Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Kuruluğuna Şampuan Tavsiyesi

Yeni Üye

Saç Kuruluğuna Şampuan Tavsiyesi

Merhabalar arkadaşlar, saç kuruluğu için tavsiye edebileceğiniz bir şampuan var mı? Özellikle ince telli yıkadıktan 3-5 saat sonra birbirine yapışan saçlar ve birçoğumuzda olan seboreik dermatitten dolayı saçların kurumasına bir çözüm var mı? Malesef ketoral konazol anti anti dandruff shampoo seçenekleri yeterli olmuyor. Özellikle normal saçlar için şampuan kullanmayı düşünüyorum, tavsiyesi olan var mı? Yves rocher saç dökülme karşıtı şampuanına başlamayı düşünüyorum bunun dışında tavsiyesi olan varsa yazabilir misiniz, teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Vyes rocher şampuanı kullandım hatta losyonunuda kullandım bir faydasıu yok , losyon saçları gürleştiriyor ama görüntü sadece bir fayda görmedim , dökülme şampuanıda aynı şekidle bir bitki katmışlar güya dökülmeyi yavaşlatıyor hiçbir etki görmedim ayrıca şampuanı sls felan içeriyor bunalrı içermeyen ik şampuan düşünüyorum bende araştır istersen biri avalon organics anti-dandruf diğeride derime ve saça iyi geldi fakat elimi saça attığımda fazla tel geldiği için bıraktığım natrumin , natrumuni kullandım tek sıkıntısı o bende kararsızım hangi şampuana başlasam , bebek şampuanıda kullandım fakat yavaştan sivilcelenme vs için yeterli olmuyor
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    bence bebek şampuanı iyi bir seçim ama nedense saçlı deriyi tam temizleyemediğini düşünüyorum. Yves rocher'i 2-3 sene önce kullanmıştım çok çok memnun değildim ama en azından aşırı dökmüyordu. Saçın kuruyup kurumaması sls içermesine falan mı bağlı acaba?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Loreng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bebek şampuanı iyi bir seçim ama nedense saçlı deriyi tam temizleyemediğini düşünüyorum. Yves rocher'i 2-3 sene önce kullanmıştım çok çok memnun değildim ama en azından aşırı dökmüyordu. Saçın kuruyup kurumaması sls içermesine falan mı bağlı acaba?
    Kesinlikle bebek şampuanı en iyilerinide kullandım tam anlamıyla yetişkine uygun olamayabilir bebek şampuanı kullanmamla başka bir şampuanda fark hissediyorum
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi

SaçımınDoktoru Üyesi erkutsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bebek şampuanıyla hiç vakit kaybetmeyin, hepsini denedim hiçbir halta yaramıyor kuruluk konusunda. Şampuan kuruluk konusunda etkili ama en etkili olanı kesinlikle şebeke suyunun kireç oranı, köyde 1 hafta kalayım saçlarım ipek gibi olurken istanbul'a gelince 1 hafta sonra yine kuruyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Banyo sonrası bepanthol yada hafif bir bitkisel yağla kuru gerginlik alınabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Zoretanin kullandığımda kuruluk için prozinc in yeşil olanını kullanıyordum gayet güzel nemlendiriyordu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı erkutsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bebek şampuanıyla hiç vakit kaybetmeyin, hepsini denedim hiçbir halta yaramıyor kuruluk konusunda. Şampuan kuruluk konusunda etkili ama en etkili olanı kesinlikle şebeke suyunun kireç oranı, köyde 1 hafta kalayım saçlarım ipek gibi olurken istanbul'a gelince 1 hafta sonra yine kuruyor.
    Hocam ben de görmedim gözle görülür işe yarayan bir şampuan peki siz hangi şampuanı kullanıyorsunuz şuan ?
    Günlük rutin

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi

SaçımınDoktoru Üyesi
    ben nopoo nosoap akımına 2 haftadır katılmış bulunmaktayım, sadece karbonati kafama boca edip yıkıyorum, etken kullanmayi bıraktım dokulme 0, saçlar tam temizleniyor, bu süreçte saç ph inin cok cabuk etkilendiğini düşünmekteyim. Bundan sonra da sampuan sabun kullanmam. ilk gün kepek yapti ama ölü deriydi muhtemelen onlar, su anda bi sıkıntı yok.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben nopoo nosoap akımına 2 haftadır katılmış bulunmaktayım, sadece karbonati kafama boca edip yıkıyorum, etken kullanmayi bıraktım dokulme 0, saçlar tam temizleniyor, bu süreçte saç ph inin cok cabuk etkilendiğini düşünmekteyim. Bundan sonra da sampuan sabun kullanmam. ilk gün kepek yapti ama ölü deriydi muhtemelen onlar, su anda bi sıkıntı yok.
    Sadece karbonatı mı ? nasıl uyguluyorsunuz , ben hiçbir etken kullanmadan 6 ay felan denedim karbonat felanda kullanmadım ama dökülmem durmadı , temizleme konusundada çok bir fark yoktu tabi , hocam kimisi karbonat ve sirke yapyıor doğal şampuan içeriği olarak vardı böyle şeyler bende bir deneyeceğim mutlaka
    Günlük rutin

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi

Sayfa 1/2 12 SonSon