7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Seboreik dermatit ile dökülen geri gelir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi erkutsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seboreik dermatit ile dökülen geri gelir mi?

8 yıldır sebore ile mücadele ediyorum, ilk 2-3 yıl şiddetli bir şekilde mücadele ettim saç derim beyaz pullanmalar ile doluydu ve losyon kullanınca sanki derim kazınıyormuş gibi yanıyordu ve o dönem şakaklarımın bir miktarını ve saçlarım yan kısımlarını biraz kaybettim. Genel dökülmem yok ve yıllardır aynı seviyede saçlarım seboreyi azalttığımdan beri yani ama şuan saçlarımın sağ kısmı dökülüyor, üst ve şakakta dökülme yok denecek kadar az bunun sebebi nedir? kulak üstü sağ kısım sol kısma göre daha seyrek. Bölgesel dökülme var yani dökülen sağ kısımda hala hafif pullanmalar var dökülmenin sebore kaynaklı olduğunu düşünüyorum, seboreden dökülen saçları kurtarmanın bir yolu varmı?

Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama yeşil vichy dercos seborede baya etkili oldu bende bilginize.

Alıntı talihsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama yeşil vichy dercos seborede baya etkili oldu bende bilginize.
    Yeşil çay düzenli içiyorum ama kökten çözüm değil malesef

Alıntı erkutsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeşil çay düzenli içiyorum ama kökten çözüm değil malesef
    Yeşil çay yerine yeşil vichy dercosu kullanın düzenli olarak faydası olur hocam. )

Alıntı talihsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeşil çay yerine yeşil vichy dercosu kullanın düzenli olarak faydası olur hocam. )
    Yıllar önce kullanmıştım, sanırım tekrar şans vermem gerek teşekkürler

bende aynı konudan muzdaribim o dökülen saçlar geri gelirmi seboreik dermatit sorunu bende de var

Alıntı jacktexa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende aynı konudan muzdaribim o dökülen saçlar geri gelirmi seboreik dermatit sorunu bende de var
    Bu sorunun cevabını keşke bulabilsek, anormal olarak olarak yan taraflar seyrekleşti