Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
52 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Reborn Hair PPP ile Masaj Hakkında Varılan Sonuç...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kami hocam aklıma bir kurt düşürdün ki sorma...

Bir karar aldım bir kaç ay süt ve süt ürünleri diyetine gireceğim. Bunu zaten vücuttan su atmak için spor programım dahilinde yapmak istiyordum.

Bunu yaparken scalp'in davranışlarını takip edeceğim.
    Diyete başlayalı 13 gün olmuş. Bu diyeti aslında vücuttan su atmak için yaptım. Başarılıda oldu 13 günde net 1,5 su attım. Derim inceldi ve canlandı. Sivilce konusunda ben hiç şüphelenmemiştim ya süt ürünlerinden, 13 günde gözle görülür sonuçlar aldım. Tabi bu saç anlamında değil ama dolaylı yoldan alakalıdır. Daha önce benim sırtımda sivilce ordusu vardı. Yani artık kronik sanıyordum. Süt ürünlerini kesince sırt ter temiz oldu. Bu süreçte sütle alakalı hiç bir şey yemedim. Yoğurt, süt, peynir, aklınıza ne geliyorsa. İlk aşamada sırt boşaldı. Bakalım diyeti uzun süre yapınca ne olacak göreceğiz. Şimdi sırtta baya bir sivilce gittiğine göre inflamasyon azaldı demektir. Bunun uzun vadede güzel sonuçları olacağını düşünüyorum. Hiç bir eksikliğini hissetmedim. Zaten süt doğal değil, endüstriyel sütün neyinin eksikliğini hissedeceksin. Keşke öncedende resmi olsaydı ama bu sırt morarmış sivilce tepeciklerine sahipti.

https://i.hizliresim.com/yGVLrk.jpg

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de şunu ekleyeyim, masajdan istediğim etkiyi pek göremiyorum, stabil kaldığını düşünüyorum ama pek çıkış sağlayamadım. setipiprant başlamayı düşünüyordum ki eğitim okul derken ona ayıracak bütçem şimdilik yok sanırım, ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam tamamlayıcı tıp dediğimiz şeyler ana tedaviye destek yada scalpı daha kaliteli konuma getirmek beklentisiyle yapılmalı. Büyük beklentiye girince ve o beklenti karşılanmayınca sanki yaptığımız şey hiç faydasızmış gibi hissediyoruz.

Beslenmeye çeki düzen vermek, masaj yapmak, takviye almak, banyo sonrası bakımı vs. tedavi uygulayanlar (seti, miracle, challenge, minoxil vs.) için tedaviye destek, tedavi uygulamayanlar içinde en azından dökülmeyi yavaşlatmak, durdurmak yada scalp kalitesini yükseltmek için iyi oluyor ve faydalıda. Ama bunlar saç çıkarma beklentisini hüsrana uğratır elbette.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de şunu ekleyeyim, masajdan istediğim etkiyi pek göremiyorum, stabil kaldığını düşünüyorum ama pek çıkış sağlayamadım. setipiprant başlamayı düşünüyordum ki eğitim okul derken ona ayıracak bütçem şimdilik yok sanırım, ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası.
    aspirin+castor oil deneyebilirsin, cox inhibition+pge etkisi verir, zayıf olur ama ayni kapiya cikar, bi sure gozlemlersin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ne kadar oldu masaja başlayalı?

Alıntı pua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar oldu masaja başlayalı?
    tam ayını bilmiyorum hocam ama düzenli disiplinli bir şekilde 1.5-2 yıldır uyguluyorum
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

evet saç masajı bende sarımsı beyaz vellüsler çıkardı şakaklarda ve önlerde her gün 10-15 dk yapıyorum

masaj hakkında en kapsamlı bilgiyi perfecthairhealth sitesinde görebilirsiniz birçok öncesi sonrası fotoğrafı bilimsel çalışma mevcut sonucunda iyileşme görülmüş ama ben masajı akıntıya karşı yüzmek olarak düşünüyorum evet ilerlersiniz bünyeye göre değişir ama bu ilerleme zor ve uzun olur. ihtiyacımız olan şey ise bu akıntıyı durdurup hatta mümkünse arkamızdan güç verecek yöne çekmek ki burada karşımıza miracle ve seti gibi dht ve pgd2 inhibesi yapan etkenler çıkıyor. tabi ki doğal iyidir, önemli olan etken maddesinin bileşiminin iyi denge içinde olup fayda sağlamasıdır. doğada bu konuda bileşimi mükemmel dengelenmiş birçok şey mevcut hatta izole edildiklerinde olumsuzluklar bile ortaya çıkabilir ama etken oranı çok zayıf oluyor genellikle, seti gibi etkenler yan etkisi yüksek olan tedavilere bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor buna erişimimiz olması harika. ben bütçe nedeniyle seti şimdilik kullanamıyorum ve miracle losyonu çevremdekilerin ve kendimin çekincesi yüzünden kullanamayacağım sanırım. şimdilik zayıf bir antiandrojen ile anti inflamatuvar olan ketoral kremi şakaklara günlük 2 kere ve haftada 3 yine yüzde 2lik ketokonazol içeren ketoral şampuan kullanıp masaj uzunluğunu 40 dk zarfına çekmeye çalışacağım. günlük yeşil çay da uzun zamandır kullanıyordum zaten.

masaj hakkında en kapsamlı bilgiyi perfecthairhealth sitesinde görebilirsiniz birçok öncesi sonrası fotoğrafı bilimsel çalışma mevcut sonucunda iyileşme görülmüş ama ben masajı akıntıya karşı yüzmek olarak düşünüyorum evet ilerlersiniz bünyeye göre değişir ama bu ilerleme zor ve uzun olur. ihtiyacımız olan şey ise bu akıntıyı durdurup hatta mümkünse arkamızdan güç verecek yöne çekmek ki burada karşımıza miracle ve seti gibi dht ve pgd2 inhibesi yapan etkenler çıkıyor. tabi ki doğal iyidir, önemli olan etken maddesinin bileşiminin iyi denge içinde olup fayda sağlamasıdır. doğada bu konuda bileşimi mükemmel dengelenmiş birçok şey mevcut hatta izole edildiklerinde olumsuzluklar bile ortaya çıkabilir ama etken oranı çok zayıf oluyor genellikle, seti gibi etkenler yan etkisi yüksek olan tedavilere bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor buna erişimimiz olması harika. ben bütçe nedeniyle seti şimdilik kullanamıyorum ve miracle losyonu çevremdekilerin ve kendimin çekincesi yüzünden kullanamayacağım sanırım. şimdilik zayıf bir antiandrojen ile anti inflamatuvar olan ketoral kremi şakaklara günlük 2 kere ve haftada 3 yine yüzde 2lik ketokonazol içeren ketoral şampuan kullanıp masaj uzunluğunu 40 dk zarfına çekmeye çalışacağım. günlük yeşil çay da uzun zamandır kullanıyordum zaten.
    kami hocam bende ketoral krem eklemeyi düşünüyorum şakaklar için, masaj bana baya yaradı saçımın uzama hızı arttı seyrekler dolgunlaştı kötü halime göre çok fark var.
    bunu ben cilt yapımın zayıf olmasına bağlıyorum etkiye ani tepki veren bir cilt yapım var.

yazmayı unuttum 1 ay bile olmadı masaja başlayalı inşallah gelişme böyle devam eder

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon