9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Kelliğe Giden Yolum

Banned

Question Kelliğe Giden Yolum

Öncelikle herkese merhaba, forumu incelediğimde diğer saç dökülmesi konulu forumlara göre daha umut dolu insanlar olduğunu gördüm. Ondan dolayı burada bir konu açmaya karar verdim. Ben 2017 Temmuz ayından bu yana saç dökülmesi yaşıyorum, saçımın hayatım boyunca döküldüğünü dahi görmemiştim o günden sonra ise az az başlayarak artarak devam etti.

Tabii ki ilk adım olarak hemen bir cildiye doktoruna gittim ve doktor değerlerime baktıktan sonra b12 eksikliğin var o da çok az bi eksiklik dedi, biotin verdi ve fiyatı 180 tl olduğu için satın almadım. Dökülmen psikolojik vs dedi yolladı beni.

Sonra bir doktora daha gittim o da saçıma büyüteçle bakıp saçma ilaçlar yazdı yolladı beni.

Ben de saçlarımdaki açılmayı gözle görmediğim için "ulan herkesin saçı dökülüyor" dedim geçtim ancak bir gün berbere gittiğimde yıllardır gittiğim berberin saçların çok dökülmüş, çok zayıf üst kısım dedi ve ondan sonra eski fotoğraflara bakınca resmen şok oldum, kel olacağımı anladım.

Aile hikayem: Baba tarafının hepsi kel anne tarafında kel yok.

Tedavi hikayem: Minoxil kullandım 3.5 ay kadar içerisinde dut falan da kırdım ama saçlarımı daha hızlı döktü, kepek görmeyen ben saçımda kepekle dolaştım (birader etki için 4 ay diyenler olacaktır da ben o 3.5 ayda saçımda açılmayı farkettim.) Her neyse tüm bunlardan sonra ketoral şampuanı da kullanıyorken minoxil ile birlikte bunların ikisini de bıraktım sadece Xpecia kullanmaya başladım.

Duş gider deliği saç tellerinden dolayı simsiyah olup tıkanırken son 1 aydır duş deliğinde hiç tıkanma olmuyor, saçlarım öncekine göre daha az dökülüyor ancak yine de çok dökülüyor. Xpecia'nın etkili olduğunu düşünüyorum ancak saçım tam tersi daha da açılmaya devam ediyor. Bunun nedeni nedir? Xpecia'nın yan etkisini falan görmedim, düzenli besleniyorum, lif,protein, kabak çekirdeği, yeşil çay vs hepsini kullanıyorum kafein olsun diye filtre kahve günde 2 kupa içiyorum. Tüm bunlara rağmen saçlarım dökülmeye devam ediyor. Hatta kaşım, kirpiğim bile dökülüyor.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? 2 sene olacak ve saçlarım neredeyse yarı yarıya azaldı. Şu yorumları yapacaklar lütfen yazmasın konuma; "ya bu saç dökülüyo mu" "ya bu da saç dökülmesi mi" "psikolojik ya seninki" rica ediyorum yazmayın, çok sinir bozucusunuz insan saçının döküldüğünü anlayamaz mı arkadaş? Deli miyiz saçımız dökülüyo diye konu açalım buraya.

Resim linki: https://eksiup.com/p/ic28606frbqv (böyle link vermek yasaksa söyleyin lütfen)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Farklı açılardan daha fazla fotoğraf yüklersen daha net yorum yapılabilir. Saç durumumuz aynı gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selam, foto çözünürlüği çok düşük. Saçlarımın tepesi çok zayıflamış demişsin tepeden foto yok. Ön saç çizgisi şakaklarda açılma yok gibi gözüküyor fakat yine fotodan tam anlaşılmıyor. Biraz daha geriden çekebilirsen ve sol veya sağ yandan olacak şekilde daha iyi olur sanki. Tepe için de, saçları tepeden ve mümkünse ikiye ayırıp ve flaşlı flaşsız olarak çekip atarsan seyrelme olup olmadığı biraz daha rahat anlaşılır.

İkinci olarak da, doktor genetik saç dökülmesi demediyse çok büyük ihtimal dökülme sorunun yoktur aslında, psikolojik olabilir. Saç dökülmesi normal, çok dökülüyor olması da normal, normal olmayan şey, dökülenin yeri gelen saçın daha ince daha cılız geliyor olması. Yani minyatürleşmesi. Zayıfladığını düşündüpün bölgelerin dügün resimlerini atabilirseniz, fprum ahalisi yorumda bulunacaktır.

Son olarak ise, minoxil in ilk aylarda saç dökülmesini arttırması normaldir. Sabredip devam etmek gerekir. Saçlarda iyileşme sağlayan hemen hemen bütün etkenler, başlangıçta zayıf saçların dökülmesini dolayısıyla saç dökülmesini hızlandırır.

Banned

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum saçlarımızın durumu tamamiyle aynı sadece saç tipimiz farklı. Konularımdan bakabilirsin. Bende koruma için gün aşırı bi setipiprant bi cell kullanacağım çünkü dediğin gibi dökülmesini görmek çok canımı sıkıyor.

Banned
    Alıntı yankialk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum saçlarımızın durumu tamamiyle aynı sadece saç tipimiz farklı. Konularımdan bakabilirsin. Bende koruma için gün aşırı bi setipiprant bi cell kullanacağım çünkü dediğin gibi dökülmesini görmek çok canımı sıkıyor.
    Ben bi konu daha açıcam oraya da bakar mısın? Minoxil kullandığım dönem şakaklarımda saç çıkışı oldu

Antiandrojen kullanmadan prostaglandin protokolü sınırlarında bir yol çizin, tüm besin intoleranslarınızı belirleyin, protein ağırlıklı beslenerek gluteni azaltın(gerçek ekşi maya ekmeği) b12, çinko, selenyum, mağzezyum desteği alın.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Banned
    Merhaba kıymetli cevabınız için çok teşekkür ederim, ben yıllardır sporla iç içe olduğum için beslenmeme dikkat ediyorum, protein ağırlıklı besleniyorum ve gluteni hiç kullanmıyor bile sayılabilirim, beslenme adına bir problemim olduğunu düşünmüyorum.

Söylediğiniz teknik terimleri araştırdım ancak pek anlayamadım tam olarak ne yapmam gerekiyor? Minoxil kullanımına devam etmeli miyim xpecia ile birlikte?

Bu: https://hizliresim.com/Lv2pAz minoxil kullandığım dönem çıkan küçük saçlar