10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Protezi Mantıklı Yanları

Banned

Saç Protezi Mantıklı Yanları

Size danışmak istediğim konu; saç protezi mantıklı değil mi? Anlaşılırsa da anlaşılsın protez olduğu ne alaka yani anlayan anlasın tipini iyi yapıyor mu yapıyor, zaten saçlarım aşırı gür olduğu zaman da saçlarıma şekil vermeyi bı türlü beceremezdim şu an başarısız ekimleri gördükçe motivasyonum protez saç oldu, ben kel kalana kadar da bayağı gelişir bu piyasa diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz neler?
    Konu Miracle tarafından (22.06.2019 Saat 20:56 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Yer
    sivas
    Alışırsan kullanmaya sorun yok. Ben yaptırdım 1 gün bile dayanamadım kafamdaki cismi sahiplenemedim. Çıkardım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Artık protez takmanın anlaşılması önemli değil insanlar protez olduğunu belirten çok kişi var youtube vs , mustafa ceceli bile portez şirketinin reklamında oynamış artık aşalaım şunları kadınlar az buz güzel olayım diye var olan saçlarına ek saç yapıyorlar protez mantığıyla ve tonla makyaj ama erkek protez takınca olmuyor mu ? ordan bi gitsin bu kafadaki insanlar , benim saçım var protez düşünmüyorum ama protez takan insanlarla empati kurulmalı , bencede çok güzel olay ama aktif spor yapıyorum yazın sıcak yerlerdeyim değiştirmeye uğraşmak terleme olayı felan çok kolay değil malesef bunlar zor olmasaydı bir dakika uğraşmazdım saç dökülmesiyle ama bunlar beni caydırdı malesef 15 günde bir tak zaten spor yapanlar için dahada kısalıyor bu süre iyice araştırılması lazım.Zaten bu zorlukları olmasaydı herkes protez takardı fakat çıkar tak kim ve terletme meselesi caydırmak için yeterli bana göre.
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık protez takmanın anlaşılması önemli değil insanlar protez olduğunu belirten çok kişi var youtube vs , mustafa ceceli bile portez şirketinin reklamında oynamış artık aşalaım şunları kadınlar az buz güzel olayım diye var olan saçlarına ek saç yapıyorlar protez mantığıyla ve tonla makyaj ama erkek protez takınca olmuyor mu ? ordan bi gitsin bu kafadaki insanlar , benim saçım var protez düşünmüyorum ama protez takan insanlarla empati kurulmalı , bencede çok güzel olay ama aktif spor yapıyorum yazın sıcak yerlerdeyim değiştirmeye uğraşmak terleme olayı felan çok kolay değil malesef bunlar zor olmasaydı bir dakika uğraşmazdım saç dökülmesiyle ama bunlar beni caydırdı malesef 15 günde bir tak zaten spor yapanlar için dahada kısalıyor bu süre iyice araştırılması lazım.Zaten bu zorlukları olmasaydı herkes protez takardı fakat çıkar tak kim ve terletme meselesi caydırmak için yeterli bana göre.
    Saç ektirip, ekimi önermeyen insan kadar öneren insanlar da var belki de daha fazla. Fakat bir süre protez kullanıp, tavsiye eden kimseye rastlamadım. Yanlışım varsa düzeltin. Bir de şöyle birşey var atladığın, bu protezi saç derisine yapıştırıyorsun, tam bilmiyorum fakat yapışması için belki birşeyler de sürülüyordur belki. Derinin uzun vadede göreceği hasarı düşünmel bile istemiyorum. Biraz düşündüğüm zaman bans hiç elle tutulur bir yanı gelmiyor. Oyuncu şarkıcı popçu gibi tipinle görünüşünle para kazananşar için farklıdır belki, tercih edene saygı duyarım.

Bu arada bence insan, protezinin başka insanlar tarafından normal görünmesini arzulamak yerine, kendisinin kendiyle barışık olmasını arzulaması daha makul diye düşünüyorum.

