5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dermaroller dermasmap dermapen hangisini hangisi kaç mm ?

Yeni Üye
    Yer
    s

Dermaroller dermasmap dermapen hangisini hangisi kaç mm ?

bu konuda tecrübelerini aktaracak olan var mı ?
    Tedavim
    her gün düzenli olarak
    1 avuç kabak çekirdeği ( çiğ kabak )
    zerdeçal yogurt karabiber karışımı
    masaj her gün en az 20 dakika
    1 çay kaşığı çörek otu her gün gece bazen gece gündüz
    ve etkisine inandığım düzenli soda tüketimi

tedaviye eklenecek

şakaklar için minoksil

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selam 2 aydır insülin iğnesi ile iğneleme yapıyorum. Aslında klasik ins. iğnesi yerine lanset kullanıyorum. Hatta 4 tanesini birbirine bantlıyorum, 4 kat fazla iğne yani. Daha öncesinde 2,5 mm dernastamp kullanıordum. Onu kullanırken bazen birkaç noktada ufak noktasal kanamalar oluyordu. İnsülin iğnesi ile birkaç seferden sonra iğneleme sonrası kafam kan revan içinde kalıyor nerdeyse. Tabi bu iyi birşey mi değil mi bilmiyorum. Tecrübeli arkadaşlar bir yorum yapsınlar tabi. Ama ben daha etkili olduğunu düşünüorum. Şöyleki henüz tedavilerimden çok bi ilerleme göremedim ama bariz fakrettiğim şu var, vertex de ki benim en az saçımın olduğu bölgedir. Eskiden farkettiğim hissizlik çok daha azalmış durumda. Sert sivri bir nesneyle dokunduğumda çok az hissedebiliyorken şimdi daha iyi his var. Umaım oradaki tellerin sağlığına da yansır bu.

Eğer dermastamp ve roller kullanacaksan da, mutlaka çok iyi dezenfekte olduğundan emin ol. Ben fe çok ciddi alerjiye sebep olmuştu. Çok dikkat et buna.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ek olarak, bir youtube videosunda görmüştüm dermaroller, dermastamp dezenfekte etme şekliyle ilgili. 15 dk alkol içerisinde bekletilmesi tavisye ediliyordu. Zaten dermaroller, stamp küçük başlıklı aletler olduğu için ufak temiz bir kavanoz gibi birşeyin içinde az miktar alkol kullanarak yapılabilir. Dermastamp ın başının tamamının alkolün içinde kalması şartıyla tabi. Ben alkol olmadığında 80 derece kolonya daldırmıştım, bir sorunla karşılaşmadım.

Yeni Üye
    Yer
    s
    peki marka onerebilecek var mi asla paslanmayan
    Tedavim
    her gün düzenli olarak
    1 avuç kabak çekirdeği ( çiğ kabak )
    zerdeçal yogurt karabiber karışımı
    masaj her gün en az 20 dakika
    1 çay kaşığı çörek otu her gün gece bazen gece gündüz
    ve etkisine inandığım düzenli soda tüketimi

tedaviye eklenecek

şakaklar için minoksil

SaçımınDoktoru Üyesi
    dermastampın kapağının icine kolonya koyun, dermastampin kapagini kapatin, yarim saat kadar beklettikten sonra kurumasını bekleyin, sonra uygulayın baskı inflamasyon oluşturmayacaktır.