Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Alerji ilacı dökülmemi azalttı

Yeni Üye

Alerji ilacı dökülmemi azalttı

Arkadaşlar aldacton kullandım ilk aylar çok etkisini görmeme rağmen sonra saçım daha fazla döküldü alerji şikayetiyle doktora gittim 3 ay kullanmam için ilaç verdi ilk gün bile etkisini saç üzerinde gördüm dökülme yarı yarıya azaldı ki ben dökülmeye iyi geldiğini bilmiyordum bu ilacı ne kadar kullanabilirim ve kullandıkça bu etki devam eder mi? Yorumlarınızı bekliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ppatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aldacton kullandım ilk aylar çok etkisini görmeme rağmen sonra saçım daha fazla döküldü alerji şikayetiyle doktora gittim 3 ay kullanmam için ilaç verdi ilk gün bile etkisini saç üzerinde gördüm dökülme yarı yarıya azaldı ki ben dökülmeye iyi geldiğini bilmiyordum bu ilacı ne kadar kullanabilirim ve kullandıkça bu etki devam eder mi? Yorumlarınızı bekliyorum
    İlacın ne olduğundan bahsetmemişsiniz. Alerji tedavisi bittikten sonra kullanıms devam etmek, sanmıyorum ki uzun süre devam edilebilir birşey olsun.

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlacın ne olduğundan bahsetmemişsiniz. Alerji tedavisi bittikten sonra kullanıms devam etmek, sanmıyorum ki uzun süre devam edilebilir birşey olsun.
    Levokast kullanıyorum doktorum en az 3 ay kullanmam gerektiğini 1 yıla kadar kullanmam gerekebileceğini söyledi daha öncede alerji ilacı kullandım ama saça bi etkisini görmemiştim şuan levokast mı etki etti ya da başka bi durumdan mı dökülme azaldı bilemiyorum çok şaşkınım 7 yıldır aralıksız dökülüyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    İlacın adını yazmadan biz nasıl yardımcı olabilriz telepati yapmamızı mı bekliyorsunuz
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlacın adını yazmadan biz nasıl yardımcı olabilriz telepati yapmamızı mı bekliyorsunuz
    Tamam düzelttim tekrar yazayım levokast kullanıyorum

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlacın etken maddesi Levosetirizin imiş. Cetizirine türevlerinden sanırım. Cetizirine pgd2 blockerıdır.

Forumda aktif olarak kullanılan setipiprantla aynı işlevi görmekte. Dolayısıyla aga muzdaribi kişilerde saç dökülmesini azaltması/durdurması beklenir.

Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlacın etken maddesi Levosetirizin imiş. Cetizirine türevlerinden sanırım. Cetizirine pgd2 blockerıdır.

Forumda aktif olarak kullanılan setipiprantla aynı işlevi görmekte. Dolayısıyla aga muzdaribi kişilerde saç dökülmesini azaltması/durdurması beklenir.
    Setipiprant ile aynı mekanizma da değildir t hücreleri ile gpr44 reseptör blokajı farklı mekanizma ve biyokimyasal yolaklardır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Banned
    seti kadar olmasada kullanılabilir işe yarıyor uzun dönemde daha iyi sonuçlar alınabilir levosetrizin güçlü bir etken madde

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ppatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam düzelttim tekrar yazayım levokast kullanıyorum
    Günlük kaç mg kullanıyorsunuz ? bu saç etkisi yanında bir yan etki gördünüz mü ? Erkek tipi saç dökülmesi mi vardı ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günlük kaç mg kullanıyorsunuz ? bu saç etkisi yanında bir yan etki gördünüz mü ? Erkek tipi saç dökülmesi mi vardı ?
    Hapın içeriği 5 mg levosetirizin 10 mg montelukast. Günde 1 kez akşam kullanıyorum evet erkek tipi dökülmenbenim 7 yıldır polikistik over rahatsızlığımdan dolayı saçlarım felaket dökülüyordu hormonlarım bozuk dhea-s hormonum normalin üstünde ne yazıkki. Geçen yıl doktor kontrolünde 6 ay aldacton kullandım ilk 4 ay saçlarımdaki etkisi süperdi dökülme çok azalmış yeni saçlar çıkmıştı ama son 2 aydan itibaren şok bi dökülme yaşadım kafamın ön bölgesinde açıklıklar oluştu şimdi ise alerjiden dolayı bu ilaca başladım ilk günden itibaren dökülme yarı yarıya azaldı diyebilirim çok şaşkın ve umutluyum 1 aydır kullanıyorum saç dışında herhangi bi yan etkisini görmedim

Sayfa 1/2 12 SonSon