Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
52 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Elma Sirkesinin Dökülmeye Etkisi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad bir ara ben şöyle bir formüle kafa yormuştum:Bir litre hakiki elma sirkesinin içine ısırgan otu ve karanfil atıp bunu güneş görmeyen kapalı bir ortamda 20-25 gün beklettikten sonra süzüp kullanmayı düşünmüştüm ama nasip olmadı.
    Güzel düşünce kardeş ama ısırgan ve karanfilde yapısal bir takım değişiklikler oluşabilir asitten dolayı. Bilemiyorum. Denenebilir. En garantisi bi ısırgan losyonu, bi karanfil losyonu yapmak. Birini sabah birini akşam kullanmak. Saçı yıkamak için de sirkeli su
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Üstad bir ara ben şöyle bir formüle kafa yormuştum:Bir litre hakiki elma sirkesinin içine ısırgan otu ve karanfil atıp bunu güneş görmeyen kapalı bir ortamda 20-25 gün beklettikten sonra süzüp kullanmayı düşünmüştüm ama nasip olmadı.
    Akliniza gelen tarif tentür yapimini cagristiriyor. Ornegin isirgan tentürü, isirgan köklerinin etil alkol ya da elma sirkesi içinde 15 gün kadar kapalı bir kapta bekletilmesiyle elde ediliyor

Banned
    ısırgan tentürü bende yapmak istiyorum hangi mevsimde cıkıyor tam olarak

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ısırgan tentürü bende yapmak istiyorum hangi mevsimde cıkıyor tam olarak
    En verimli ve faydalısı ilkbahar mevsiminde çıkanlar,ben o şekilde toplayıp kuruttum,aktardan alınanlara göre çok daha kaliteli oluyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hazır satılanı da var. Ne kadar güvenilir bilmiyorum.

ELMA SİRKELİ ISIRGAN TENTÜRÜ ŞURUP, TENTÜR VE SİRKELER - HepsiDeva.com
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

SaçımınDoktoru Üyesi Erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BESA BESA Burda o ürünün açıklamaları var sağlık bakanlığı onaylıymış.

SaçımınDoktoru Üyesi Erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Neden Tentür(Solüsyon):
    Doğadan uygun toplanma zamanlarında uygun yöntemlerle toplanan tıbbi bitkiler.Oda sıcaklığında steril ortamlarda kurutulur.Kurutma işlemi tamamlanan bitkiler uygun oranlarda parçalanır ve son haliyle optimum oranda seyreltilmiş elma sirkesinde bekletilir.Böylece bitkilerin içindeki hammaddeler çözücü(solvent) olan elma sirkesinin içine geçmiş olur." Yapımı kolaymış evdede yapılabilir.

Alıntı Erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Neden Tentür(Solüsyon):
    Doğadan uygun toplanma zamanlarında uygun yöntemlerle toplanan tıbbi bitkiler.Oda sıcaklığında steril ortamlarda kurutulur.Kurutma işlemi tamamlanan bitkiler uygun oranlarda parçalanır ve son haliyle optimum oranda seyreltilmiş elma sirkesinde bekletilir.Böylece bitkilerin içindeki hammaddeler çözücü(solvent) olan elma sirkesinin içine geçmiş olur." Yapımı kolaymış evdede yapılabilir.
    Sirke yani asetik asit ve su güzel bir çözücüdür bir ölçüde mide bağırsak florası ortamının bir benzeri olduğunu düşünüyorum. Bazen geleneksel çözümler bize iyi yol gösteriyor.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SAF ELMA SİRKESİNDE ISIRGAN TENTÜRÜ YAPTIM

Evet arkadaşlar bir litre ev yapımı elma sirkesinin içine aldığı kadar ilkbaharda kendi toplayıp kurutmuş olduğum ısırganları ve bir avuç karanfili doldurup şişenin ağzını kapatıp güneş gören bir ortama yerleştirdim ve günde 3-4 defa çalkalayarak oluşmasını sağlayacağım,bu şekilde 14 gün kadar bekletip süzdükten sonra 2 gün de bu şekilde beklettikten sonra tekrar süzüp kullanmayı düşünüyorum.
    Tabii sirke eksilmiş oldu bunun yerine hemen 2 lt şişenin içine sirkemi de kurdum fotolarını paylaşıyorum becerebilirsem.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_0767.jpg‎   IMG_0769.jpg‎  
    Konu Kazakcemil tarafından (06.11.2014 Saat 14:18 ) değiştirilmiştir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SAF ELMA SİRKESİNDE ISIRGAN TENTÜRÜ YAPTIM

Evet arkadaşlar bir litre ev yapımı elma sirkesinin içine aldığı kadar ilkbaharda kendi toplayıp kurutmuş olduğum ısırganları ve bir avuç karanfili doldurup şişenin ağzını kapatıp güneş görmeyen bir ortama yerleştirdim,bu şekilde 20-25 gün kadar bekletip süzdükten sonra kullanmayı düşünüyorum.
    Tabii sirke eksilmiş oldu bunun yerine hemen 2 lt şişenin içine sirkemi de kurdum fotolarını paylaşıyorum becerebilirsem.
    üstad elma parçaları olan ham elma sirkesi mi ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon