Sayfa 1/6 123 ... SonSon
52 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Reborn Hair PPP ile Masaj Hakkında Varılan Sonuç...

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Reborn Hair PPP ile Masaj Hakkında Varılan Sonuç...

Herkese selamlar sevgili üyeler, dostlar. Bildiğiniz üzere kendim detumescence therapy'i (masaj) ön planda tutan bir tedavi uyguluyordum. Yazdığım an itibarı ile Reborn PPP ile konuşma fırsatım oldu, hatırlamayanlarınız için bir video bırakayım: https://www.youtube.com/watch?v=olOwbnNDHbk

İşin özüne gelirsek artık masajın pratik ve sürdürülebilir olmadığını düşündüğünü belirtti. AGA'nın ilerlediği bireylerde masajın en fazla saç kalitesini artırdığını ve neogenesis ile saç çıkarmadığını düşündüğünü söyledi ve ''Eğer şanslıysanız biraz vellus ve terminal kıl çıkartabilirsiniz'' diye de ekledi. Masajın gerekli hormon profilini sağlayamadığını, saçın büyümesi için belirli hormonlar gerektiğini belirtti. (Dediğine göre hormonlar üzerine çalışıyormuş) Kısacası saçsız alanlarda çok yetersiz olduğunu düşündüğünü ve sürdürebilir olmadığını ekledi.
    (Bu Miracle hocamın tedavi yanına ekleyin ve kötüleşen biyokimyasal ortamda pek bir şey beklemeyin demesi ile örtüşüyor.
    Ben de Miracle hocamın uyarısından sonra masajın sadece tedavinin yanında uygulanması gerektiğini soranlara iletmeye çalıştım.)

Kendisine AGA'sız alanlardaki etkilerini sorduğumda ise kıl korunumunu sağlayabileceğini (oran vermesini rica ettim, emin olamasa da %80 bir oran belirtti) lakin tekrardan pratik ve sürdürülebilir olmadığını söyledi, aynı zamanda sağlıklı beslenme ve multivitamin desteğinin de korumaya olumlu etkisi olacağını, masajdan ötürü parmaklarda/elde oluşan baskının sorun oluşturabileceğini söyledi ve ''sırf masaj yüzünden karpal tünel sendromu ile uğraşmak istemezsiniz'' diye belirtti. En son olarak bunların tamamen kendi çıkarımları olduğunu, herkesin kendi araştırmasını yapıp kendinin risk kabul etmediğini belirtti.

Ayrıca kendisine Miracle üstadın yürüttüğü çalışmalardan ve paylaşımlarından bahsettiğimde doğru bulduğunu belirtti ve kendisinin de fikir alışverişinde bulunmak istediğini belirtti. Kendisine foruma gelmesini rica ettim lakin işlerinden dolayı şimdilik gelemeyeceğini ama ileride gelmeyi istediğini söyledi. Ek olarak konuşmamızda en büyük düşmanın süt ve süt ürünleri olduğunu ve tüketilmemesi gerektiğini söyledi, ekmek, et ürünleri ve pufa yağlar hakkında da kötü olduğunu söyledi lakin anladığım kadarıyla en masumu et diye düşünmekteyim. ''Süt ve süt ürünleri tüketeceğime her gün et ve ekmek yerim daha iyi'' diye ekledi. Kendisi iğnelemeye de artık sıcak bakmıyor anladığım kadarıyla.

Evet dostlar, ben de masajı çok fazla tavsiye etmiş biri olarak bunu sizlerle paylaşma gereği hissettim, kendim bir süre daha masaja devam etmeyi düşünüyorum lakin en mantıklı karar değerli bilgili üyelerimizden üstadlarımızdan gelecektir diye düşünüyorum, bu gece yaşanılan tesadüfi konuşmadan sonra hemen sizlere olan biten her şeyi yazmak istedim. Senelerdir yaptığım masaj tekniğinin beklenilen kadar etkili olmadığını bu alandaki en büyük insanlardan birinden duyunca çok kötü hissettiğimi belirtmek istiyorum ve ne kadar tedaviye ek olarak uygulanmasını eklesem de şimdiye kadar bu tekniği bir umut ışığı olarak görmelerini sağladığım insanlardan tekrar tekrar özür diliyorum. Bu yazıyı konuşmalarımızdan sonra yazıyorum, anın etkisiyle dramatize ettiysem affola, en sağlıklı yorumlar bilgili üyelerden gelecektir eminim.

