzun saçlılar için saçlarda takılarak köklere zarar veriyor).
    2-Saç derisindeki dolaşım saç büyümesi için hayati öneme sahiptir. Kan kıl köklerine ulaşmadan hızlıca solup ölürler.Tersine, kan dolaşımı iyi olduğunda, saç kökleri büyümek için ihtiyaç duydukları tüm oksijeni, besin maddelerini ve mineralleri alırlar.
    3-Saç uzatan besin ve minarelleri, smoothie yada takviye gıdalarla karşılayın.Niasin (B3 Vitamini),Biotin (B7 Vitamini),Çinko ve Selenyum,E vitamini
    4-İnversiyon Tedavisi kullanın !!! bu saç masajına üşenenler için geçerli!!! Ben bazen bunu yapıyorum Aman dikkat 1-2 dk'yı geçmesin.
    Kan akışı ideal matrix için geçerlidir kan akışı tek başına hiç bir şey ifade etmez matrix ve doku oluşturulmalıdır. Direkt damar açıcılar aga da en önemli etkenler olurdu aksi olsaydı ve sanıldığının aksine minoxidil farklı mekanizmalar ile etki yapar.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kan akışı ideal matrix için geçerlidir kan akışı tek başına hiç bir şey ifade etmez matrix ve doku oluşturulmalıdır. Direkt damar açıcılar aga da en önemli etkenler olurdu aksi olsaydı ve sanıldığının aksine minoxidil farklı mekanizmalar ile etki yapar.
    birçok yerli ve yabancı kaynakla doğruma yaptım.Örnek olarak bir iki tane link veriyorum.Muhakkak ki insan sağlığı esasdır. bilimsel kaynaklara dayanmayan hiç birşey yazamayız zaten.

https://www.jci.org/articles/view/11317/pdf/render

https://www.healthline.com/health/in...ethod#research
    https://www.wikihow.com/Use-the-Inve...d-to-Grow-Hair

Araştırma ne diyor
    Saç büyümesi için inversiyon yöntemi bir internet fenomeni gibi görünmektedir. Bununla birlikte, inversiyonun saç büyümesi üzerindeki etkisi ile ilgili herhangi bir araştırma mevcut görünmemektedir.

Bu, kafa derisi masajı ile birlikte kullanıldığında yöntem tamamen değersiz değildir dedi. Kafa derisi masajının bazı insanlarda saç kalınlığını arttırdığına dair bazı kanıtlar var. Küçük,2016 çalışması Güvenilir Kaynak Sağlıklı erkeklerde standardize edilmiş saç derisi masajı ile saç kalınlığının arttığı bulundu

Daha yeni ve daha büyük Gözetim e y yaklaşık 6 ay boyunca günde 11 ila 20 dakika kendi derisini masaj 327 katılımcı, 68.9 yüzde saç dökülmesi ve yeniden çıkması konusunda istikrar rapor olduğunu göstermiştir. Sonuçlar her yaşta ve cinsiyette benzerdi, ancak spesifik incelme alanları yerine genel saç dökülmesi olanlar biraz daha az iyileşme gösterdi.

Bazı web siteleri , inversiyon yöntemini kullanırken nane yağı veya lavanta yağı gibi seyreltilmiş bir esans yağı ile kafa derisine masaj yapılmasını önerir . Her ikisi delavanta Güvenilir Kaynak ve nane esansiyel yağları Trusted Source hayvan çalışmalarında saç uzamasını uyardığı gösterilmiştir.

Esansiyel yağlar , saç derisine uygulamadan önce üzüm çekirdeği yağı veya jojoba yağı gibi taşıyıcı yağ ile seyreltilmelidir . Biberiye yağı ve sedir ağacı yağı da dahil olmak üzere, saç için diğer bazı uçucu yağların saç büyümesi için umut verdiğini göstermiştir .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burdan ne sonuç çıkar miracle hocam

SaçımınDoktoru Üyesi
    minoxidilin antiandrojen etkisi olduguna istinaden bir çalışma, hadi tartışmaya farklı bir boyut kazandıralim, minoxidil hem vasodilator hem antiandrojen hemde pge booster

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/30064598/

Alıntı jimmy23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birçok yerli ve yabancı kaynakla doğruma yaptım.Örnek olarak bir iki tane link veriyorum.Muhakkak ki insan sağlığı esasdır. bilimsel kaynaklara dayanmayan hiç birşey yazamayız zaten.

https://www.jci.org/articles/view/11317/pdf/render

https://www.healthline.com/health/in...ethod#research
    https://www.wikihow.com/Use-the-Inve...d-to-Grow-Hair

Araştırma ne diyor
    Saç büyümesi için inversiyon yöntemi bir internet fenomeni gibi görünmektedir. Bununla birlikte, inversiyonun saç büyümesi üzerindeki etkisi ile ilgili herhangi bir araştırma mevcut görünmemektedir.

Bu, kafa derisi masajı ile birlikte kullanıldığında yöntem tamamen değersiz değildir dedi. Kafa derisi masajının bazı insanlarda saç kalınlığını arttırdığına dair bazı kanıtlar var. Küçük,2016 çalışması Güvenilir Kaynak Sağlıklı erkeklerde standardize edilmiş saç derisi masajı ile saç kalınlığının arttığı bulundu

Daha yeni ve daha büyük Gözetim e y yaklaşık 6 ay boyunca günde 11 ila 20 dakika kendi derisini masaj 327 katılımcı, 68.9 yüzde saç dökülmesi ve yeniden çıkması konusunda istikrar rapor olduğunu göstermiştir. Sonuçlar her yaşta ve cinsiyette benzerdi, ancak spesifik incelme alanları yerine genel saç dökülmesi olanlar biraz daha az iyileşme gösterdi.

Bazı web siteleri , inversiyon yöntemini kullanırken nane yağı veya lavanta yağı gibi seyreltilmiş bir esans yağı ile kafa derisine masaj yapılmasını önerir . Her ikisi delavanta Güvenilir Kaynak ve nane esansiyel yağları Trusted Source hayvan çalışmalarında saç uzamasını uyardığı gösterilmiştir.

Esansiyel yağlar , saç derisine uygulamadan önce üzüm çekirdeği yağı veya jojoba yağı gibi taşıyıcı yağ ile seyreltilmelidir . Biberiye yağı ve sedir ağacı yağı da dahil olmak üzere, saç için diğer bazı uçucu yağların saç büyümesi için umut verdiğini göstermiştir .
    Bu link ve bilgiler site kurulduğunda paylaşıldı... Tüm etkenlerin asıl etkisi tedavi edici matrixi onarıcı histolojik düzeltme yapması ya da uyarıcı etkisidir kan akışı artışı sağlıklı henüz tüm doku matrixi özelliklerini kaybetmemiş scalpta etkilidir nw7 bir hastada damar açıcı tek başına hiç bir işe yaramaz ve yine minoxidil asıl etkileri daha farklı mekanizmalardır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon