Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
52 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Reborn Hair PPP ile Masaj Hakkında Varılan Sonuç...

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kısacası mekanizmayı bisikletten düşmeye benzetirsek fiziksel kalsifikasyon ve fibröz gibi etmenleri bisikletten düşmenin bir sonucu olarak görebiliriz diye düşünüyorum. bu durumda da masaj bir yara bandı görevi üstlenir diye düşünüyorum. sizin bisikletten düşmenizi engellemeyecektir lakin kanamayı belirli bir eşiğe kadar durduracaktır. miracle üstadımın da dediği üzere kötüleşen biyokimyasal ortamda yetmiyor, siz bisikletten daha kötü bir biçimde düştüğünüzde kanama çok daha geniş bir alanda oluşacak, yara bandınız o kanamayı kapatmaya yetmeyecektir. burada da karşımıza bisikletten düşme sebeplerimizi minimize eden seti, cell gibi tedaviler çıkıyor. lütfen yanlışım varsa düzeltin. kısacası hem maddi külfet getirmeyen hem de saçlı deri sağlığını başka seviyeye taşıyabilecek bir uygulama, herkese hala öneriyorum ama durumunuz ilerlemişse rica ediyorum sadece masaja umut bağlamayın, hayal kırıklığına uğramanız isteyeceğim en son şey. ben yine de nereye kadar götürecek kendi üstümde deneyeceğim, gerileme görürsem üstadlarımdan tedavi için yardım isteyeceğim. size de önerim bu olur, güzel bir destek ama yetmiyor ne yazık ki
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fibromiyalji hastası bir tanıdığıma süt ve süt ürünlerini bir müddet tamamen kesmesini önerdim kısa zamanda semptomlarında hissedilir azalma gördü bazı insanlarda süt ve türevleri inflamasyona gerçekten sebeb oluyor dikkat edilmesi gerek.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben spordan dolayı zaman zaman whey protein tozu kullanıyorum. Whey protein sütün en saf halidir. Yani 1 ölçek Whey'de (30gr) 2 litre sütün konsantresi vardır. Bu benim saç dökülmeme olumlu yada olumsuz katkı yapmıyor.

Bcaa (dallı zincirli aminoasitler), glutamine (vücutta en fazla bukunan aminoasit) ve citrulline (böbreklerde arginine dönüşüp kanda ki nitrik oksidi artırıyor) karışımı bir spor öncesi içeceği hazırlıyorum. Bunun ise olumlu katkı yaptığından artık şüphem yoktur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reborn Hair PPP sütün içinde bulunan hormonların insan hormonlarına olumsuz etkisi olacağını öne sürdü, Miracle üstad da süt içmeyin ama fermente süt ürünleri tüketin dedi. Sanırsam fermantasyon sonucu şeker azalması ile alakalı
    Bu noktada kefir için ne düşünüyorsunuz?

