7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Minoxil kullanım değişikliği hakkında ( önemli )

Yeni Üye

Minoxil kullanım değişikliği hakkında ( önemli )

Arkadaşlar 2.5-3 yıldır minoxil kullanmaktayım ilk başlarda bilindiği üzerine müthiş bir etki aldım ama şu an ilk kullanmaya başladığım döneme döndüm diyebilirim ; biliyorsunuz klasik döngü durumları vs
    Ama kafamda yine de 4-5 tel saç varsa bunları iyi kötü minox ve kullandığım diğer vitamin takviyelerine borçluyum diyebilirim
    Şimdi sizlere sorum şu
    Ben yıllarca sabah 5 akşam 5 fıs ( önerilen şekilde ) kullandım
    Ama artık sabah kullanmak eziyet halini aldı özellikle yaz aylarında dışarı çıktığım an terketmesi ve kafamdan aşağıya akması .... ve var olan az sayıdaki saçı da kalitesiz ve kuru cansız göstermesi

Sorum

Artık sadece gece olacak şekilde yatmadan yani 5-7 fıs sıksam tedavimde çok kötü bir döneme girer miyim bildigin kel kalır mıyım ( yine şükür 4/5 telimiz var ). Çok kötü bir sonuçla karşılaşmazsın bu saatten sonra böyle kullan diyebiliyor musunuz

Hepinize çok teşekkür ederim şimdiden

Yeni Üye
    Güncel

.

Yeni Üye
    Konu güncel teşekkür ederim

Yeni Üye
    Minoksile başladığınızdan bu döneminize kadar var olan saçları mı korudu yoksa saç çıkardı mı bunu merak ediyorum ben

Yeni Üye
    Yer
    s
    minox kullanan biri olarak sana tavsiye vereyim. .. minox sürmeden önce saça masaj yap. masaj yapmadan 3 ayda aldığım etkinin fazlasını masaj yaparak 1 ay da aldım. ben şakak bölgesi için daha cok kullanıyorum. şakak bölgesine ilk olarak parmaklarımın en üstü ile normal krem yedirir gibi masaj yapıyorum. ardından avuç içinin baş parmak kısmı tarafı var sert orası ile geniş şekilde bastırarak masaj yapıyorum ( baş parmak ile bilek arasındaki kısım ) . en son da ilk bir tarafa sonra da diğer tarafa olacakl şek,lde iki elimi kullanarak deriyi sıkıstırıyorum yukarı dogru, tümsek olacak şekilde birbirine doğru itiyorum her alana bunu yapmaya calısıyorum. ve yaptıgım alanda yukarı cıkan kısım kızarıyor sonra bırakıyorum. kan dolaşımını hızlandırmak çok önemli. masajla cok daha verim aldım. ardından masajdan bir iki dakika geçmeden sürüyorum. ancak masajı abartmayın derinize zarar vermeyin amaç sadece kan dolaşımını hızlandırmak deriyi tahriş etmek değil.masajı yapacak arkadaslar olursa kendinizi zorlamayın yavaş yavaş yapın ne kadar yapmanız gerektiğini kendiniz anlayacaksınız zaten. bu benim kendi uygulama şeklim. tabiki herkesin kararı kendine uygulamak sizin tercihiniz. bende güzel bi etki yarattı. cok ugrasıp saç çıkışı alamadığım alsam da açık alanda sağda solda birer ikişerli olan saçlar şimdi yan yana çok sayıda çıkkmaya başladı. umarım işinize yarar
    Tedavim
    her gün düzenli olarak
    1 avuç kabak çekirdeği ( çiğ kabak )
    zerdeçal yogurt karabiber karışımı
    masaj her gün en az 20 dakika
    1 çay kaşığı çörek otu her gün gece bazen gece gündüz
    ve etkisine inandığım düzenli soda tüketimi

tedaviye eklenecek

şakaklar için minoksil

Yeni Üye
    İlk etapta bayağı bir çıkardı 3.yıla yaklaştık şu an sadece var olanları koruyor diyebiliriz

minoxil sadece ilk 4 ay sabah akşam sonra teke düşülüyor diye biliyordum siz hep günde 2 kez mi kullandınız