Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
52 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Reborn Hair PPP ile Masaj Hakkında Varılan Sonuç...

Whey saç kalitesini artırır ancak hormon katkılı wheyler dahil olmak üzere saf whey de bazı bireylerde hormon artışına sebep olabildiği gibi saç çıkarma etkisi ile başlangıçta saç dökülmesi (minox sendromu) yapabilir bunlar bazen yanlış anlaşılabilmektedir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    @Miracle hocam birde bu ürünler sadece yağsız kütleyi besliyor. Fazla geldiği yerde karbonhidrat gibi yağa dönüşmediği ve vücutta bir kalıntı bırakmadığı için risk faktörü oluşturmuyor. Diğer hayvansal proteinler gibi kreatinle ön plana çıkmadığı içinde hormonlara fazla bulaşmıyor. Bazı protein kaynakları (et ve yumurta) içerisinde ki kreatin geçerli oranda, saf kreatin ise ortalama %56 dht artırıyor. Korkulacak şey daha çok kreatin olmalı. Spor salonlarında kreatine başlayanlar hızlıca saç dökülmesinden ve kasların şişmesinden ele verir kendilerini. Zaman zaman beraber çalıştığımız bir eleman kreatine başlayıp saç çizgisini bozmuştu. Bariz kel kalmadığı için ikna olmadı ama ben saç çizgisinin netliğini kaybettiğini ve tahribata uğradığını gördüm. Whey konusuna gelince suç whey'de değil, içeriğine karıştırılan testo tetikleyici sarms kategorisinde bulunan eklentiler. Bunlar şükürler olsun Türkiye'de yasak. Genel olarak bu bağlamda whey, en iyi protein kaynağı demekten çekinmiyorum. Fazla alınmaması ve iyi markaların tercih edilmesi şartıyla. Ben şimdi Scitec %100 whey professional ürününü kullanıyorum ve memnunum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Miracle hocam birde bu ürünler sadece yağsız kütleyi besliyor. Fazla geldiği yerde karbonhidrat gibi yağa dönüşmediği ve vücutta bir kalıntı bırakmadığı için risk faktörü oluşturmuyor. Diğer hayvansal proteinler gibi kreatinle ön plana çıkmadığı içinde hormonlara fazla bulaşmıyor. Bazı protein kaynakları (et ve yumurta) içerisinde ki kreatin geçerli oranda, saf kreatin ise ortalama %56 dht artırıyor. Korkulacak şey daha çok kreatin olmalı. Spor salonlarında kreatine başlayanlar hızlıca saç dökülmesinden ve kasların şişmesinden ele verir kendilerini. Zaman zaman beraber çalıştığımız bir eleman kreatine başlayıp saç çizgisini bozmuştu. Bariz kel kalmadığı için ikna olmadı ama ben saç çizgisinin netliğini kaybettiğini ve tahribata uğradığını gördüm. Whey konusuna gelince suç whey'de değil, içeriğine karıştırılan testo tetikleyici sarms kategorisinde bulunan eklentiler. Bunlar şükürler olsun Türkiye'de yasak. Genel olarak bu bağlamda whey, en iyi protein kaynağı demekten çekinmiyorum. Fazla alınmaması ve iyi markaların tercih edilmesi şartıyla. Ben şimdi Scitec %100 whey professional ürününü kullanıyorum ve memnunum.
    Fatih kardeşim bu cevabından, bilgilerinden sonra sormak istediklerim oldu fakat bu başlık altında, alakasız bi yerde sormak istemedim. Forumda bu konuları araştıranlar için daha derli toplu bulunsun isterim.
    Sporcu takviye gıdaları ve saç mevzusunu irdeleyen, hangi protein tipi desteklerinin olumsuz etkisi olur, olmaz? Başka diğer takviyelerden hangilerinin olumsuz etkisi olur? ( ve tabi hangi sebeple olduğu) gibi konuları bir başlık altında toparlasan biz de sorularımızı oraya yönlendirsek nasıl olur? Sen bu spor destekleri konusnda bilgili gördüğüm için böyle bir isteğim oldu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam spor yapınca hertürlü testesteron artıyor daha fazla testo demek daha fazla dht demek mantıken yani genetikte dökülme hızlandırıcı bir etken, ben bca kullandım dökülmem hızlandı bilmiyorum belki plesabo olabilir.
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Banned
    Merhaba, ben kolajen kullanıyorum ama günde bir ölçek sanırım whey ile aynı kategoriye koyamayız değil mi? Aktif olarak ağırlık çalışıyorum ayrıca Xpecia da kullanıyorum. Ancak kırmızı eti de çok yiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ferdelan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben kolajen kullanıyorum ama günde bir ölçek sanırım whey ile aynı kategoriye koyamayız değil mi? Aktif olarak ağırlık çalışıyorum ayrıca Xpecia da kullanıyorum. Ancak kırmızı eti de çok yiyorum
    xpecia saw palmettodan kaynaklı bir yan etki oldu mu ? Günde kaç adet alıyorsunuz
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kami hocam aklıma bir kurt düşürdün ki sorma...