Banned
    protez kullanmaya başlanılır ama bu uzun sürecte düşünmek lazım.yaşın 50 ye kadar kullandın diyelim yaşlandın.sonra bi anda kullanmayı bırakıp ben zaten keldim mi diceksin.gencken güzel ama sonra sıkıntı

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    protezin bakımı zor diyorlar ama bilmiyorum.. birde kimisine hiç yakısmıyor hocam protez saç ya kimisinde cok güzel oluyor kimisinde felaket duruyor
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç ektirip, ekimi önermeyen insan kadar öneren insanlar da var belki de daha fazla. Fakat bir süre protez kullanıp, tavsiye eden kimseye rastlamadım. Yanlışım varsa düzeltin. Bir de şöyle birşey var atladığın, bu protezi saç derisine yapıştırıyorsun, tam bilmiyorum fakat yapışması için belki birşeyler de sürülüyordur belki. Derinin uzun vadede göreceği hasarı düşünmel bile istemiyorum. Biraz düşündüğüm zaman bans hiç elle tutulur bir yanı gelmiyor. Oyuncu şarkıcı popçu gibi tipinle görünüşünle para kazananşar için farklıdır belki, tercih edene saygı duyarım.

Bu arada bence insan, protezinin başka insanlar tarafından normal görünmesini arzulamak yerine, kendisinin kendiyle barışık olmasını arzulaması daha makul diye düşünüyorum.
    Hocam insanlar zaten kendiyle barışık doğar ama onaları kendine küstüren yine insanlar , sosyolojik etkenler bakış açıları insanların dış görünüşe önem vermesi ve yaşadıkları anılar ve çocukluktan empoze ediilen güzellik algısı , sadece dışlanma vs değil aile nin bile yakışıklı oğlum diyerek çocuğu büyütmesi bile bir etken bunalar zamanla insanları bir komplekse götürüyor benim için bunun aşılması insanları hiçbir şekilde fiziki yadırgamamak bu olayı ortadan kaldırabilir , ama günümüz toplumlarında malesef altın oran yüz simetrisi gibi saçmalıklara önem veriliyor bunun sebebi insanların zaten simetriye olan düşkünlüğünün körüklenmesi popüler kültür vs çok etkiler yani kişi ile biten bir iş olması çok zor % olarak böyle insanalar çok az.Benim görüşüm isteyen protez taksın saç ektirsin nasıl mutlu olacağına inanıyorsanız öyle yaşayın
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Banned
    youtubede onna hair var bi bak istersen.benim gördüklerim arasında en doğal duran o firmanınki gibi

Yeni Üye
    Protezin olumlu yanlar
    Aci sizi yok 1 saatte sacin oluyor
    Kaliteli firmada asiri dogal duruyor
    Anlasilirsa anlasilsin diyoruz ama bu is oyle degil sonuc dogal durmasi onemli kesinlikle
    Olumsuz yanlari
    Birincisi maddiyat maddi acidan oldukca kulfetli bakimlar vs vs 2 yilda bir degismesi gereken protez
    Hadi diyelim para sorunun yok ama bu seferde manevi sikintilari daha buyuk
    Yazlari 15 gunde bir bakim yaptirman gerekli
    Normal berbere gidemezsin cogu tras edemez
    Bakim sureleri basta hirsla yapilabilir ama surec uzadikca 1 sene sonra eziyet haline gelebilir
    Ilerde protez dunyasi daha iyi bir hal alirsa dusunurum

Yeni Üye
    Protez işine hiç sağlıklı bakamadım.. Kafanda yapışkanlı bişey sıkıntı. Zamanla alışırsın belki ama protez işi rahat insanlar için uygun olabilir.. Ünlüler sanatçılar VS vs.. Veya adamın kendi işidir geliri iyidir protezle rahat rahat ilgilenir bakımını yapar yaptırır..düşük gelirli insanlar için uygun olmayacağını düşünüyorum.. Mümkün olduğunca, kaldıysa tabi 😀 kendi saçını korumaya çalışmak.. İleriki yaşlarda saç dökülmesi daha kabul edilebilir belki.. Ya da donör uygunsa ekim yapılır..