Merhaba yaşım 17 ve 2018 eylülden beri şiddetli saç dökülmesi yaşıyorum. Günde 100-200 arası seyrediyor. Doktora saç dökülmesi ve seboreik dermatit sebebiyle gittiğimde kan testi yaptı ve değerlerimin normal oldugunu söyledi. Genetik olabileceğini söyleyip konazol, evigen-bepanthen ampul yollayıp gönderdi. Bu arada reçetemde telogen effluvium tanısı koyuldugu yazıyordu. Neyse kullandım verdiklerini konazol bir süre seboreyi engelledi ancak dökülme devam etti. Şuan neredeyse 1 yıl olacak ve saç yoğunluğum inanılmaz azaldı ancak saç çizgimi koruyorum yani genetik olduğunu düşünmüyorum. Şu sıralar dökülmem aşırı arttığından tekrar araştırmaya koyuldum ve saç mantarı yazdığımda çıkanların birebir bana uyduğunu gördüm. Kaşınma, seboreik, saç derisinde hafif ağrı ve dökülme. Saç dökülmemin mantardan olma olasılığı yüksek geldi şuan bana. Sizce bu konuda nasıl bir tedavi izlemeliyim. Dökülenler geri çıkar mı. Seboreik dermatitim 14 yaşımdan beri var bu arada ama şiddetli dökülmem 1 yıldır var