10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: unutkanlık? geçer mi yoksa bırakmalı mıyım?

Yeni Üye

unutkanlık? geçer mi yoksa bırakmalı mıyım?

Merhaba herkese.

Başlayalı bir ay oldu ve unutkanlık dışında hiçbir yan etki görmedim. Daha önce de 4 ay kullanmıştım ve yine aynısı olunca saçlarımda harika bir etki yaratmasına rağmen bırakmak zorunda kalmıştım. Normalde de unutkan bir insanım fakat fina ile bu durum zirveye ulaşıyor ve ailemin bile dikkatini çektiğini söyleyebilirim.
    Öğrenmek istediğim şey, belli vitamin takviyeleri ya da alternatif yöntemlerle bende yarattığı unutkanlık yan etkisini giderebilir miyim? Birçok şey denedim ve saçlarım en çok bu yaramaz çocuğu seviyor.
    Saçlı ama unutkan bir birey olmaktansa parlak kafalı parlak hafızalı biri olmayı tercih ederim, fakat siz üstatlara soruyorum. Neden hem parlak hafızalı hem de parlak saçlı olamayayım? Var mıdır çözüm, teşekkürler.

Moderatör
    kendi deneyimlerimi aktarayım.
    aşırı müzik dinlediğim zaman unutkanlık artıyor bende.
    antioksidan oranı yüksek besinler tüketince unutkanlık azalıp kolay hatırlamaya baslıyorum ; kuru üzüm , %80 üstü bitter cikolata,Türk kahvesi,mor meyve sebzeler vs.
    b12 demir vs düşük olunca unutkanlık artıyor onlarada baktırmak lazım
    bunlar sana yardımcı olabilir ama finas da seni etkiliyor olabilir kendin değerlendirmen gerek
    Konu BnymN tarafından (16.06.2019 Saat 13:40 ) değiştirilmiştir.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    Topikal kullanım deneyebilirsin belki unutkanlık daha az olur.
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    krill oil omega 3 hafıza için üzüm çekirdeği gibi antioksidanlar hafıza için iyi gelen şeyler
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    + Masturbasyon unutkanlığı arttırır.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Yeni Üye
    Değerli görüş ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ne yazık ki diyetsel bir sıkıntım yok. Spor yapıyorum ve tertemiz besleniyorum. Kan değerlerimde de anormal hiçbir şeye rastlanmadı. Yaşadığım bu problemi finastan başka bir şeye bağlayamıyorum. Eskiden de mükemmel bir hafızam yoktu fakat kullandığım süre boyunca gerçekten darmadağın oldu. Buna bağlı olarak bırakma kararı aldım benim için çok zor olsa da.

Yeni Üye
    Benexol b12 önerebilirim..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benexol alma ucuza kacma, solgar b12 al fiyat 90 tl karaciger de daha iyi sindirir ve ciltte yaglanma sivilcelenme yapmaz tecrube var

SaçımınDoktoru Üyesi
    supplement kullanacaksanız ki ben önermem, doğaldan yanayım, bira mayası işinizi görebilir, içinde b complex protein ve birçok mineral var, diyabetik sürece de ayrıca faydalıdır, supplementlerin en iyi formunu bulmaya çalışın, b12 dilaltı kullanın, 1 ayda değerlerinizi katlar, solgar new life bunlar iyidir,

Yeni Üye
    Dostlarım teşekkür ederim tavsiyeleriniz için ama değerlerimde bir sıkıntı yok ve hepsi normal çıkmış iken neden takviye alayım? Haddinden fazla olması fina kaynaklı ekstra unutkanlığı yok edecek diye bir gerçek mi var? İlacı üç gündür içmiyorum.