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu noktada kefir için ne düşünüyorsunuz?
    PPP dökülmesinin whey proteininden dolayı olduğunu eğer tüketmeseydi şu an saçlı olabileceğini savundu. ben şahsen sütü bile oldukça iyi şekilde problemsiz tüketebildiğim için peynir süt yumurta hala tüketiyorum tabi ki herkes farklıdır, ben de karbonhidratlara hassasım kan şekerim hızlı yükseliyor. herkes kendine uygun olanı yapmalı bence
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kısacası mekanizmayı bisikletten düşmeye benzetirsek fiziksel kalsifikasyon ve fibröz gibi etmenleri bisikletten düşmenin bir sonucu olarak görebiliriz diye düşünüyorum. bu durumda da masaj bir yara bandı görevi üstlenir diye düşünüyorum. sizin bisikletten düşmenizi engellemeyecektir lakin kanamayı belirli bir eşiğe kadar durduracaktır. miracle üstadımın da dediği üzere kötüleşen biyokimyasal ortamda yetmiyor, siz bisikletten daha kötü bir biçimde düştüğünüzde kanama çok daha geniş bir alanda oluşacak, yara bandınız o kanamayı kapatmaya yetmeyecektir. burada da karşımıza bisikletten düşme sebeplerimizi minimize eden seti, cell gibi tedaviler çıkıyor. lütfen yanlışım varsa düzeltin. kısacası hem maddi külfet getirmeyen hem de saçlı deri sağlığını başka seviyeye taşıyabilecek bir uygulama, herkese hala öneriyorum ama durumunuz ilerlemişse rica ediyorum sadece masaja umut bağlamayın, hayal kırıklığına uğramanız isteyeceğim en son şey. ben yine de nereye kadar götürecek kendi üstümde deneyeceğim, gerileme görürsem üstadlarımdan tedavi için yardım isteyeceğim. size de önerim bu olur, güzel bir destek ama yetmiyor ne yazık ki
    Verdiğiniz örneğe katılıyorum bu problemin kök nedenini tamamen bulmamız ve yok etmemiz gerekiyor bozulan biyokimyasal süreç herseyi altüst ediyor ilerde sorunun kesin mekanizmasını biyoinformatik gibi bilgisayar destekli analiz yardımıyla bulunacağını ve tedavinin buna göre geliştirilen molekül veya gen terapisi yardımıyla çözüleceğine inanıyorum bilim hızla gelişiyor umutlu olmalıyız.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    PPP dökülmesinin whey proteininden dolayı olduğunu eğer tüketmeseydi şu an saçlı olabileceğini savundu. ben şahsen sütü bile oldukça iyi şekilde problemsiz tüketebildiğim için peynir süt yumurta hala tüketiyorum tabi ki herkes farklıdır, ben de karbonhidratlara hassasım kan şekerim hızlı yükseliyor. herkes kendine uygun olanı yapmalı bence
    PPP, whey kullandığı için mi saçsız kalmış?

Bence PPP bir şeyleri atlıyor olabilir. 20 yıl içip saçında hiç bir sorun olmayan insanlar var.

Whey protein, sperm kalitesini artırmaya varana kadar güzel etkilere sahiptir. Şöyle bir ayrıntı var ki Türkiye'de bu konuda çok şanslıyız. Yurt dışında hormonlara müdahale edebilecek kimyasalları eklemek serbestken Türkiye'de yasaktır. Hatta yurtdışında ki wheyler kas yapıyor trye sahte ürün gönderiyorlar tartışmasının altından bu çıkmıştu.

Whey, böbrek fonksiyonları iyi olmayan bireylerde kanda ki üre miktarını artırmak dışında kötü bir yan etkiye sahip değildir.

SaçımınDoktoru Üyesi

Ayrıca ppp saçlı diye biliyorum yanlış kişiye mi baktım acaba

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PPP, whey kullandığı için mi saçsız kalmış?

Bence PPP bir şeyleri atlıyor olabilir. 20 yıl içip saçında hiç bir sorun olmayan insanlar var.

Whey protein, sperm kalitesini artırmaya varana kadar güzel etkilere sahiptir. Şöyle bir ayrıntı var ki Türkiye'de bu konuda çok şanslıyız. Yurt dışında hormonlara müdahale edebilecek kimyasalları eklemek serbestken Türkiye'de yasaktır. Hatta yurtdışında ki wheyler kas yapıyor trye sahte ürün gönderiyorlar tartışmasının altından bu çıkmıştu.

Whey, böbrek fonksiyonları iyi olmayan bireylerde kanda ki üre miktarını artırmak dışında kötü bir yan etkiye sahip değildir.
    herkes farklıdır onda öyle etki yapmış olabilmesi mümkün kendi hayvansal ürünlerin dht artırıp bu soruna yol açtığını normal erkek bireylerdeki optimal dht seviyesinin yıkıcı olmayacağını düşündüğünü belirtti, katılmıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    herkes farklıdır onda öyle etki yapmış olabilmesi mümkün kendi hayvansal ürünlerin dht artırıp bu soruna yol açtığını normal erkek bireylerdeki optimal dht seviyesinin yıkıcı olmayacağını düşündüğünü belirtti, katılmıyorum.
    Bu iş öyle bir şey ki

Mesela kreatin ve whey alan sporcularda böbrek fonksiyonları iyi olanlar fayda görürken aynı maddelerden böbrek fonksiyonları kötü olanlar yada fayda görmüyor ya zarar görüyor. Her vücut kendi başına ayrı bir dünya desek yanlış olmaz.

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon