Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: (Fotoğraflı) Kelliğe Giden Süreç / Ne yapmalıyım? / Min+Dut Finas içerir

Yeni Üye

Unhappy (Fotoğraflı) Kelliğe Giden Süreç / Ne yapmalıyım? / Min+Dut Finas içerir

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ön çizgi bozulmamış büyük avantaj. Benim kişisel görüşüm; Miracle losyon + medobiotin benzeri takviyeler ile iyi sonuç alırsın. Demir, Çinko, Magnezyum, Troit(Tsh), B12 değerlerine baktır mutlaka.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Yeni Üye
    Arkadaşlar yazılar çıkmamış. Yazılı halini ekliyorum aşağıya;

Bu liseden bir fotoğrafım, eski günleri hatırlamak adına...

Bu fotoğraflar eylül 2016 ile temmuz 2017 arasındaki süreci temsil ediyor.

26 Temmuz 2017 minoxil kullanmaya başladım. Sırasıyla fotoğraflar (Temmuz 2017 den mayıs 2018'e) (Ekim 2017'de proscar almaya başladım. Etkilerinden çekindiğim için 10 kadar küçük parçaya bölerek kullandım.) (Kasım 2017 de minoxilin içine 8 adet avodart ekleyerek devam ettim.)

Bir önceki fotoğrafla arasında 1 ay var. Saçımı kısaltmıştım. Ama deri döküntü sorunum saç döküntüsüne de dönüşmeye başlamıştı süreçte. 1, 1.5 ayda saçımın yoğunluğunu kaybettim

İnanılmaz derecede deri döküntüm ve kaşıntım vardı. Ve artık deridöküntüsü ile saçım da geliyordu. Hayatım boyunca kepek sorunu yaşamamış biri iken saçım elime gi dince kar yağıyordu. Bundan ötürü minoxil kullanmayı bıraktım. Aynı şekilde proscar 1/1o kullanmayı da kestim. Saçımı kazıdım.

Bu kısımdan sonrası bu sene sırasıyla eylül 2018 - mayıs 2019 - mayıs 2019

Ocak 2019 itibari ile tekrar düzenli olarak 1/5 proscar kullanmaya başladım.

Saçımın son hali ne yazık ki bu arkadaşlar. Bu noktada finastreidin tek başına yeterli olmadığı ortada. Deri döküntüsü probleminden kurtulmam aylar sürdü. Ve minoxil+avodarta tekrar başlamaktan çekiniyorum bu yüzden. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? (Yaşım 22.)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Deri döküntüsünden nasıl kurtuldun ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    kardeşim öncelikle hoş geldin. Tavsiyem sitede ki konuları incelemen. Emin ol kendine uygun tedaviyi bulacaksın. Benim bir sorum olacak minoksil avodart kullanımın dökülmeyi durdurup saç çıkışı sağladı mı ? Döküntü haricinde yaşadığın gelişmeyi aktarır mısın ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    kendimi gördüm büyük ihtimal stresli bir dönemden geçmişsin saçları mahvetmiş finas dut ile bu işler olmaz cell kafein losyondan hemen başla.geç kalmadan finast duta bulaşma

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selam, Minoxildeki ppg yani propilen glikol deri tahrişine sebep oluyor. Minoksidil etken maddeli olarak foam yani köpük verisyonunun ppg içermediği dolayısıyla bu kaşıntı vs gibi olumsuzluklara sebep olmadığı söyleniyor. Veya alternatif olarak minox un toz halini tedarik edip evde kendin alkol ve gliserin ile hazırlayabilirsin. Ben bı şekilde kullanıorum henüz 1,5 ay oldu pldu ama kaşıntı vs söz konusu değil. Tabi aynı şekilde etkili olacak mıdır zamanla göreceğim. Tedariği için miracle a sorabilirsin. Grup alımı vs olacaksa seni de listeye ekleyebilir.

Bunun haricinde hangi etkenleri kullanman gerektiği ile ilgili forumdaki konuları özellikle de başlıklar altında tepeye sabitlenmiş konuları okuyarak epeyce fikir elde edebilirsin. Geçmiş olsun

Yeni Üye
    Ense ve yanlar nasıl acaba buna yakın durumdayım ön çizgi hariç her yerden dökülme var yanlar arka üst en çok da üst.

Yeni Üye
    Alıntı srknozdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim öncelikle hoş geldin. Tavsiyem sitede ki konuları incelemen. Emin ol kendine uygun tedaviyi bulacaksın. Benim bir sorum olacak minoksil avodart kullanımın dökülmeyi durdurup saç çıkışı sağladı mı ? Döküntü haricinde yaşadığın gelişmeyi aktarır mısın ?
    Hocam 3. mesajımda fotoğrafların açıklamalarını ekledim. Fotoğraflardan da görüleceği üzere kullanmaya başladıktan 5 6 ay kadar sonra inanılmaz bir sonuç aldım. Arkadaşlarım saçın nasıl arttı diye soruyorlardı. Deri döküntüsü haricinde cinsel açıdan bir yan etki görmedim.

Yeni Üye
    Alıntı Kjnanon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ense ve yanlar nasıl acaba buna yakın durumdayım ön çizgi hariç her yerden dökülme var yanlar arka üst en çok da üst.

Ense ve yanlarda bir sıkıntı yok. Tepeden dökülme var yıllardır. Ön çizgim hiç gerilemedi ama bu güne kadar oradaki yoğunluğu henüz kaybetmedim.

Sayfa 1/2 12 SonSon