Son olarak Miracle üstadım ile görüşme isteklerini belirtmemi istedi kendisi, şimdiye kadar yanlış yönlendirdiğim herkesten özür diliyor, bilgili üyelerimizden bu konunun üzerine ışık tutmalarını ve en sağlıklı yolun ne olacağını belirtmelerini rica ediyorum. Herkese iyi günler dilerim.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Masajı sizden görüp uygulamaya başladım başlarda elle yapıyordum bir süre sonra otomatik pençe tarzı bir alet aldım yarı seans onla yarım büzerek devam ettim , tek başına dökülmemi durdurmadı ama bir kısım gürleştiğini söyleyebilirim belki plesabik bir etkiidir bilemiyorum masaja başladığımdan beri şakak gerilemem konusunda pek fark görmedim ama sanki tepe kısımlarda daha bir etkili, kafeinli tonik belirli yağlarla birlikte uyguladım, masajın tek başına aga durdurmaya yeterli olamyacağına inanıyorum kesin bir bilgi bulgu yok kendimde uyguladığım gördüğüme göre sonuçlar böyle.Ayrıca masaj hoşuma gitti hafif bir rahatlama hoş geliyor streside azaltıyor olabilir saç dışıdna hoşuma gitmesinden dolayı alışkanlık haline getirdim makineyle rutin elle büzüşmeyide ekleyiroum 10 dakika artık alışkanlık oldu benim için
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Reborn Hair PPP masajın çok yeterli olmadığı görüşünü savunmuş,ancak aşağıdaki linkteki kişi sadece dermaroller ve masaj ile hem tepelerde hemde şakaklarda saç çıkarmış.Bir saç tedavisi bir kişide işe yararken başka bir kişide işe yaramıyor o sebeple işe yarayan tedaviyi bulana kadar denemekten başa bir çare kalmıyor

https://www.hairlosstalk.com/interac...lation.116396/

Buda bonus olsun,1100 beğeni alan bir entry,ekşide bir kişi milletin dalga geçtiği yöntemlerle saç çıkardığını iddia ediyor

https://seyler.eksisozluk.com/sac-do...karisim-tarifi

Ek olarak kendisi östrojen üzerine çalıştığını ve takviyelerle saç çıkışı sağlanabileceğini belirtti, aklıma yatmadı açıkçası
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    İlginç, bende süt içince saçım daha dolgun ve dökülme çok daha az oluyor.

Yeni Üye
    hocam süt ve süt ürünleri dht salgılamasına mı neden oluyor ? cevap verseniz sevinirim

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masajı sizden görüp uygulamaya başladım başlarda elle yapıyordum bir süre sonra otomatik pençe tarzı bir alet aldım yarı seans onla yarım büzerek devam ettim , tek başına dökülmemi durdurmadı ama bir kısım gürleştiğini söyleyebilirim belki plesabik bir etkiidir bilemiyorum masaja başladığımdan beri şakak gerilemem konusunda pek fark görmedim ama sanki tepe kısımlarda daha bir etkili, kafeinli tonik belirli yağlarla birlikte uyguladım, masajın tek başına aga durdurmaya yeterli olamyacağına inanıyorum kesin bir bilgi bulgu yok kendimde uyguladığım gördüğüme göre sonuçlar böyle.Ayrıca masaj hoşuma gitti hafif bir rahatlama hoş geliyor streside azaltıyor olabilir saç dışıdna hoşuma gitmesinden dolayı alışkanlık haline getirdim makineyle rutin elle büzüşmeyide ekleyiroum 10 dakika artık alışkanlık oldu benim için
    kesinlikle plasebo değil, belli bir yere kadar yeterlidir masaj bu kesin

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldığınız aletin fotoğraflarını görmemiz mümkün müdür rica etsem

Alıntı çiçek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginç, bende süt içince saçım daha dolgun ve dökülme çok daha az oluyor.
    Reborn Hair PPP sütün içinde bulunan hormonların insan hormonlarına olumsuz etkisi olacağını öne sürdü, Miracle üstad da süt içmeyin ama fermente süt ürünleri tüketin dedi. Sanırsam fermantasyon sonucu şeker azalması ile alakalı

Alıntı slaryer5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam süt ve süt ürünleri dht salgılamasına mı neden oluyor ? cevap verseniz sevinirim
    o konuda malesef bir bilgim pek yok ama şunu söyleyeyim. raymond peat, rob english gibi araştırmacıların hepsi süt ürünlerinin tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. fermente olmamış sütün tek problemi içindeki şeker ve belki alerjenler olabilir diye düşünüyorum. kalorilerinin yarısını hayvansal ürünlerden tüketen yerli amerikanlarda saç dökülmesi diye bir problemin esamesi bile okunmazdı. yine de daha bilgili üstadlar hepimizi aydınlatacaktır diye düşünüyorum

Sayfa 1/6 123 ... SonSon