Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Naneyağı minoxidil doğla alternatifi ve daha etkili mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi

Naneyağı minoxidil doğla alternatifi ve daha etkili mi ?

Bu okuduğum makalede fareler üzerinde yapılan bir deneyde naneyağının saç oluşumunda minoxidilden %60 daha etkili olduğu iddia ediliyor , sitede source yani kaynak kısımlarına tıkladığnızda ncbi araştırmalarıda mevcut , sizce minoxidile doğal alternatif naneyağı olabilir mi ? Bu arada nanenin içerdiği mentolunde doğal anti enflamantuar olduğu belirtilmiş faydalı bir makale, aynı zamanda scalpdaki kan akışını hızlandırdığıda yazıyor.Bu yazdıklarımı okuyup naneyağına saldırmamanızı önermiyorum karaciğer rahatsızlığı olanlar kullanmamalı yazılmış,Naneye alerjiniz varsada doğal olsada saç derisine zıt yanetkiler olursa bırakılmalı.Sizlerin bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum.

Makale linki : https://www.hairguard.com/benefits-p...r-hair-growth/

Fare deneyi , PEO = naneyağı , MXD = minoxidil
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Hemen gidip en yakın aktardan alıp an itibarı ile başlıyorum kullanmaya. Saçlara ve saç derisine olan faydaları okumakla bitmedi yaa Çeşit çeşit mantarları bakterileri de yok ettiği yazıyor. Yağı Dermaroller ile kullanılmasını tavsiye ediyor etkili sonuçlar için. Çok faydalı bir araştırma, bilmemiz iyi oldu.

Doğal tedavi araştıranlar denesin acilen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar görmüşsünüzdür belki ama yine de uyarmak adına tekrar etmiş olayım. Çalışmada dermaroller ve yap uygulaması arasında en az 12 saat bırakılması gerektiği uyarısı yapılıyor. Aman dikkat.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu deneylere guvenmeyin, Traş hepsi, fareyle insan yapısının benzer olduğunu düşünmüyorum, dogal etkenlerle sac çıkmaz, boşuna uğraşmayın, zamanında hepsini denedim o yüzden biliyorum, etkenle bile cok zor dogal yöntemlerle imkansız, belki kafein.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu okuduğum makalede fareler üzerinde yapılan bir deneyde naneyağının saç oluşumunda minoxidilden %60 daha etkili olduğu iddia ediliyor , sitede source yani kaynak kısımlarına tıkladığnızda ncbi araştırmalarıda mevcut , sizce minoxidile doğal alternatif naneyağı olabilir mi ? Bu arada nanenin içerdiği mentolunde doğal anti enflamantuar olduğu belirtilmiş faydalı bir makale, aynı zamanda scalpdaki kan akışını hızlandırdığıda yazıyor.Bu yazdıklarımı okuyup naneyağına saldırmamanızı önermiyorum karaciğer rahatsızlığı olanlar kullanmamalı yazılmış,Naneye alerjiniz varsada doğal olsada saç derisine zıt yanetkiler olursa bırakılmalı.Sizlerin bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum.

Makale linki : https://www.hairguard.com/benefits-p...r-hair-growth/

Fare deneyi , PEO = naneyağı , MXD = minoxidil
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen gidip en yakın aktardan alıp an itibarı ile başlıyorum kullanmaya. Saçlara ve saç derisine olan faydaları okumakla bitmedi yaa Çeşit çeşit mantarları bakterileri de yok ettiği yazıyor. Yağı Dermaroller ile kullanılmasını tavsiye ediyor etkili sonuçlar için. Çok faydalı bir araştırma, bilmemiz iyi oldu.

Doğal tedavi araştıranlar denesin acilen
    Hocam direkt yoğun haliyle saça sürmeyin okudunuz mu bilmiyorum , kesinlikle seyreltilmesi gerektiği yazıyor , sitenin admini yorumlarda 200 ml magnezyum yağına 15 ml tavsiye etmiş ona göre ayarlayın , Türkiyedeki magnezyum yağları saç için uygun mu onuda bilmiyorum ben bulamadım Tr de saça uygun magnezyum yağı araştırıyorum.
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu deneylere guvenmeyin, Traş hepsi, fareyle insan yapısının benzer olduğunu düşünmüyorum, dogal etkenlerle sac çıkmaz, boşuna uğraşmayın, zamanında hepsini denedim o yüzden biliyorum, etkenle bile cok zor dogal yöntemlerle imkansız, belki kafein.
    Katılıyorum doğal etkenle çok zor iş ama her etken herkesde farklı belki kimisinde işe yarar diye paylaştım denemekten zarar geleceğini düşünmüyorum faydası olursa devam ederim benim amacım deneyimlemek sizlerinde fikrini merak ediyorum tabi.
    Günlük rutin

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Bugün ilk denememi yaptım gerçekten müthiş bir pump etkisi hisettim ilk 20-30 dk. Vix ilacın etkisi gibi. Yoğun bir dermaroller ile kanatıp sonra saçları yıkayıp üstüne seyreltmeden uyguladım masaj yaparak.

Yeni Üye
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün ilk denememi yaptım gerçekten müthiş bir pump etkisi hisettim ilk 20-30 dk. Vix ilacın etkisi gibi. Yoğun bir dermaroller ile kanatıp sonra saçları yıkayıp üstüne seyreltmeden uyguladım masaj yaparak.
    nane yağına devam mı nasıl gidiyor?

Yeni Üye
    Arkadaşlar bırakın artık şu sarımsak soğanı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı hdie2018 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bırakın artık şu sarımsak soğanı.
    Hocam postu okursanız buradaki makaleyi kaynak alarak iddia yı paylaştım %100 saç çıkarır gibi bir iddia yok herkesde her etken farklı ben şuan deniyorum 8 hafta sonra faydasını görmezsem zaten bunu belirteceğim , faydası olursada yazarım

Sayfa 1/2 12 SonSon