Bir karar aldım bir kaç ay süt ve süt ürünleri diyetine gireceğim. Bunu zaten vücuttan su atmak için spor programım dahilinde yapmak istiyordum.

Bunu yaparken scalp'in davranışlarını takip edeceğim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Doğal protein isteyenlere bir opsiyon sunayım, gece yatmadan once sıcak suda 2 gr sığır jelatini cozdurup için, uykunuza iyi gelir, kolajen kaynağıdır, saci ve tırnağı besler.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kami hocam aklıma bir kurt düşürdün ki sorma...

Bir karar aldım bir kaç ay süt ve süt ürünleri diyetine gireceğim. Bunu zaten vücuttan su atmak için spor programım dahilinde yapmak istiyordum.

Bunu yaparken scalp'in davranışlarını takip edeceğim.
    kurt düşürecek bir durum yok hocam, belki düşük hayvansal gıda tüketimi çocukluk dönemindeki ikincil cinsiyet özelliklerinin daha düşük seviyede görülmesini sağlayabilir (seyrek sakal, daha ince ses, daha ufak bir kafatası vb.) burada belki kafatası şekli saç işine yarayacaktır diye düşünüyorum (ütopik derecede iyimserlik gösterirsem), başka bir şey için denemek isterseniz tabi ki istediğinizi deneyebilirsiniz lakin ben bulunduğumuz duruma konumla saça etkisi olacağını sanmıyorum. üstte bahsettiğim joe isimli şahıs ise östrojen üzerine yoğunlaşmış ki bunun cinsiyet değiştiren bireylerde saç için işe yaradığını biliyoruz, asıl olay hormonal seviyeyi sağlıklı bir biçimde korumak. maksat saç için sağlığımızdan olmak olsaydı insanlar o hormon profilini tahrib eden oral ilaçları kullanıyor olurdu. ben kendisinin kısayoldan sonuç almayı bekleyen sorgulamaktan çok her şeyi olduğu gibi kabul eden kısa yoldan çözüm arayışına girmiş bir şahıs olarak görüyorum.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kurt düşürecek bir durum yok hocam, belki düşük hayvansal gıda tüketimi çocukluk dönemindeki ikincil cinsiyet özelliklerinin daha düşük seviyede görülmesini sağlayabilir (seyrek sakal, daha ince ses, daha ufak bir kafatası vb.) burada belki kafatası şekli saç işine yarayacaktır diye düşünüyorum (ütopik derecede iyimserlik gösterirsem), başka bir şey için denemek isterseniz tabi ki istediğinizi deneyebilirsiniz lakin ben bulunduğumuz duruma konumla saça etkisi olacağını sanmıyorum. üstte bahsettiğim joe isimli şahıs ise östrojen üzerine yoğunlaşmış ki bunun cinsiyet değiştiren bireylerde saç için işe yaradığını biliyoruz, asıl olay hormonal seviyeyi sağlıklı bir biçimde korumak. maksat saç için sağlığımızdan olmak olsaydı insanlar o hormon profilini tahrib eden oral ilaçları kullanıyor olurdu. ben kendisinin kısayoldan sonuç almayı bekleyen sorgulamaktan çok her şeyi olduğu gibi kabul eden kısa yoldan çözüm arayışına girmiş bir şahıs olarak görüyorum.
    Hocam masaj, beslenme gibi şeyleri saç kazanmak umuduyla değilde çalışma sahası olan scalpı sağlıklı tutmak için yapıyorum. Vücudumuz bizim evimiz, yuvamız, aracımız, ekmek teknemiz, her şeyimiz yani. Kısa yoldan saç çıkarmak adına tüm sistem için risk oluşturmak mantıksızca bir hareket. Ben şu an doğal şekilde scalpı ve vücut sistemimi stabil tutmak adına doğal çemberin içinde arayışlarımı sürdürüyorum.

Süt ürünleriyle ilgili büyük bir karar almanın arefesindeyim. Vücutta su tutumu azalır ve scalp üzerinde olumlu şeyler gözlersem tamamen çıkarabilirim. Beslenmemi konsantre hale getirip sağlıklı ve kısıtlı karbonhidrat, protein ve mevsim sebzeleri üçgeninde takılacağım.

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon